22.kolo - Divín oslavuje 4 kolá pred koncom titul a postup do 4.ligy - juh, súťaž opúšťajú Ružiná a Veľký Blh, blízko zostupu je aj Klenovec, Matikovský zo Sklabinej vsietil proti V.Blhu 6 gólov

25.05.2011 22:30

22.kolo

Dolná Strehová - Čierny Balog 1:0 (0:0)

Góly: 81´Adam Dobrocký - 1:0, čisté konto udržal Ivan Hudec

Priamy súboj o 2.miesto tabuľky sa niesol vo vyrovnanej réžii. Strehovčania mali síce miernu územnú prevahu, ale proti organizovanej obrane vedenej najlepším brankárom ligy Bamburom sa do gólových príležitostí nedostávali. Balog neinkasoval už 4 zápasy v rade a zdalo sa, že sériu nepreruší ani Dolná Strehová. Lenže domáci tréner poslal v 2.polčase na ihrisko vekom iba žiaka Dobrockého, ktorý v 82´min. predsa len strhol výhru na domácu stranu. Domáci tím nielenže prerušil 5 zápasovú sériu hostí bez straty bodu, ale dostal sa na 2.miesto, 3 body pred Halič.

Revúca - Ipeľ Balog nad Ipľom 0:2 (0:1)

Góly: 36´Adam Radoš - 0:1, 87´Tamás Pobori - 0:2, čisté konto udržal Richard Mics

Ipeľ po sérii nevydarených zápasov vyhral 2.zápas v rade. Proti Revúcej to bol priamy súboj o 6.miesto. Revúca sa po výbornom štarte do jarnej časti dostala v poslednej dobe do krízy, ktorá sa prejavila aj proti nováčikovi. Hostia boli lepší, rýchlejší, dôraznejší a efektívnejší. Zlomový bol vedúci gól Radoša v 36´min., ktorý vniesol do domácej hry ešte väčší kŕč. Ipeľ sa od tohto momentu zameral na pozornú defenzívu a čakal na brejky. Tie mu dlho nevychádzali, ale pri záverečnom nápore domácich sa hostia predsa len dočkali. Poistku pridal 3 minúty pred koncom Pobori - 0:2. Revúcej sa touto prehrou vzdialila šanca dostať sa do prvej polovice súťaže.

Tisovec - Halič 1:0 (1:0)

Góly: 18´Jakub Matula - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Šebeňa

Tisovec si pripísal cenný skalp nováčika, ktorý ešte donedávna bojoval o postup do 4.ligy. Domáci majú vo svojom strede kanoniera Matulu, ktorý nesklamal ani tentoraz. Gólom z 18´min. zabezpečil svojmu tímu 3 body a prerušil negatívnu sériu Tisovca s 3 zápasmi bez výhry za sebou. Halič sa snažil aspoň o remízu, ale pozorný Šebeňa to nedovolil. 6.nulou v ročníku sa dostal na 2.miesto medzi brankármi. Halič prehrou klesol z 2. na 3.miesto v tabuľke.

Hnúšťa - Kokava nad Rimavicou 2:1 (0:1)

Góly: 26´Gejza Radič - 0:1, 69´Jakub Gaštan - 1:1, 82´Miroslav Jakubec z 11m - 2:1

Veľmi dôležitý zápas najmä pre domácich, ktorí sa mohli výhrou priblížiť k záchrane, začali lepšie hostia. V 1.polčase sa dostali do niekoľkých príležitostí a jednu z nich využil Radič vo vedúci gól - 0:1. Po zmene strán sa podarilo domácim zvýšenou aktivitou obrátiť priebeh zápasu. Najprv vyrovnal v 69´min. Gaštan - 1:1. V 82´min. zabezpečil Hnúšti 3 body Jakubec z penalty. Domáci preskočili v tabuľke svojho súpera a sú veľmi blízko k záchrane. Ale aj hostia môžu byť po prehre Klenovca pokojní, lebo ich náskok sa nezmenšil. 4 kolá pred koncom je 7 bodový.

Divín - Klenovec 12:1 (3:1)

Góly: 19´Martin Smädo - 1:0, 21´Mário Sekereš - 2:0, 26´Vladimír Havrla - 3:0, 40´Vladimír Cibuľa - 3:1, 48´Vladimír Havrla - 4:1, 67´Martin Smädo - 5:1, 69´Vladimír Havrla - 6:1, 74´Martin Martinský - 7:1, 78´Jaroslav Záchenský - 8:1, 81´Vladimír Havrla - 9:1, 85´Mário Sekereš - 10:1, 86´František Oláh - 11:1, 89´Martin Martinský - 12:1

V Divíne vládla sviatočná atmosféra - domáci boli odhodlaní získať potrebné tri body a tým potvrdiť postup do 4.ligy. Nastúpili bojovne pomaľovaní belasými farbami, ale proti nim bol nielen brániaci súper, ale aj veľké teplo. Od začiatku zatlačili hostí na svoju polovicu, ale tradiční strelci zahadzovali jednu šancu za druhou, alebo ich zneškodnil Ulický. Nakoniec to musel zobrať do svojich nôh najmladší Maťko Smädo a prekrásnou krížnou strelou do šibenice v 19.minute otvoril skóre. Domáci sa uspokojili a už v 21.minute po kombinácii skoro celého mužstva zvýšil Sekereš na 2:0. Následne v 26.minute sa konečne trafil aj kanonier Havrla 3:0. Domácich trochu schladil v 40.minute Vladimír Cibuľa, keď po dravom úniku znížil na 3:1.
V druhom polčase už dominovalo len jedno mužstvo a po pekných akciách, ktoré pripomínali jesenný Divín pribúdali aj góly. V 48.minute Havrla 4:1, v 67.minute Smädo 5:1, v 69.minute po samostatnom úniku Havrla 6:1. Hostia úplne odišli kondične a domáci pohodlne zvyšovali : v 74.minute Martinský 7: 1, v 78.minute prudkou strelou zo 16-stky Záchenský Jaroslav prestrelil brankára 8:1, v 81.minute Havrla do prázdnej brány 9:1, v 85.minute ako správny kapitán Sekereš vypočul želanie tribún a zvýšil na 10:1. Striedajúci hráči mali chuť a v 86.minute Oláh zvýšil na 11 : 1 - no a gólostroj zavŕšil v 89.minute Martinský, keď presnou strelou k tyči zavŕšil vydarenú kombináciu domácich. Potom už nasledovala spoločná radosť domáceho kolektívu z dosiahnutého úspechu. Hosťom slúži ku cti, že to nezabalili a bojovali do konca. Neznížili sa ku nešportovým prejavom / ako mnohé mužstvá, keď zídu z ihriska / a nepokazili sviatočný deň domácich. Tréner domácich p.Olšiak spolu so svojimi pomocníkmi Ing.Martinským a p.Strečkom vytvorili pevný kolektív - bez hviezd - ktorý si mal užiť mladosť a radosť z futbalu - no a nakoniec to vypálilo až k zaslúženému triumfu. Chlapci sa potešili na ihrisku, ale až vedenie FC SLOVAN DIVÍN rozhodne o ich ďalšej ceste.

Sklabiná - Veľký Blh 11:1 (5:0) - hostia na zápas nastúpili len s 9 hráčmi

Góly: 1´Frederik Matikovský - 1:0, 20´Frederik Matikovský - 2:0, 25´Frederik Matikovský - 3:0, 30´Frederik Matikovský - 4:0, 41´Marek Drieňovský - 5:0, 51´Róbert Gál - 5:1, 62´Jakub Janšto - 6:1, 70´Martin Gerbáč - 7:1, 75´Jakub Janšto - 8:1, 78´Ľudovít Koči - 9:1, 83´Frederik Matikovský - 10:1, 85´Frederik Matikovský - 11:1

Ďalší dvojciferný výsledok kola sa zrodil v Sklabinej. Minuloročný vicemajster nadelil 11 gólov zostupujúcemu Veľkému Blhu. Hráčom zápasu a 22.kola sa stal domáci Frederik Matikovský, autor 6 gólov. Na tento zápas asi tak ľahko nezabudne. Proti oslabenému súperovi si robil od začiatku zápasu doslova čo chcel. Vďaka tejto streleckej explózii sa posunul na 3.miesto v tabuľke strelcov s 20 gólmi. jeho tím zase preskočil v tabuľke Čierny Balog a je na 4.mieste. Veľký Blh si zaslúži poklonu, že zápas ani za takého nepriaznivého stavu len s 9 hráčmi nezabalil a naopak, dohral ho do poslednej minúty. Odmenou mu bol čestný gól Gála.

Poltár - Ružiná 6:1 (1:1)

Góly: 14´Ján Berky - 1:0, 28´Peter Babinský - 1:1, 48´Adrián Bara - 2:1, 70´Ján Berky - 3:1, 75´Ján Berky - 4:1, 78´Jakub Randis - 5:1, 89´Tomáš Sabacký - 6:1

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V 1.polčase ešte hostia stačili s dychom a aj napriek prevahe Poltára držali remízový stav. V tom druhom už domáci svojho súpera prevalcovali 5 gólmi. Hattrickom sa prezentoval Ján Berky. Poltár si výhrou udržal 7.miesto a reálnu šancu ešte zabojovať o prvú trojku súťaže. Ružiná už nastupovala s vedomím, že 5.ligu opúšťa a na ihrisku sa to jasne prejavilo.