23.kolo - Divín aj po zisku titulu valcuje ďalej, dramatizuje sa boj o 2.miesto ako aj boj o najlepšieho strelca súťaže, Klenovec ešte živí šancu na záchranu

29.06.2011 12:58

23.kolo

Veľký Blh - Divín 1:6 (0:0) - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Góly: 47´Jozef Haško - 0:1, 50´Peter Sára - 0:2, 52´Vladimír Havrla - 0:3, 60´Peter Sára - 0:4, 63´Vladimír Havrla - 0:5, 71´Róbert Gál - 1:5, 88´Jaroslav Záchenský - 1:6

Hostia prišli do Blhu po búrke, ale ihneď po počiatočnom hvizde sa zatiahlo a prišla ďalšia. Blesky - hromy a prietrž mračien sprevádzala tento zápas. Iba vďaka kvalitnému ihrisku sa tento zápas dohral. Chlapci aj rozhodcovia si veru užili vody až-až. Domáci sa od začiatku zamerali na obranu a vyčkávali hostí len na svojej polovici. Tí sa veru nevedeli presadiť a aj keď im prakticky nedali loptu, ich profesorská hra úspech neprinášala. Naopak boli to domáci, keď po dlhých odkopoch išiel ich najlepší hráč Gál trikrát sám na brankára Fiľa. Dvakrát zasiahol Fiľo a raz netrafil bránu - boli to obrovské šance. Hostia napriek drvivej prevahe také nemali. V polčase hrmelo nielen na oblohe, ale aj v šatni hostí. Napriek hustému dažďu to už bol iný Divín a prejavilo sa to aj na výsledku. Už v 47. minúte sa po narážačke presadil tvrdou strelou veľmi aktívne hrajúci Haško - bolo 0:1. Následne vynikajúco prebral do behu loptu Sára a nekompromisne zvýšil na 0:2. V 52. minute po množstve šancí sa presadil už aj Havrla 0:3. V 60.minute vyšla hosťom kombinácia na jeden dotyk a Sára zvýšil na 0:4. V 63.minute po kombinácii Haško - Havrla zvýšili hostia už na 0:5. Domáci hráč Gál medzitým opäť stroskotal po samostatnom úniku na Fiľovi - ale keď mu hráči hostí doslova prihrali na samostatný únik v 71.minute - to už nezaváhal a znížil na 1:5. Všetci na ihrisku v prívaloch dažďa čakali na záverečný hvizd, ale ešte prišla tradičná prudká strela Záchenského Jara v 88.minute z 20-tich metrov, proti ktorej nemal Kizek šancu, hoci predtým zopár striel vytlačil na roh. Za veľmi ťažkých podmienok sa hralo veľmi slušne, čo vyzdvihli obidve mužstvá.

Sklabiná - Dolná Strehová 5:2 (3:1)

Góly: 1´Jakub Janšto - 1:0, 28´Marek Drienovský z 11m - 2:0, 32´Stanislav Kupček - 2:1, 33´Frederik Matikovský - 3:1, 50´Jakub Janšto - 4:1, 52´Valentín Herceg - 4:2, 75´Martin Gerbáč - 5:2

Stretnutie bohaté na góly videli diváci v Sklabinej medzi poprednými tímami 5.ligy D. Domáci strácali na 2.miesto Dolnej Strehovej pred týmto zápasom len 3 body a s veľkou chuťou sa pustili do svojho súpera. Už v druhom zápase v rade skórovali hneď v úvodnej minúte. Tentoraz sa bleskovým gólom blysol Janšto - 1:0. Nápor domácich postupne ochabol a k slovu sa začali dostávať aj hostia, ale bez efektu. Naopak tesne pred vypršaním úvodnej polhodiny zvýšil domáce vedenie na - 2:0 Drienovský po nariadenom pokutovom kope. Hostí vrátil do zápasu o 4 minúty Kupček - 2:1, ale v najzaujímavejšej pasáži zápasu pridal už o minútu tretí gól Sklabinej kanonier Matikovský - 3:1. Po prestávke domáci odvrátili akékoľvek snahy hostí o zvrat v zápase štvrtým gólom Janšta, na ktorý hostia odpovedali už len skorigovaním stavu zásluhou jubilejného 20.gólu Hercega - 4:2. Záverečné slovo mal v stretnutí štvrťhodinu pred koncom Gerbáč - 5:2. Sklabiná sa výhrou dotiahla na svojho súpera a obhajoba vicemajstrovskej pozície začína byť čoraz viac reálna.

Halič - Revúca 2:1 (1:1)

Góly: 26´Juraj Ganaj - 0:1, 33´Michal Hreňo vlastný gól - 1:1, 87´Arpád Váradi - 2:1

Haliču to v poslednej dobe nejde a najlepší výkon nepodal ani proti Revúcej. Boli to hostia, kto išiel do vedenia. V 26´min. sa o to postaral Ganaj - 0:1. Lenže hostia sa z vedenia radovali len 7 minút. O vyrovnanie sa postaral vlastným gólom kapitán hostí Hreňo - 1:1. Po prestávke pokračoval remízový zápas v podobnom duchu ako v prvom dejstve. Obrana hostí  však 3 minúty pred koncom pozabudla na najlepšieho strelca súťaže Váradiho a to nemala robiť. V 87´min. totiž vsietil víťazný gól, ktorým udržal Halič v hre o 2.miesto a tiež si udržal 1.miesto v tabuľke strelcov, ale jeho náskok pred Havrlom z Divína sa stenšil na rozdiel 1 gólu.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Čierny Balog 0:2 (0:0)

Góly: 53´Filip Tischliar - 0:1, 63´Marek Pendziviater - 0:2, čisté konto udržal Michal Bambura

Hostia sústredeným výkonom vrátili v súboji nováčikov svojmu súperovi domácu jesennú prehru - 1:2 aj s úrokami. Domáci potvrdili nestálosť výkonov, naopak Čierny Balog sa ukázal opäť ako veľmi dobre brániaci tím, ktorý čaká na svoju príležitosť. Tá prišla po prestávke v 53´min. a kanonier hostí Tischliar ju dokázal využiť - 0:1. Poistku pridal o 10 minút druhým gólom Pendziviater. Ipeľ sa už na zvrat nezmohol a proti výbornému Bamburovi nedokázal vsietiť ani čestný gól. Bambura je veľmi blízko k zisku titulu v tabuľke čistých kont brankárov. V Ipli vychytal už 9.nulu. Čierny Balog sa výhrou udržal v boji o konečné 2.miesto.

Kokava nad Rimavicou - Tisovec 3:2 (2:0)

Góly: 7´Gejza Radič - 1:0, 33´Marek Varga - 2:0, 59´Jakub Matula z 11m - 2:1, 80´Marek Varga - 3:1, 89´Jakub Matula - 3:2

Kokava zvládla zaujímavé stretnutie na výbornú a je veľmi blízko k záchrane v 5.lige. Môže za to vďačiť vydarenému 1.polčasu, v ktorom získala rozhodujúci náskok. Gólmi Radiča a Vargu viedla - 2:0 a aj keď hostia znížili gólom Matulu z penalty k vyrovnaniu ich nepustila. Naopak Varga pridal 10 minút pred koncom tretí gól a definitívne rozhodol. Kontaktný gól Matulu v 89´min. na - 3:2 už nič nezmenil, lebo hosťom na vyrovnanie neostal čas. Súboj tabuľkových susedov teda vyznel pre domácich.

Klenovec - Poltár 2:1 (0:0)

Góly: 47´Vladimír Cibuľa - 1:0, 68´Tomáš Kaločay - 1:1, 77´Denis Brudiar - 2:1

Existenčný zápas proti silnému protivníkovi zvládli hráči Klenovca a udržali si 3 kolá pred koncom malú nádej na záchranu. Pomohol im k tomu z ich strany vydarený výkon v 2.polčase. V 47´min. ich dostal do vedenia najlepší strelec Klenovca Cibuľa - 1:0. Po góle postupne prevzali iniciatívu hostia a v 68´min. sa dočkali vyrovnania. Presadil sa ešte len starší žiak Kaločay, ktorý svojim 4.gólom v doraste upravil na - 1:1. V zúfalom tlaku sa domácemu tímu predsa len podarilo strhnúť výhru na svoju stranu. Hrdinom sa stal kapitán Brudiar. Poltár tak nevužil šancu preskočiť v tabuľke Ipeľ.

Ružiná - Hnúšťa 4:3 (2:3)

Góly: 3´František Majkút - 1:0, 9´Peter Babinský - 2:0, 19´Ivan Žemlička - 2:1, 43´Martin Kradlák - 2:2, 45´Nikolas Sajdák - 2:3, 59´Peter Babinský - 3:3, 83´Peter Babinský - 4:3

Hnúšťa nevyužila možnosť definitívne potvrdiť účasť v 5.lige aj v ďalšom ročníku a ešte ju bude musieť povtrdiť v ďalších kolách. Na pôde posledného tímu súťaže, ktorý už mohol hrať bez psychického tlaku začali hostia katastrofálne. Po góloch Majkúta v 3´min. a Babinského v 9´min. prehrávali - 2:0. Až potom sa spamätali a v 19´min. zavelil k obratu kontaktným gólom na - 2:1 Žemlička. Hnúšti vyšiel fantasticky záver 1.polčasu, keď gólmi Kradláka a Sajdáka dokonala obrat a razom viedla - 2:3. 2.polčas sa však prekvapujúco niesol v réžii domácich. Najprv Babinský v 59´min. vyrovnal na - 3:3 a ten istý hráč dokonal ďalší obrat v zápase a vlastný hattrick v 83´min. V záverečnom nápore už hostia nič podstatné nevymysleli a dosť prekvapujúco prehrali - 4:3.