23.kolo - Rimavská Sobota zvalcovala lídra tabuľky, Zvolen obrátil šláger kola proti K.N.Mestu a poskočil už na 2.miesto, Žiar nestačil na MFK Banská Bystrica, Rajec vyhral prestrelku v Kremničke, Veľký Krtíš vo Fiľakove, lídrom strelcov stále Olšiak

12.06.2012 22:55

23.kolo - 12. a 13.5.2012

Góly: 41´Patrik Štefunda - 0:1, 63´Martin Huďan - 1:1, 66´Dominik Golian - 2:1, 78´Martin Huďan - 3:1

V 23. kole pútal najväčšiu pozornosť šláger tabuľkových susedov a zároveň priamy súboj o druhé miesto medzi Zvolenom a Kysuckým Novým Mestom.
V úvode sa hralo opatrne a obidve mužstvá sa iba oťukávali. Mierne aktívnejší boli zo začiatku domáci no nevypracovali si žiadne veľké šance, z ktorých by mohli skórovať. V 20. minúte rozohrávali Zvolenčania rohový kop a po súboji hosťujúceho brankára s Pepichom došlo k zraneniu, po ktorom musel brankár Kysučanov opustiť ihrisko. Po tomto momente boli hostia aktívnejší a postupne prebrali opraty zápasu. Po chybách v domácej obrane sa dostali aj k viacerým zakončenia, no brankár domácich svoj tím podržal. Kysučania však predsa len otvorili skóre. V 40. minúte sa po nepodarenom odkope a po nedorozumení v obrane Zvolena pekne oprel do lopty hráč hostí a nechytateľnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. 0:1. Dôležitý zápas sa tak lepšie vyvíjal pre hostí.
Do druhého polčasu však nastúpil úplne iný Zvolen. Odhodlaný so zápasom niečo spraviť a otočiť skóre. Prvých 10 minút sa Kysučania nedostali ani na útočnú polovicu. Gól Zvolena visel na vlásku a hostia, ktorí sa rozhodli v druhom polčase ubrániť výsledok sa museli skutočne obávať. Nakoniec to Zvolenu padlo po veľmi šťastnej hlavičke Huďana. 1:1. Domáci nepoľavili v tempe a čoskoro zápas úplne otočili zásluhou Golianovej strely spoza šestnástky. 2:1. Od tohto okamihu Zvolen zápas úplne kontroloval a nepripustil žiadnu drámu. Na konci dal záverečnú bodku za stretnutím svojím druhým gólom Huďan po krásnom pase od Žákovica. 3:1. Zvolen tak neohrozene kráča jarnou časťou a už je na druhom mieste tabuľky.

Fiľakovo - Veľký Krtíš 2:3 (1:0) - pripravené v spolupráci s p.Drienovským

Góly: 23´Richard Kasza z 11m - 1:0, 67´Miroslav Kukolík - 1:1, 69´Csaba Rezník - 2:1, 74´Erik Krupčiak - 2:2, 88´Boris Boľoš - 2:3

V prvom polčase nezáživný futbal z oboch strán. V druhom polčese po dohovore v kabíne hostí obrat stretnutia o 100 percent, za čo sa chcem chlapcom poďakovať.

Bánová - Bytča 0:1 (0:0)

Góly: 80´Tomáš Keblúšek - 0:1, čisté konto udržal Marek Baláž

Kremnička - Rajec 3:4 (0:0)

Góly: 47´Martin Kordiš - 0:1, 50´Peter Sádecký - 0:2, 57´Michal Galovič - 0:3, 59´Matej Bakovka - 1:3, 60´Martin Olšiak - 2:3, 81´Marek Ďurčanský - 2:4, 84´Ronald Varga - 3:4

Dolný Kubín - Nová Baňa 2:0 (2:0)

Góly: 3´Marek Sojka - 1:0, 33´Kristián Gálik - 2:0, čisté konto udržal Adrián Drígeľ

Žiar nad Hronom - MFK Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 6´Peter Záhradník - 0:1, 46´Martin Bendík - 0:2, 88´Samuel Truska - 1:2

Badín - Čadca 3:1 (1:0)

Góly: 2´Dominik Jelluš - 1:0, 53´Martin Dzik - 1:1, 71´Filip Jánovský - 2:1, 90´Dominik Jelluš - 3:1

Rimavská Sobota - Lučenec 4:0 (3:0)

Góly: 28´Michal Pavella - 1:0, 35´Róbert Raisz - 2:0, 45´Milan Vilhan vlastný gól - 3:0, 83´Dávid Bodnár - 4:0, čisté konto udržal Michal Michálek