23.kolo - Trnava zdolala v šlágri kola Duklu, Jupie získal s Nitrou iba bod, Žilina bez bodu v Michalovciach, Podbrezová nestačila doma na Ružomberok, Bezák z Trenčína vsietil proti Prešovu hattrick a dal už 18 gólov

08.08.2012 15:01

23.kolo - 28.4.2012

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:1)

Góly: 15´Marek Šovčík - 0:1, 25´Patrik Korbelič - 1:1, 59´Boris Bališ - 2:1, 62´Boris Bališ - 3:1, 69´Marek Púpala - 3:2

Trenčín - Prešov 3:1 (2:1)

Góly: 3x Bezák vs. Beneš

Košice - Dubnica 0:4 (0:1)

Góly: 2x Roland Šmahajčík, Liener, Homer

Petržalka - Senica 0:0

Bardejov - Slovan 0:1 (0:0) - detaily nepoznáme

Jupie Banská Bystrica Podlavice - Nitra 2:2 (1:0)

Góly: Patrik Sura, Marek Žabka vs. Michal Németh, Peter Gunda

Góly: 80´Sochanič - 1:0

V úvodnom dejstve hry boli aktívnejší hosťujúci futbalisti, ktorí si hneď v úvode duelu vypracovali dve veľké šance. Najprv v 4. minúte Tomáš vystrelil iba do brankára Kiru a o tri minúty neskôr tečovaný priamy kop Petruša skončil na žrdi michalovskej brány. MFK Zemplín sa do prvej príležitosti dostal až v 26. minúte, ale Fedor v úniku vystrelil iba do nôh gólmana Kosu.

Po zmene strán domáci preskupili rady a hneď to bolo na ich hre vidieť. Vytvorili si prevahu a v 53. minúte mohol po individuálnej akcii otvoriť skóre Fedor, avšak zo šestnástky vypálil tesne nad. O tri minúty zahrmelo na opačnej strane, Kira podržal svoj tím pri tutovke Fujáka. V 69. minúte predviedli Michalovčania krásnu akciu na pravej strane, po osi Popovič - Hromada - Jacko posledne menovaný vystrelil po zemi spoza obrancu, ale žilinský gólman loptu bravúrne vyrazil na roh. V 76. minúte zneškodnil priamy kop hosťujúceho Petruša Kira. V 80. minúte prišiel jediný gólový moment zápasu, Jackov priamy kop dorazil do brány Sochanič - 1:0. O štyri minúty mohol poistiť domáce vedenie Jacko, ale namieril iba do žrde. V závere sa už domáci ubránili a po kolektívnom výkone zaknihovali tretie víťazstvo v rade.

Góly: Lukáč z 11m vs. Chlpík, Gerát

Hodnotenie trénera domácich Ivana Dubínyho

Po prvýkrát v jarnej časti sa mi píše hodnotenie veľmi ťažko, lebo mužstvo ma dnes svojim výkonom veľmi sklamalo. Napriek tomu, že v týždni sme sa stále bavili o dôležitosti tohto zápasu, hráči nastúpili nekoncentrovaní, bez nasadenia a srdiečka a ako keby sa spoliehali jeden na druhého. Horúce jarné slniečko nás utlmilo tak, že za celý prvý polčas sme nevyprodukovali žiadnu ucelenejšiu akciu a defenzíva tiež nepracovala tak ako po minulé zápasy. Je paradoxom, že v našom mužstve najviac bojoval Szoke, ktorý nastúpil po 6 týždňovej pauze zavinenej zranením a jediný, kto sa mu ako tak vyrovnal bol Smrek. Ostatní podali podpriemerné výkony. V druhom polčase sme síce pridali na obrátkach a mali sme územnú prevahu, ale náš tlak bol bez myšlienky a viac menej na náhodu a tak sa zápasy vyhrávať nedajú. Súper podal len priemerný výkon, ale dnes to na našich hráčov stačilo. Zápas si budeme musieť dôkladne rozobrať a znova sa vrátiť k nášmu futbalu, ktorý sme produkovali v prvých siedmych kolách, lebo naše výkony musia byť podložené bojovnosťou a nasadením a hlavne srdiečkom, ktoré dnes absentovalo. Dúfam, že hráči si toto všetko uvedomia a už v nasledujúcom kole sa vrátia k svojej hre, ktorá prinášala úspechy v jarnej časti!!!