22.kolo - Krupina nečakane prehrala v Žarnovici a Veľký Krtíš už má na čele 5 bodový náskok, Sliač otočil dvojgólovú stratu proti Brusnu v priebehu 5 minút, Hodruša radšej ani necestovala do Tornale, Jesenské sa kontumačnou výhrou dostalo z 13.miesta

24.05.2011 11:05

22.kolo

Góly: 49´Maroš Zimnikoval - 0:1, 67´Maroš Zimnikoval - 0:2, 68´Denis Štubniak - 0:3, 85´Maroš Zimnikoval - 0:4, čisté konto udržal Matej Madoš

Zostava Šalkovej : Madoš - Štubniak, Selecký, Kopic, O.Dobrota - P.Dobrota, Majer(Zimnikoval), Bútora, Rudnický - Pertzian(Hromada), Daubner

Do tohto zápasu vstupovali domáci s nožom na krku, pretože sa im približujú tímy z dolnej polovice tabuľky, hostia naopak mohli ísť v kľude do tohto zápasu. Zo začiatku to tak aj vyzeralo, domáci hrali v kŕči s vedomím, že musia vyhrať. Snažili sa, ale nedostali sa do žiadnej šance. Postupne sa teda do hry dostávali aj hostia, skúšal to najmä ich kapitán Bútora, ale ani jedna jeho strela neletela na bránu. Potom zaujal zo strany domácich rohový kop, ktorý brankár Šalkovej skrotil tesne pred bránkovou čiarou. Následne na druhej strane zaujal nepekný zákrok na hosťujúceho hráča Majera, po ktorom nasledovala len žltá karta. Keby rozhodca vytiahol červenú, nikto by nemohol byť proti. Tento zákrok znamenal koniec v tomto zápase pre tohto hráča, ktorého hosťujúci tréner cez polčas stiahol. Posledná šanca v prvom polčase patrila domácim. Zahrávali štandardnú situáciu, ktorá smerovala na bránu, ale hosťujúci brankár predviedol svoje umenie a loptu vytlačil na roh. V prvom polčase sa nehral rýchly futbal, ihrisko bolo síce skvelo pripravené, ale znemožnovalo to veľké teplo.

Do druhého polčasu prestriedali obidvaja tréneri, ale striedania sa vydarili lepšie tomu hosťujúcemu. Hneď na začiatku sa predstavil pekným sólom Hromada, ktorého domáci zastavili len faulom a z následného priameho kopu dal Zimnikoval na 1:0 pre hostí. Domáci po tomto momente úplne odišli. Nedarila sa im rozohrávka ani hra dopredu. Za krátko prišiel ďalší trest Šalkovej. Po peknom vysunutí skóroval opäť Zimnikoval - 2:0. Hostia ďalej s chuťou útočili a pripravili si ďalšie šance. Bútora, Zimnikoval, Daubner svoje šance zahodili. Ale potom sa do lopty oprel Štubniak a nechytateľnou strelou zvýšil na 3:0. Po tomto góle hra úplne opadla, zaujal snáď už len zákrok na domáceho hráča, ktorý bol čistý, ale aj tak bol odmenený žltou kartou pre hráča Šalkovej, na strane hostí to bolo brvno kapitána Bútoru. Ku koncu zápasu sa ešte raz dokázal presadiť Zimnikoval a dokončil tak svoj hattrick. Potom sa už len dohrávalo a hostia si tak zaslúžene odniesli 3 body po výbornom predstavení v druhom polčase.

Sliač - Brusno 4:3 (0:1)

Zostavy:

Sliač: Miroslav Rajnoha - Peter Zemko, Daniel Jackuliak (77´Matej Suja), Michal Vronský, Martin Dvorský (46´Kristián Mihál), Pavel Struhárik, Peter Német, Michal Gavrilo, Tomáš Uhaľ  (c) (87´Michal Hriň), Ivan Taufer, Jakub Gajdoš

Brusno: Matúš Hlinka - Michal Klinčík (62´Jozef Fronc), Peter Šebeš, Juraj Kováčik (c), Radoslav Majer (46´Ivan Sáliš), Tomáš Kelemach, Tomáš Dutka, Dávid Marko, Samuel Knižka, Ivan Samuelčík, Tomáš Šagát

Góly: 21´Ivan Samuelčík - 0:1, 61´Ivan Samuelčík - 0:2, 63´Peter Német - 1:2, 65´Tomáš Uhaľ - 2:2, 68´Peter Zemko - 3:2, 76´Daniel Jackuliak z 11m - 4:2, 89´Ivan Samuelčík - 4:3

Štatistiky zápasu:

Góly = 4:3, Rohy = 13:6, Fauly = 12:12, ŽK = 2:4, ČK = 0:1, Ofsajdy = 1:2, Strely na bránu = 16:8, Strely mimo brány = 12:6

Zápas o 3.miesto tabuľky sa hral vo veľkom teple a priniesol množstvo zaujímavých situácií. Oba tímy sa snažili o útočný futbal a tak sa diváci mali na čo pozerať. Už v úvodných sekundách vyskúšal pozornosť domáceho brankára nepríjemnou strelou Šagát a Rajnoha loptu vytlačil na rohový kop. Domáci hrozili predovšetkým z priamych a rohových kopov, ktoré veľmi nebezpečne krútil do brány Uhaľ. Vo 8´min. jeden takýto roh len s námahou odvrátil Hlinka. V 9´min. sa po chybe hosťujúcej obrany v rozohrávke dostal do dobrej streleckej príležitosti z hranice pokutového územia Német, ale vysoko prestrelil. A keď sa v 10´min. nepresadil Német po centri zľava ani hlavou, hra sa vyrovnala a ako prví udreli hostia. V 21´min. vysunul Marko za domácu obranu Samuelčíka. Domáci brankár Rajnoha zaváhal a druhý najlepší strelec Brusna ho pohodlne preloboval hlavou - 0:1. V 23´min. mali domáci svoju naväčšiu prvopolčasovú šancu na vyrovnanie. Na priamy kop Dvorského si nabehol Uhaľ, ale jeho hlavička išla niekoľko centimetrov nad brvnom hosťujúcej brány. V 1.polčase ešte zaujala strela hosťujúceho Marka v 36´min., ktorú s problémami zneškodnil Rajnoha a v 38´min. závar domácich v pokutovom území Brusna po rohovom kope so strelou Dvorského z veľkého uhla do bočnej strany žrde.

2.polčas začali domáci zvýšenou aktivitou, ale vyťažili z nej iba nepresnú strelu Uhaľa v 48´min. V 50´min. zaujala prudká prízemná strela Gavrila, ktorú Hlinka v spolupráci s obrancami zneškodnil. Sliač opäť začal hroziť z rohových kopov. Roh z 51´min., ktorý obrana hostí s námahou odvrátila bol varovaním. V 53´min. zakombinovala dvojica Ivan Sáliš - Marko a prvý menovaný prízemnou strelou minul asi o meter bránu Sliača. V 61´min. spravil dvakrát chybu domáci obranca Mihál. Rýchly Šagát unikol Struhárikovi, jeho slabú strelu neudržal Rajnoha a v skrumáži na bránkovej čiare dotlačil loptu do siete Samuelčík - 0:2. Hostia mali zápas rozohratý výborne, ale po góle nasledovala studená sprcha, na ktorú len tak ľahko nezabudnú. V 63´min. sa dostal k lopte približne z 20 metrov od brány Német a jeho prudká strela skončila na prekvapenie všetkých v sieti - 1:2. V 65´min. už bolo vyrovnané. Krútená lopta Uhaľa z rohového kopu skončila v sieti - 2:2. Hostia stratili ťažko vybojovaný náskok v priebehu dvoch minút. Domáci sa dostali na koňa a v tejto fáze zápasu boli lepším tímom. Po ďalšom rohu v 68´min. dovŕšil obrat Zemko - 3:2. V 69´min. mohol domácich zmraziť Šagát. Unikal obrane Sliača, ale v poslednej chvíli si hodil príliš dlhú loptu a Rajnoha včasným vybehnutím jeho úsilie zmaril. V 75´min. kopali domáci ďalší roh. Uhaľ opäť zatočil loptu, ale tá tentoraz skončila na hornom brvne. Rozhodca ukázal na ďalší roh, aj keď mali hostia kopať od brány. Po rohu odpískal rozhodca vymyslený pokutový kop za ruku hráča hostí a v 76´min tak zvýšil Jackuliak už na - 4:2. V záverečnej štvrťhodine domáci kúskovaním hry kontrolovali pohodlný náskok, ale v 89´min. predsa len hostia aspoň skorigovali presnou strelou Samuelčíka, ktorý zavŕšil hattrick - 4:3. Brusno sa musí z tohto zápasu veľmi rýchlo poučiť. Stratiť zápas v priebehu 5 minút by sa v priamom súboji o 3.miesto nemalo stať. Sliač sa výhrou dostal späť na 3.miesto 1 bod pred svojho súpera.

Žarnovica - Krupina 3:1 (2:0)

Góly: 6´Jakub Mlynárik - 1:0, 37´Patrik Búci - 2:0, 54´Jakub Petrovský - 2:1, 90´Patrik Búci - 3:1

Dôležitý zápas pre oba tímy priniesol zaujímavý futbal s výhrou domáceho nováčika. Ten začal prvý polčas vo svižnom tempe a už v 6´min. sa radoval z úvodného gólu duelu. Presadil sa Mlynárik - 1:0. Krupina sa v ďalšej fáze 1.polčasu prebrala, ale dostala sa len do náznakov šance. Naopak domáci svoju príležitosť z 37´min. využili a zásluhou Búciho viedli už - 2:0. Do 2.polčasu vstúpili aktívnejšie hostia a podarilo sa im zápas zdramatizovať. V 54´min. skóroval prvýkrát v sezóne Petrovský - 2:1. V záverečnej polhodine sa domáci zamerali predovšetkým na udržanie najtesnejšieho náskoku, pretože 3 body by im v boji o záchranu výrazne pomohli. Naopak Krupina sa snažila o vyrovnanie a zvrat zápasu, lebo v prípade prehry by stratila na vedúci Krtíš ďalšie dôležité body. Rozuzlenie priniesla záverečná minúta zápasu, kedy sa po druhýkrát presadil Búci a zabezpečil ,,Žaci" výhru - 3:1.

Tomášovce - Veľký Krtíš 0:3 (0:0)

Góly: 68´Michal Weisenpacher - 0:1, 74´Erik Krupčiak - 0:2, 85´Adam Weisz - 0:3, čisté konto udržal Pavol Kalmár

Líder súťaže si výhrou na pôde posledného tímu súťaže mohol zvýšiť vedenie na čele ligy po zaváhaní Krupiny. Azda aj to hosťom zväzovalo nohy v 1.polčase. Vypracovali si množstvo príležitostí, ale s koncovkou to bolo horšie. Domáci hráči bojovali, zrejme si uvedomovali, že je to ich posledná šanca na udržanie záchranárskych nádejí, ale do ofenzívy sa príliš často nedostávali. V 2.polčase Krtíš ešte viac pritlačil, ale gól dlho neprichádzal. Úľavu na hosťujúcu stranu priniesol až gól Weisenpachera v 68´min., ktorý otvoril skóre duelu - 0:1. O 6 minút pridal poistku Krupčiak a bolo rozhodnuté - 0:2. V závere sa ešte presadil premiérovo Weisz a stanovil konečné skóre - 0:3. Hostia vyhrali zaslúžene a 4 kolá pred koncom už majú 5 bodový náskok. Tomášovce touto prehrou stratili reálne šance na záchranu 4.ligy. Krtíš navyše neinkasoval už 4krát v rade a brankár Kalmár sa 10.čistým kontom v sezóne dostal medzi brankármi do čela súťaže.

Tornaľa - Hodruša Hámre 3:0 - kontumačne, podľa SP č.44, hostia zápas vzdali

Hriňová - Banská Štiavnica 6:1 (2:1)

Góly: 11´Marek Pastier - 0:1, 32´Jakub Chriašteľ - 1:1, 38´Jakub Chriašteľ z 11m - 2:1, 51´Lukáš Ďurica - 3:1, 61´Lukáš Ďurica - 4:1, 74´Lukáš Ďurica - 5:1, 83´Filip Cerovský - 6:1

Hosťom sa v poslednej dobe darí a vďaka posledným 3 výhram sa bodovo dotiahli na tímy ohrozené zostupom. Výborne začali aj v Hriňovej. V 11´min. zaskočili domácich vedúcim gólom Pastiera - 0:1. Hriňovej trvalo celú polhodinu, kým sa dostala do tempa, ale potom sa jej v rozpätí 6 minút podarilo obrátiť skóre dvoma gólmi Jakuba Chriašteľa. Ten druhý dal z penalty. Po prestávke položil Banskú Štiavnicu na kolená hattrickom Ďurica a stretnutie sa už iba dohrávalo. Čerešničku na torte pridal v 83´min. Cerovský gólom na - 6:1. Hriňová sa výhrou dostala už na 6.miesto tabuľky, keď predskočila Kalinovo. Banská Štiavnica aj napriek prehre boj o záchranu nevzdáva a zrejme si to v záverečných kolách rozdá o účasť v 4.lige aj v ďalšej sezóne s Hodrušou Hámre a Jesenským.

Jesenské - Kalinovo 3:0 - kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali