22.kolo - Zvolen si udržal vedenie pohodlnou výhrou v Rajci, Rimavská Sobota po výhre v Bytči v tesnom závese, Badín prekvapujúco vyhral v Žiari, nováčik V.Krtíš si výhrou s Bánovou upevnil 8.miesto, lídrami strelcov stále Illéš a Grupáč

07.06.2012 00:29

22.kolo - 5. a 6.5.2012

MFK Banská Bystrica - Nová Baňa 1:0 (1:0)

Góly: 15´Patrik Ivanič - 1:0, čisté konto udržal Richard Pajta (46´Marek Ambróz)

Góly: 38´Miloš Foltán - 1:0, 56´Jozef Halaj - 1:1, 67´Peter Ondrejka - 1:2

Hral sa rýchly a kvalitný futbal s množstvom osobných súbojov. Proti fyzicky dobre stavaným hráčom hostí sme statočne bojovali o stred poľa no v prvom polčase sa aj tak dostali hostia do niekoľkých sľubných príležitostí, ktoré zneškodnil brankár Tatár. Napriek tomu, že sme si nevytvorili žiadnu gólovú príležitosť boli sme to my, kto sa ujal vedenia v zápase. Po rohovom kope sa presadil Foltán.

V druhom polčase sme začali lepšie my. Zlepšili sme pohyb bez lopty a dokázali sme si presnejšie prihrať, z čoho pramenili aj naše šance. Tie sme však nepremenili a boli to tentoraz hostia, ktorý po kolmej prihrávke za obranu v 56. minúte vyrovnali. Od tejto chvíle sa vývoj zápasu opäť vyrovnal a hralo sa hlavne o stred ihriska. V 67. minúte sa po nedôraze našej obrany, z ktorého pramenil faul, pískal pokutový kop. Do konca zápasu hráči bojovali zo všetkých síl avšak zmeniť skóre sa nám už nepodarilo.

Veľký Krtíš - Bánová 3:0 (2:0)

Góly: 20´Štefan Danko - 1:0, 29´Patrik Adam - 2:0, 79´Róbert Lancini - 3:0, čisté konto udržal Vlastislav Čepo

Domáci Baník je na svojej pôde veľmi silný, čo sa ukázalo aj v tomto zápase. Bánová mala zo začiatku jednu dobrú šancu, ktorú nepremenila vďaka zákroku domáceho brankára Čepa a odvtedy sa hralo väčšinou na polovici hostí.

Góly: 15´Ľuboš Baran z 11m - 0:1, 21´Patrik Teren - 0:2, 37´Radoslav Frajt - 0:3, 39´Patrik Teren - 0:4, 47´Ľuboš Baran - 0:5, 76´Matej Mozola - 0:6, 77´Dominik Rojík - 0:7, čisté konto udržal Pavol Kováč

Na kvalitnom ihrisku sa hral iba jednostranný zápas, v ktorom dominovali hostia. Domáci vsadili na defenzívu, ktorá sa im už v 15´min. rozpadla ako náhle sme strelili prvý gól z 11m Baranom. Do polčasu sme pridali ešte tri góli a viedli sme 0:4. Druhý polčas mal taký istý scénar ako prvý, pridali sme ešte tri góly a zaslúžene vyhrali.

Bytča - Rimavská Sobota 0:3 (0:1)

Góly: 37´Šimon Vrábel - 0:1, 50´Zsolt Múčik - 0:2, 60´Dávid Kalmár - 0:3, čisté konto udržal Tomáš Máté

Lučenec - Dolný Kubín 4:0 (1:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 24´Marek Majkút - 1:0, 49´Norbert Šinka - 2:0, 70´Marek Majkút - 3:0, 72´Norbert Šinka - 4:0, čisté konto udržal Máté Holko (53´Michal Ozgyin)

Čadca - Kremnička 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/e, hostia nastúpili na zápas len s 9 hráčmi, po 1.polčase klesol počet hráčov v tíme hostí pod 7 a preto bol zápas predčasne ukončený, pripravené v spolupráci s Igorom Koleničkom

Góly: 16´Radovan Krenžel - 1:0, 37´Dávid Ihelka - 2:0, 38´Adrián Podmanický - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Maslík

Mužstvo Kremničky zdecimované zraneniami nástúpilo v Čadci nekompletné, ale odhodlané zabojovať o dobrý výsledok. Hráči Kremničky podali vyborný výkon, v bráne ich podržal Žonda a po šanciach Pásztora a Laurinca sa mohli ujať vedenia. V 26. minute sa fatálnej ale vedomej chyby dopustili rozhodcovia, keď dovolili domácim skórovať ofsajdu v ktorom sa ocitli až traja hráči Čadce. Tento moment psychicky podlomil chlapcov z Kremničky a už nedokázali vzdorovať domácemu mužstvu a rozhodcovskej trojici. Do polčasu ešte 2x inkasovali a kedže sa ďaľší hráči sťažovali na svalové zranenia do 2.polčasu ani nenastúpili. Je určite na zamyslenie to ako týchto chlapcov motivovať na zápasy keď sa potom stretnú s takouto aroganciou rozhodcov.

Kysucké Nové Mesto - Fiľakovo 4:0 (2:0)

Góly: 6´Pavol Urban - 1:0, 20´Lukáš Martinček - 2:0, 49´Pavol Urban - 3:0, 78´Martin Ferianc (brankár) z 11m - 4:0, čisté konto udržal Martin Ferianc