23.kolo - Žilina potvrdila majstrovský titul impozantne, v Liptovských Sliačoch nastrieľala 13 gólov, Krásno vydrelo výhru v L.Hrádku a udržalo 2.miesto, Černová ziskom bodu proti O.Jasenici potvrdila 4.ligovú príslušnosť, lídrom strelcov stále Polák

15.07.2012 00:54

23.kolo - 26. a 27.5.2012

Tvrdošín - Hôrky 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali

Góly: 21´Erik Perďoch - 1:0, 32´Matej Čambora z 11m - 2:0, 59´Dávid Heglas - 3:0, 64´Marcel Ohrádka - 4:0, 75´Jakub Karcol - 4:1

Zápas sme mali pod kontrolou a po góloch M.Čamboru , D.Heglasa , E.Perďocha a M.Ohrádku zostali doma zaslúžene 3 body .

Černová - Oravská Jasenica 3:3 (1:2) - pripravené v spolupráci s Jakubom Graňákom

Góly: 21´Filip Gura - 0:1, 37´Matúš Madleňák - 0:2, 40´Patrik Hollý - 1:2, 65´Marek Pindura - 2:2, 70´Kristián Ďurica - 2:3, 89´Marek Pindura - 3:3

Do zápasu v Černovej Jasenica nastúpila v oklieštenej zostave. No hra zo strany hostí bola i tak vynikajúca. V 21.min si po strane potiahol loptu Filip Gura a prešiel cez dvoch hráčov, brankárovi pomedzi nohy prešla lopta a tak sa sieť rozvlnila prvýkrát. V 37.min z rohového kopu sa lopta dostala do rúk domácemu brankárovi no vypadla mu a tak už nebol žiadny problém pre Matúša Madleňáka s loptou na kopačke zvýšiť stav, na 2:0. V 40.min Černová znižuje náskok Jasenice na 2:1. V druhom dejstve sa hralo kľudne dvadsať minút. Potom v 65.min Černová vyrovnáva na 2:2, no o niečo neskôr Jasenica opäť skóruje a konkrétne Kristián Ďurica, ktorý v útoku robil peknú prácu. V 80.min sa sám pred bránkou prebíja Adam Greš, ktorý prešiel cez dvoch hráčov a taktiež cez brankára no triafa iba bočnú sieť, nato to isté predvádza Kristián Ďurica, no loptu nakoniec zachránil domáci hráč z čiary, odkopáva ju do bezpečia. V predposlednej minúte stretnutia Jasenica dostáva vyrovnávajúci gól na 3:3. Tak ako na jeseň Jasenici dali góly z ojedinelých šancí tak aj dnes. Body mali byť Oravčanov, no hrá sa na góly.

Liptovský Hrádok - Krásno nad Kysucou 0:2 (0:0)

Góly: 72´Branislav Macura - 0:1, 86´Branislav Macura - 0:2, čisté konto udržal Pavol Lastovica

Góly: 11´Michal Sliacky vlastný gól - 0:1, 18´Andrej Kadlec - 0:2, 24´Patrik Krčula - 0:3, 26´Patrik Krčula - 0:4, 33´Martin Graňák - 1:4, 34´Patrik Krčula - 1:5, 36´Tomáš Kincl - 1:6, 40´Filip Remek - 1:7, 54´Andrej Kadlec - 1:8, 55´Andrej Kadlec - 1:9, 56´Martin Slaninka - 1:10, 65´Tomáš Pochyba - 1:11, 74´Tomáš Pochyba - 1:12, 81´Patrik Orávik - 1:13

Domáci nastupovali na zápas  s obavami nakoľko súperova forma graduje a v predchádzajúcom kole zdolal druhé Krásno 7:0. Že tieto obavy boli opodstatnené potvrdil aj samotný priebeh zápasu. Hostia hrali rýchly, kombinačný futbal, ktorým by narobili problémy aj nejednému družstvu dospelých.  V úvode  naši chlapci dokázali občas kontrovať, keď v 3´unikol po krídle domáci Graňák, výborne uvoľnil Trnovského, jeho strela však skončila v náručí brankára hostí. V 4. a 5.´sa už hostia dostali dvakrát do bezprostrednej blízkosti domácej brány, ale ani raz neskórovali. Do vedenia ich paradoxne posunul v 11´domáci obranca, ktorý v snahe odvrátiť center zrazil si ho do vlastnej brány 0:1.  V 12´ chytil čistú šancu hostí Bartík . V 16´ po rýchlej rozohrávke bol v šanci nebojácny Graňák, gólman hostí však bol na mieste. O minútu sme si takmer dali ďalšieho vlastenca, keď lopta minula bránu len o pár cm. Inkasovali sme však už v 18´, keď  Kadlec dorazil Bartíkom vyrazenú strelu Slaninku 0:2. V 20´Slaninka prestrelil zo 7 m. Nasledovala séria rohových kopov, po ktorej strelecky disponovaný Krčula zvyšoval v priebehu troch minút 24´ a  26´dvakrát a bolo 0:4. V 29´ zahrávali 1.rohový kop domáci, po ktorom sa ocitol v čistej šanci Hollý, jeho hlavička však skončila vedľa brány. V 33´ sa pri samostatnom úniku dôrazom v súboji presadil Graňák, obišiel aj brankára hostí a znížil na 1:4. Gól však viac vyburcoval hostí, ktorí hneď z protiútoku zvýšili na 1:5 Krčulom.  Do polčasu skórovali ešte Kincl v 36´ 1:6 a Remek v 40´ 1:7.  Po prestávke hostia naďalej pokračovali v lavínovitom útočení na domácu bránu. 10 minút sme dokázali odolávať, ale v priebehu  54´ až 56´ sme inkasovali ďalšie tri údery z nôh Kadleca 2x a Slaninku a bolo 1:10. Na to nebol pripravený ani ukazovateľ skóre a na chvíľu nás aspoň on posunul do fiktívneho vedenia 1:0. V 60´ došlo k trojnásobnému vystriedaniu na strane hostí, ani to však nezmiernilo ich tlak, ba naopak striedajúci Pochyba v 65´ a 74´ zvyšoval na 1:12. V nasledujúcich minútach sa viackrát vyznamenal Bartík v domácej bráne, ani on však už nestačil na strelu Orávika v 81´ 1:13. O minútu pomohla domácemu gólmanovi aj tyč. V 85´ sa ocitol v ojedinelej šanci domáci  Hollý jeho strela zo 7m však skončila v rukách Ticháka. Zápas bol trpkou príučkou pre domácich chlapcov, avšak ešte raz treba dodať, že od súpera kvalít vyšších minimálne o dve súťaže. Preto netreba hádzať flintu do žita a bojovať so cťou do konca súťaže. Istotne by chalani radi medzi sebou v týchto zápoleniach privítali i tých, ktorí sedeli dnes na tribúne.  Lebo odtiaľ im môžu pomôcť len veľmi málo resp. vôbec.

Stráňavy - Závažná Poruba 8:2 (5:1)

Góly: 1´Dávid Mičenec - 1:0, 1´Roman Perašín - 1:1, 8´Maroš Rolček - 2:1, 9´Maroš Rolček - 3:1, 23´Maroš Rolček - 4:1, 35´Lukáš Janči - 5:1, 52´Michal Kuska - 5:2, 53´Tomáš Janči - 6:2, 56´Róbert Bugala - 7:2, 82´Rastislav Ozimý - 8:2