24.kolo - V Janovej Lehote išlo o život, na ihrisko udrel blesk, Bacúch vydrel výhru v Očovej a pred ,,Zápasom roka" má lepšiu pozíciu, Látky zdolali Kremnicu a do zostupového pásma odsunuli Dudince, Gembický z H.Nemiec 4 gólmi unikol Martincovi

06.06.2011 23:56

24.kolo

Hontianske Nemce - Dudince 10:0 (3:0)

Góly: 16´Lukáš Gembický - 1:0, 20´Lukáš Gembický - 2:0, 21´Michal Gembický - 3:0, 49´Lukáš Gembický - 4:0, 51´Michal Gembický - 5:0, 53´Lukáš Gembický - 6:0, 58´Martin Lihocký - 7:0, 69´Michal Gembický - 8:0, 71´Patrik Kassal vlastný gól - 9:0, 74´Jakub Vittek - 10:0, čisté konto udržal Andrej Šille

Jednoznačná záležitosť favorita, ktorý už v tejto sezóne nastrieľal 108 gólov. Naopak Dudince inkasovali už 78krát a ich šanca na záchranu sa po tomto kole ešte viac stenšila. Domáci si s chuti zatrénovali a zastrieľali a už sa môžu pripravovať na zápas sezóny. V nedeľu pocestujú na Beňuš, kde sa stretnú s nováčikom a lídrom Bacúchom v priamom boji o postup do 4.ligy. Karty sú rozdané jasne. Ak chcú mať Hontianske Nemce všetko vo svojich rukách, musia zvíťaziť. Remíza vyhovuje viac Bacúchu. Na tento kľúčový Zápas roka pocestujeme aj s našou kamerou. Lukáš Gembický, autor 4 gólov, vsietil už 36 gólov v sezóne a odtrhol sa od svojho najväčšieho prenasledovateľa Martinca z Bacúcha.

Očová - Bacúch 1:2 (1:0)

Góly: 6´Peter Berky - 1:0, 61´Andrej Košičiar - 1:1, 78´Michal Martinec - 1:2

Hostia cestovali do Očovej s jednoznačným cieľom získať 3 body a udržať si tesný 1 bodový náskok pred Hontianskymi Nemcami. Lenže domáci ich zaskočilo sebavedomím výkonom a dokonca sa aj ujali vedenia gólom Berkyho v 6´min. - 1:0. Hlavný rozhodca potom vylúčil domáceho hráča a hostia pritlačili. No vyrovnať sa im podarilo až v 2.polčase, keď sa po hodine hry presadil Košičiar. Jednu z mála chýb dobre fungujúcej obrany Očovej využil kanonier Martinec štvrťhodinu pred koncom na vsietenie víťazného gólu. Hostia sa teda na výhru poriadne nadreli, ale líderskú pozíciu ako aj lepšiu východiskovú pozíciu pred zápasom roka udržali. O týždeň očakávame na zápase Bacúch - Hontianske Nemce divácky rekord sezóny.

Látky - Kremnica 4:2 (3:1)

Góly: 1´Martin Plavucha - 1:0, 2´Ján Kasza - 1:1, 17´Martin Olšiak - 2:1, 44´Jozef Škopík - 3:1, 53´Peter Krkoš - 4:1, 89´Vladimír Širáň - 4:2

Látky potvrdili aj proti treťej Kremnici nárast formy a zaslúžene zvíťazili. Po prvýkrát v sezóne sa odlepili z pásma zostupu a to čo sa ešte niekoľko kôl dozadu zdalo nereálne - záchrana 5.ligy - je už viac ako reálne. Látky natiahli sériu zápasov bez prehry už na 5 a v ďalšom kole cestujú do Janovej Lehoty, ktorá je prvým zostupujúcim tímom. Už tam si môžu v prípade predĺženia série zabezpečiť udržanie. Kremnica prehrou definitívne stratila šancu na postup a sezónu už len dohrá. Umiestni sa na peknom 3.mieste a za výkony si zaslúži našu pochvalu.

Detva - Bzovík 3:0 (1:0)

Góly: 24´Maroš Murín - 1:0, 50´Jakub Odzgan - 2:0, 54´Jakub Odzgan - 3:0, čisté konto udržal Vladimír Gelieň

Detva proti Bzovíku zabrala naplno a prebojovala sa na 5.miesto. Omladený domáci tím ovládol od úvodu dianie na ihrisku a bez väčších ťažkostí si pripísal jasnú výhru. Po vedúcom góle Murína sa ešte dvakrát presadil kanonier Odzgan, ktorý sa vďaka 12. a 13. gólu dotiahol na najlepšieho strelca Detvy Pauča. Bzovík tak po prehre ešte stále nemá 100% istotu 5.ligy aj v budúcom ročníku, ale o túto súťaž by ho už mohla pripraviť iba zhoda náhod.

Horné Hámre - Stožok 5:1 (2:1)

Góly: 4´Martin Kotrlec - 1:0, 42´Erik Lazarek - 2:0, 43´Jozef Paulišin - 2:1, 63´Marek Majsniar z 11m - 3:1, 77´Miroslav Brida - 4:1, 87´Miroslav Brida - 5:1, v 38´min. nepremenil domáci hráč Ján Struhár za stavu - 1:0 pokutový kop

Horné Hámre zvládli existenčný zápas a udržali sa v hre o záchranu. Proti Stožku im pomohol rýchly gól Kotrlca zo 4´min. - 1:0. Stožok mal potom niekoľko šancí na vyrovnanie, ale boli to opäť domáci kto sa radoval. Najprv síce v 38´min. zahodil penaltu Struhár, ale 3 minúty pred koncom 1.polčasu zvýšil Lazarek na - 2:0. Prakticky po rozohrávke vrátil hostí do stretnutia kontaktným gólom Paulišin - 2:1. V 2.polčase si však domáci nedali dôležité víťazstvo vziať a  po druhej nariadenej penalte v 63´min. bolo prakticky rozhodnuté, zásluhou Majsniara - 3:1. V záverečnej štvrťhodine sa ešte dvakrát presadil Brida a zabezpečil najvyššie víťazstvo svojho tímu v sezóne. Lenže Horné Hámre sú stále na zostupovej pozícii. Na Látky strácajú momentálne 2 body.

Kováčová - Pliešovce 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali

Janova Lehota - Braväcovo 3:2 (2:1)

Góly: 26´Patrik Karásek - 1:0, 34´Michal Schvarczbacher - 2:0, 45´Marek Nemčok - 2:1, 61´Miloš Faško - 2:2, 70´Mário Palenčár - 3:2

Zápas bol ukončený niekoľko minút pred koncom, po tom čo blesk udrel na ihrisko. Na pár minút išlo doslova o život, ale našťastie nikto nedostal priamy zásah. Podľa vyjadrení hráčov išlo doslova o život. Hráči boli na malý moment omráčení a najviac sa to prejavilo bolesťami hlavy a kŕčmi. Jeden hráč musel byť hospitalizovaný. Želáme mu ako aj ostatným zraneným skoré uzdravenie. Pri takejto udalosti ide do úzadia aj zápasový výsledok.