25.kolo - Vedúce trio L.Mikuláš, Lučenec a Námestovo vyhrali, nečakané výhry Fiľakova a Bytče na ihriskách súperov, Kútik z Badína sa hattrickom proti Kremničke dostal s 19 gólmi na čelo strelcov

27.08.2011 18:44

25.kolo

Kremnička - Badín 0:6 (0:0)

Góly: 51´Róbert Kútik - 0:1, 57´Patrik Prikryl - 0:2, 68´Erik Ľalík - 0:3, 70´Róbert Kútik - 0:4, 76´Róbert Kútik - 0:5, 86´Tomáš Faltáni - 0:6, čisté konto udržal René Zamboj

Bystrické derby prinieslo 2 rozdielne polčasy. Kým v tom prvom mali síce hostia územnú prevahu, ale nedokázali ju zužitkovať na vsietenie gólu. V 2.polčase to bola z ich strany kanonáda. Strelecké prebudenie v pravý čas prišlo v podaní kapitána Badína Kútika. Ten najprv v 51´min. otvoril skóre zápasu a postupne ďalšími 2 gólmi skompletizoval hattrick. Pridali sa k nemu po jednom góle Prikryl, Ľalík a Faltáni. Kútik zaznamenal 17., 18. a 19.gól sezóny a dostal sa na čelo tabuľky strelcov. Badín sa po jasnej výhre dostal v tabuľke na 6.miesto pred Zvolen. Kremnička má ešte 4 pokusy na to, aby sa pokúsila vyhrať aspoň 1 zápas v sezóne.

Žiar nad Hronom - Fiľakovo 1:2 (0:1)

Góly: 37´František Tóth - 0:1, 70´Jozef Janúch - 1:1, 85´Balász Gyorgy - 1:2

Dve veľké prekvapenia sa zrodili v 25.kole. Jedno z nich sa udialo v Žiari nad Hronom. Domáci sa mohli v prípade výhry proti o záchranu bojujúcemu Fiľakovu dostať na 4.miesto tabuľky, ale takto sa o špicu ligy nebojuje. V 1.polčase mali domáci územnú prevahu, ale šancí veľa nemali. Hostia sa sústredili na pozornú obranu a čakali na protiútoky. Jeden z nich zakončil v 37´min. Tóth a hostia viedli - 0:1. Po prestávke tlak domácich zosilnel, ale hráčom Žiaru v rozhodujúcich chvíľach odskakovala lopta z kopačiek. Hosťom stav - 0:1 vyhovoval a s blížiacim sa záverom stále viac cítili šancu na 3 body. V 70´min. napokon domáci predsa len skórovali, keď sa presadil najlepší strelec domácich Janúch - 1:1. V závere sa Žiar snažil strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale pozabudol na zadné vrátka a v 85´min. opäť inkasoval. Rozhodujúci gól zápasu vsietil Gyorgy - 1:2. Fiľakovo si nečakanou výhrou výrazne priblížilo záchranu.

MFK Banská Bystrica - Námestovo 1:3 (1:2)

Góly: 7´Michal Korman - 0:1, 23´Martin Bendík - 1:1, 35´Ivan Doroš - 1:2, 66´Tomáš Zboroň - 1:3

Námestovo potvrdilo postupové ambície aj na pôde bývalého ligistu. Hostia mali perfektný vstup do zápasu a už v 7´min. sa ujali vedenia zásluhou Kormana - 0:1. Domáci sa stihli otriasť z úvodného gólu a potom si spomenuli na výkony z minulých kôl. V 23´min. korunovali herné zlepšenie vyrovnávajúcim gólom Bendíka - 1:1. Lenže inkasovaný gól opäť nakopol hostí, ktorí pricestovali do Banskej Bystrice s cieľom vyhrať. V 35´min. im vrátil vedenie premiérovým zásahom v staršom doraste Doroš - 1:2. Po prestávke hostia pokračovali v aktívnejšej hre s cieľom pridať poistku. To sa im podarilo v polovici 2.polčasu, kedy Zboroň upravil na - 1:3. Záverečnú fázu zápasu už bez problémov doviedli do víťazného konca a pripísali si cenné 3 body na ceste za 2.ligou.

Liptovský Mikuláš - Nová Baňa 5:0 (2:0)

Góly: 3´Ivan Kmeť - 1:0, 7´Jakub Kúkol - 2:0, 60´Ivan Kmeť - 3:0, 63´Jakub Kúkol - 4:0, 76´Michal Uram - 5:0, čisté konto udržal Matúš Macík

Liptáci majú podobné ambície ako Námestovo a navyše sú momentálnym lídrom súťaže. Proti trápiacej sa Novej Bani urobili domáci rýchly proces hneď na začiatku. Po góloch Kmeťa z 3´min. a Kúkola zo 7´min. viedli už - 2:0. Tempo domácej hry potom výrazne opadlo, čo vyhovovalo najmä hosťom, ktorí sa väčšinu zápasu iba bránili. Prijateľné skóre držali hodinu, ale potom po ďalších dvoch rýchlych góloch Kmeťa a Kúkola už bolo - 4:0. Skóre zápasu uzavrel 16.gólom v ročníku Uram - 5:0. Brankár Macík si postrážil 13.čisté konto a za vedúcim Jadroňom z Námestova zaostáva už iba o 1 nulu. Liptáci výhrou splnili povinnosť a udržali líderskú pozíciu. Hostia prehrou klesli na 14.miesto a po nečakanej výhre Bytče, už majú pred ňou náskok iba 1 bodu.

Lučenec - Zvolen 1:0 (0:0)

Góly: 53´Tomáš Dóša - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Aj Lučenec zvládol náročný zápas a stále je v hre o návrat do 2.ligy. Proti Zvolenu, ktorý bojuje o 4.miesto tabuľky to však vôbec nebol jednoduchý zápas. Domáci tím sa dlho nevedel presadiť cez pozornú a dobre fungujúcu obranu Zvolena. Keď sa to už domácim hráčom podarilo, stroskotávali buď na pozornom brankárovi hostí Hogerovi, alebo na nepresnej koncovke. Upokojenie do radov Lučenca priniesol až poprestávkový gól Dóšu v 53´min. - 1:0. Zvolen sa v záverečnej polhodine snažil o vyrovnanie, ale skúsenejší domáci tím si už mimoriadne cenné 3 body nenechal vziať. Lučenec teda zostáva aj naďalej na 2.mieste a situácia na čele tabuľky zostáva aj 4 kolá pred koncom dramatická. Zvolen po tesnej prehre klesol na 7.miesto.

Kysucké Nové Mesto - Bytča 0:1 (0:1)

Góly: 13´Matej Gajdošík - 0:1, čisté konto udržal Matej Kramárek

Druhé veľké prekvapenie 25.kola sa zrodilo na Kysuciach. Domáci tím, ktorý donedávna ešte bojoval o 1.miesto v tabuľke, prehral s predposlednou Bytčou. O osude stretnutia rozhodol už v 13´min. Gajdošík - 0:1. Domáci hráči aj v tomto stretnutí potvrdili pokles formy a počas celého zápasu sa mimoriadne herne trápili. Ani hostia nepredviedli oslnivý futbal, ale pripísali si nečakanú výhru, ktorá ich môže postaviť na nohy. 3 body sa veľmi počítajú, lebo v tabuľke sa dotiahli na 14. miesto Novej Bane, znamenajúce záchranu, na 1 bod. Kysučania si udržali 4.miesto v tabuľke, ale trio Žiar, Badín a Zvolen je už veľmi blízko.

Dolný Kubín - Čadca 0:1 (0:0)

Góly: 52´Jozef Gavlas - 0:1, čisté konto udržal Erik Hunčík

Súboj tabuľkových susedov priniesol priemerný, vyrovnaný futbal. Diváci príliš veľa vzruchu pred bránami nevideli. Z hľadiska atraktivity bol o niečo zaujímavejší 2.polčas. Padol v ňom aj jediný gól zápasu. Postaral sa oň kanonier hostí Gavlas v 52´min. - 0:1. V ďalšom priebehu sa hostia zamerali na udržanie jednogólového náskoku, čo sa im aj napriek zvýšenej aktivite domácich nakoniec podarilo. Čadca sa výhrou bodovo dotiahla práve na Dolný Kubín a 4 kolá pred koncom súťaže sa výrazne priblížila k účasti v 3.lige aj v ďalšej sezóne.

Tvrdošín - Bánová 5:0 (2:0)

Góly: 3´Matúš Gregorec - 1:0, 43´Filip Janček - 2:0, 53´Dávid Tješ - 3:0, 57´Matúš Dedinský - 4:0, 79´Matúš Dedinský - 5:0, čisté konto udržal Matej Cubinek

Nováčik podal jeden z najlepších výkonov v ročníku a Bánovú rozstrieľal - 5:0. Tvrdošín mal výborný štart do zápasu a už v 3´min. išiel do vedenia po zásahu Gregorca - 1:0. Tesne pred prestávkou pridal Janček druhý gól a keď po prestávke zvýšil Tješ na - 3:0, definitívne zlomil odpor hostí. Bánová rezignovala a inkasovala ešte dvakrát od Dedinského - 5:0. Domáci tím si za predvedený výkon zaslúži veľkú pochvalu a potvrdzuje, že prihlásenie sa do 3.ligy bolo správnym krokom.