23.kolo - Veľký Krtíš rozstrieľal Žarnovicu a 3 kolá pred koncom je jednou nohou v 3.lige, v Brusne sa nehralo, Šalková otočila zápas s Tornaľou, Tomášovciam pomôže pri záchrane len zázrak, Šagát z Brusna vedie tabuľku strelcov o 4 góly pred Kindernajom

03.06.2011 12:35

23.kolo

Góly : 38´Patrik Válint z 11m - 0:1, 63´Maroš Zimnikoval - 1:1, 70´Matej Madoš z 11m - 2:1, 82´Maroš Zimnikoval - 3:1

Zostava FK Šalková : Rusko - Rudnický, Kopic, Selecký, O.Dobrota (57. Zimnikoval) - Majer, Štubniak, Bútora(C), Daubner - Pertzian (45. Madoš), Hromada

Domáci vstupovali do tohto zápasu s jasným cieľom vyhrať ho. Zápas sa hral na mokrom trávniku, bol však vynikajúco pripravený, čo si priam pýtalo hrať po zemi na jeden dotyk. Prevažne sa o to snažili domáci, ktorým to však nešlo tak ako by si predstavovali. Hostia sa postupne dostávali do zápasu a hrozili prevažne z krídelných akcií, žiadnu však nezakončili strelou na bránu. Domáci boli v tomto smere aktívnejší. Najprv sa do lopty oprel Hromada a len tesne prestrelil bránu. Potom sa o to pokúšal Majer viacerými pokusmi. Najprv peknou strelou z voleja, ktorú s námahou vytlačil hosťujúci bránkár na roh a potom po priťuknutí Hromadu sa ocitol sám v šestnástke, ale opäť ho vychytal pozorný brankár hostí. V ďalšej šanci sa vyskytol hráč domácich Daubner, ktorý však po centri Kopica nedokázal zahlavičkovať do brány. Zo strany domácich to bolo v prvom polčase všetko. Na konci polčasu sa však do šance dostávali hostia, keď domáci obranca nedovolene zastavil protihráča a bola z toho penalta, ktorú premenil, aj keď s poriadnym kusiskom šťastia Válint a bolo to - 0:1 z pohľadu domácich. Za tohto stavu sa aj odchádzalo do kabín.

Do druhého polčasu domáci prestriedali. Prišiel útočník Madoš, do ktorého tréner vkladal nádeje, že by mohol niečo s výsledkom urobiť. Hostia sa však dobre stiahli pred vlastnú bránu a tak to mali domáci ťažké, hlavne keď mali hostia vpredu nebezpečných útočníkov, ktorí stále hrozili. Po 15 minútach druhého polčasu prišlo ďalšie striedanie na strane domácich a to keď išiel hrať Zimnikoval, ktorý vystriedal O.Dobrotu. Po tomto momente ako keby domáci ožili. A po niekoľkých minútach prišli aj šance, hneď prvú z nich premenil Zimnikoval, ktorý zavelil k veľkému obratu domácich - 1:1. Následne nastali hluché chvíľe na oboch stranách. Hostia pohrozili niekoľkými náznakmi šancí, ale nebolo to nič vážne. Následne domáci opäť zatlačili hostí a pramenila z toho penalta, ktorú s prehľadom premenil Madoš a otočil skóre zápasu v prospech domácich - 2:1. Po tomto momente sa opäť hra ukludnila. Hostia sa snažili ešte niečo spraviť s výsledkom zápasu, ale domáca obrana bola pozorná a vyvarovala sa chýb. V 82´min. ešte poistil domáce víťazstvo Zimnikoval, ktorý šprintom od vlastnej šestnástky zakončil svoje sólo gólom - 3:1. Domáci tak dokázali vyhrať aj 4.zápas v rade a začínajú vytvárať tlak na súperov pred nimi.

Hliník nad Hronom - Hriňová 2:1 (0:0)

Góly: 75´Patrik Ďuriš - 1:0, 79´Július Dražo z 11m - 2:0, 86´Jakub Chriašteľ - 2:1

Vyrovnaný zápas tabuľkových susedov sa rozhodol až v záverečnej 15minútovke. Vzhľadom na priebeh zápasu bolo viac ako zrejmé, že kto dá prvý gól zvíťazí. V 75´min. sa to podarilo domácemu Ďurišovi - 1:0. Navyše o 4 minúty nariadil hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Dražo - 2:0. Hostia si zaslúžili aspoň jeden gól a dočkali sa ho v 86´min. Presadil sa kanonier hostí Jakub Chriašteľ - 2:1. Hliník sa ziskom troch bodov dotiahol na svojho súpera a obom tímom chýba 3 kolá pred koncom súťaže k definitíve záchrany už len 1 bod.

Hodruša Hámre - Sliač 3:4 (1:0)

Góly: 42´Vladimír Pleško - 1:0, 50´Peter Német - 1:1, 53´Vladimír Pleško - 2:1, 62´Jakub Gajdoš - 2:2, 65´Marek Búry - 3:2, 87´Martin Dvorský - 3:3, 90´Pavel Struhárik - 3:4

Zápas sa hral na neutrálnej pôde v Bzenici a priniesol najdramatickejší duel 23.kola. Domáci tím tuho bojuje o udržanie v súťaži, kým hostia o prvú trojku. Rozdiel v cieľoch oboch tímov nebol na ihrisku vôbec vidieť. Vyrovnaný 1.polčas priniesol skôr opatrný futbal medzi šestnástkami. Akoby sa čakalo na chybu súpera. Situáciu na ihrisku výtŕazne zmenil domáci Pleško gólom do šatne na - 1:0. Po prestávke hostia zapli v ofenzíve na vyšší level a čoskoro sa dočkali vyrovnania. V 50´min. bol úspešným strelcom Német - 1:1. Lenže obrana Sliača nestála ani v tomto zápase na pevných nohách a v 53´min. ich potrestal svojim druhým gólom v zápase Pleško - 2:1. Prevaha Sliača vyvrcholila v 62´min. vyrovnávajúcim gólom Gajdoša - 2:2. O 3 minúty sa domácim opäť podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu zásluhou Búryho - 3:2. V zostávajúcich minútach duelu hostia búšili do obrany Hodruše, ale tá s vypätím všetkých síl odolávala. Ešte 3 minúty pred koncom Hodruša viedla - 3:2 a zisk 3 bodov by jej výrazne priblížil záchranu 4.ligy. Lenže hostia rovnako ako pred týždňom proti Brusnu ukázali veľkú morálnu silu. V 87´min. vyrovnal Dvorský na - 3:3 a keď sa už zdalo, že si tímy rozdelia po bode, rozhodol Struhárik - 3:4. Sliač si udržal 3.miesto v tabuľke so stratou 3 bodov na Krupinu. Pre Hodrušu bude ťažké rozdýchať takúto prehru zo záverečných minút, ale boj o udržanie pokračuje ďalej.

Kalinovo - Tomášovce 1:1 (0:1)

Góly: 4´Adrián Svorad - 0:1, 63´Jakub Purdek - 1:1

Kalinovo nedokázalo zdolať ani posledný tím súťaže a na jar patrí k najslabším tímom ligy. Výrazne ho zaskočil vedúci gól hostí už vo 4´min. 2.gólom v ročníku sa presadil Svorad - 0:1. Tomášovce by sa boli v prípade výhry vzhľadom na ostatné výsledky 23.kola dostali naspäť do boja o záchranu, ale tesný náskok neudržali. V 65´min. vyrovnal na - 1:1 Purdek. Kalinovo si síce pripísalo 30.bod v súťaži, ale len 4.bod v jarnej časti a na definitívnu záchranu si ešte musí počkať. Tomášovce si ziskom bodu udržali aspoň teoretickú šancu na záchranu.

Veľký Krtíš - Žarnovica 6:0 (2:0)

Góly: 29´Daniel Ondrejkov - 1:0, 38´Benjamín Šiket - 2:0, 49´Daniel Ondrejkov - 3:0, 59´Daniel Ondrejkov - 4:0, 60´Martin Horváth - 5:0, 70´Adam Weisz - 6:0, čisté konto udržal Pavel Kalmár

Omladený tím hostí dokázal držať krok s lídrom súťaže a momentálne najväčším ašpirantom na postup do 3.ligy len v úvodnej polhodine. Ale po vedúcom góle Ondrejkova už domáci jednoznačne prevýšili nováčika a pripravili mu najväčšiu prehru v súťaži. Ešte do prestávky zvýšil na - 2:0 Šiket a po zmene strán najprv Ondrejkov skompletizoval svoj hattrick a ďalšie góly pridali Horváth s Weiszom. Domáci kapitán Kalmár udržal 5krát v rade čisté konto a celkovo už svoje 11. v sezóne. Žarnovica musí ešte 4.ligu poistiť v zostávajúcich 3 zápasoch jednou výhrou a preto musí veľmi rýchlo zabudnúť na tento výprask. Krtíš je 3 kolá pred koncom s 5bodovým náskokom a za istých okolností môže oslavovať majstrovský titul už v najbližšom kole.

Krupina - Banská Štiavnica 5:2 (3:0)

Góly: 20´Jaroslav Kindernaj - 1:0, 30´Branislav Tomus - 2:0, 31´Branislav Tomus - 3:0, 60´Peter Kindernaj - 4:0, 71´Lukáš Šovinec z 11m - 4:1, 81´Tomáš Murín vlastný gól - 4:2, 90´Peter Kindernaj - 5:2

Krupina udržala nádeje na titul a proti Banskej Štiavnici si bez väčších problémov poradila. O svojej výhre rozhodla už v 1.polčase, v ktorom si vypracovala bezpečný trojgólový náskok. Presadili sa Jaroslav Kindernaj a dvakrát Tomus. Po prestávke domáci kontrolovali priebeh a navyše Peter Kindernaj zvýšil v 60´min. na - 4:0. Hostia sa gólu dočkali v 71´min. Presadil sa Šovinec z penalty - 4:1. Banská Štiavnica dokonca skorigovala na rozdiel dvoch gólov, keď si 9 minút pred koncom strelil vlastný gól Murín - 4:2. Záverečné slovo mal v poslednej minúte Peter Kindernaj, ktorý spečatil výhru Krupiny na - 5:2 a 18.gólom v sezóne sa dostal na 2.miesto v tabuľke strelcov, 4 góly za vedúceho Šagáta z Brusna.

Brusno - Jesenské 3:0 - kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali