23.kolo - Liptáci dali v posledných 2 zápasoch 19 gólov a výhrou v dohrávke sa dostali na čelo, Lučenec a Námestovo v tesnom závese, Kysucké Nové Mesto zaváhalo s Bánovou, na 5.miesto sa vrátil Zvolen, v tabuľke strelcov si polepšil tretí Uram z Liptova

20.08.2011 17:58

23.kolo

Žiar nad Hronom - Badín 1:0 (1:0)

Góly: 35´Matúš Glab - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Lehocký

Žiar odohral s Badínom vyrovnané stretnutie, čo potvrdzuje aj postavenie oboch tímov v tabuľke. Veľa šancí si tímy v stretnutí nevypracovali a gólovo sa ujala iba šanca Glaba v 35´min. Žiar potvrdil silu na domácom ihrisku a v zostávajúcom priebehu udržal tesný náskok. Touto výhrou opäť v tabuľke preskočil svojho súpera a dostal sa na 6.miesto. Po dlhšej dobe dostal priestor v domácej bráne Lehocký, ktorý nahradil Siekela a bolo z toho čisté konto.

Tvrdošín - Kremnička 3:0 (0:0)

Góly: 51´Juraj Maslo - 1:0, 59´Matúš Gregorec - 2:0, 78´Matúš Dedinský z 11m - 3:0, čisté konto udržal Matej Cubinek

Súboj nováčikov nepriniesol v 1.polčase futbal s úrovňou 3.ligy. Diváci sa prakticky nemali na čo pozerať. Pre hostí to však bol ,,dobrý" výsledok po desaťgólovej nádielke v dohrávke 19.kola v Liptovskom Mikuláši. V kabíne domácich padli asi tvrdšie slová, lebo po prestávke Tvrdošín zapol na vyšší prevodový stupeň a razom začali vznikať šance. V 51´min. sa už domáci radovali, keď na konci prvej gólovej šance bol Maslo - 1:0. V 59´min. zvýšil na - 2:0 Gregorec a skóre uzavrel 12 minút pred koncom z penalty najlepší domáci strelec Dedinský. Kremnička sa nezmohla ani na čestný gól a stále čaká na prvú výhru. Tvrdošín sa výhrou posunul už na 9.miesto.

Liptovský Mikuláš - Bytča 9:0 (3:0)

Góly: 11´Tomáš Žiaran - 1:0, 23´Albín Stankoviansky - 2:0, 44´Albín Stankoviansky - 3:0, 51´Michal Uram - 4:0, 59´Jozef Grieš - 5:0, 63´Tomáš Žiaran - 6:0, 66´Andrej Rezník - 7:0, 70´Tomáš Maťko - 8:0, 81´Tomáš Maťko - 9:0, čisté konto udržal Matúš Macík

Liptáci vsietili v posledných dvoch zápasoch v priebehu 4 dní 19 gólov a navyše sa dostali na čelo tabuľky. Po 10 gólovej výhre s Kremničkou, asi málokto čakal podobný výsledok aj proti Bytči. Liptáci hrali s veľkou chuťou a veľa nechýbalo, aby dosiahli druhú 10tku za sebou. Bytča držala krok len prvých 10 minút. Potom už bola otázkou už len výška skóre. Po 2 góly dali Žiaran, Stankoviansky a Maťko. Liptáci sa touto výhrou prepracovali na líderskú pozíciu o jeden bod pred Lučenec a Námestovo, oba tímy však majú ešte zápas k dobru. Bytča zostáva predposledná a vo zvyšných 6 kolách ju nečaká ľahká úloha. Vyrovnať sa psychicky s touto vysokou prehrou a dostať sa zo zostupovej priečky. Na Fiľakovo stráca stále 1 bod.

Zvolen - Nová Baňa 5:1 (2:0)

Góly: 36´René Paraj - 1:0, 41´Ján Stehlík - 2:0, 70´Matej Babic - 3:0, 75´Ján Kouřil z 11m - 4:0, 82´Michal Budinský - 4:1, 85´Juraj Urblík vlastný gól - 5:1

Zvolen využil zaváhanie Badína a opäť sa po kvalitnom výkone prepracoval na 5.miesto. Nová Baňa vzdorovala takmer celý 1.polčas, ale v závere polčasu tlak Zvolena nevydržala. V 36´min. inkasovala od Paraja a v 41´min. od Stehlíka - 2:0. Po prestávke sa hra na chvíľu vyrovnala, ale v záverečnej dvadsaťminútovke opäť prebrali iniciatívu domáci. Babic a Kouřil zvýšil náskok už na - 4:0. Potom zaznamenal jediný úspech hostí Budinský, ale v zápätí si dal vlastný gól Urblík a spečatil prehru svojho tímu - 5:1. Situácia Novej Bane sa nezmenila, stále je nad pásmom zostupu len o 4 body.

Lučenec - Čadca 2:1 (1:1)

Góly: 15´Lukáš Heuser - 1:0, 34´Miroslav Blahovec - 1:1, 60´Miroslav Stupár - 2:1, v 27´min. nepremenil za stavu - 1:0 Lukáš Heuser pokutový kop

Nečakane náročný zápas pre Lučenec si domáci skomplikovali najmä zahodenou penaltou Heusera v 27´min. Ešte predtým ten istý hráč otvoril skóre v 15´min. Po zahodenej penalte prišiel na domácich útlm a to potrestal hosťujúci Blahovec v 34´min. Po prestávke sa domáci zahryzli opäť do svojho súpera s cieľom strhnúť vedenie na svoju stranu. V 60´min. sa to podarilo Stupárovi - 2:1. V záverečnej polhodine domáci ustrážili tesné vedenie a pripísali si v boji o postup do 2.ligy veľmi cennú výhru. Výhrou Liptovského Mikuláša v dohrávke prišli domáci o 1.miesto, ale majú ešte zápas k dobru. Čadca sa prehrou prepadla na 11.miesto a bodovo sa na ňu dotiahol MFK Banská Bystrica.

Dolný Kubín - Námestovo 1:5 (0:4)

Góly: 10´Lukáš Pňaček - 0:1, 28´Rastislav Jagnešák - 0:2, 35´Pavol Briliak - 0:3, 44´Tomáš Zboroň - 0:4, 60´Marek Ondrek - 1:4, 83´Matúš Snovák - 1:5

Námestovo sa dostalo v posledných zápasoch do fantastickej formy a potvrdilo to aj v Dolnom Kubíne. V derby zápase mali hostia od začiatku navrch a v 1.polčase poriadne vyškolili domácich. 4 gólmi ich doslova rozobrali a o výsledku bolo rozhodnuté. 2.polčas sa už len dohrával a ašpirant na postup kontroloval priebeh. Domáci tím sa pokúsil aspoň o čestný úspech, ktorý nakoniec dosiahol Ondrek. Záverečné slovo mal ale Námestovčan Snovák, ktorý svojim premiérovým zásahom v ročníku stanovil konečné skóre - 1:5. Námestovo si udržalo bodový kontakt s Lučencom. Na vedúcich Liptákov stráca tiež 1 bod, ale takisto má zápas k dobru. S blížiacim sa záverom súťaže sa boj o špičku ligy zamotáva stále viac.

Kysucké Nové Mesto - Bánová 4:4 (1:2)

Góly: 8´Peter Jasenovský - 0:1, 11´Ľubomír Chovanko - 1:1, 42´Peter Jasenovský - 1:2, 50´Ľubomír Chovanko - 2:2, 52´Štefan Kočiš - 3:2, 59´Filip Kováč - 3:3, 78´Peter Jasenovský - 3:4, 82´Patrik Štefunda - 4:4

Najatraktívnejší zápas kola videli diváci v Kysuckom Novom Meste. Domáci bojovali o udržanie postupovej šance a narazili na prekvapenie jarnej časti. Bánová potvrdila dobrú hru aj tentoraz a dokonale zaskočila Kysučanov. Už vo 8´min. otvoril skóre Jasenovský a začal svoj veľký zápas. O 3 minúty síce vyrovnal Chovanko, ale hostí to absolútne nedeprimovalo. Stále pokračovali v trpezlivej hre, ktorá priniesla ovocie pred odchodom do kabín. Presadil sa opäť Jasenovský - 1:2. 2.polčas začal mohutným náporom domácich, ktorý zúročili dvoma zlepenými gólmi Chovanka a Kočiša - 3:2. Vyzeralo to, že Kysučania už zápas ovládnu, lenže hostia šokovali prítomných divákov v 59´min. gólom Kováča - 3:3 a začínalo sa odznova. Jasenovský bol doslova na neudržanie a v 78´min. zavŕšil hattrick - 3:4. V dramatickej záverečnej desaťminútovke vyrovnal Štefunda - 4:4. Potom mali ešte oba tímy šancu rozhodnúť zápas, ale nakoniec sa skončil spravodlivou deľbou bodov. Domáci tím tak klesol na 4.miesto a na líderskú pozíciu stráca 3 body.

MFK Banská Bystrica - Fiľakovo 3:1 (0:1)

Góly: 30´Dávid Gáspár - 0:1, 52´Patrik Murín - 1:1, 70´Andrej Bánovský - 2:1, 88´Martin Bendík - 3:1, v 78´min. nepremenil hosťujúci hráč Martin Bendík za stavu - 2:1 pokutový kop

MFK nadviazalo na výhru spred 2 týždňov proti Zvolenu, aj keď to v 1.polčase nebolo ono. Hostia vyškolili domácich z efektivity, keď jednu z mála svojich šancí premenil Gáspár v 30´min. na vedúci gól - 0:1. Po prestávke to už bol úplne iný domáci výkon. Čoskoro po zmene strán vyrovnal domáci kapitán Murín - 1:1 a naštartoval úsilie MFK za ziskom ďalších 3 bodov. Prevahu nakoniec zúročil na vsietenie vedúceho gólu v 70´min. Bánovský - 2:1 a poistku mal na kopačke Bendík, ale v 78´min. nepremenil penaltu. Ten istý hráč si všetko vynahradil dve minúty pred koncom, keď predsa len spečatil zaslúženú výhru MFK na - 3:1. Domáci tím je na 12.mieste, ale bodovo sa dotiahol na Dolný Kubín a Čadcu. Fiľakovo zostáva aj po prehre na 14.mieste, ale len s 1 bodovým náskokom pred momentálne zostupujúcou Bytčou.