25.kolo - Tatran zvládol aj v oslabení ťažký zápas v Cinobani a môže dosiahnuť 100 gólovú hranicu, Poltár má po výhre v Tomášovciach isté 2.miesto a tiež blízko 100 gólov, Kokava aj napriek výhre s Tisovcom prvým zostupujúcim, lídrom strelcov stále Rácz

15.06.2012 18:58

25.kolo - 9. a 10.6.2012

Cinobaňa - Tatran Čierny Balog 3:5 (2:3)

Góly: 11´Matej Budovec - 0:1, 13´Šimon Belko - 0:2, 21´Miroslav Makovník - 0:3, 28´Pavol Gereg z 11m - 1:3, 43´Dávid Horvát - 2:3, 47´Martin Kupec z 11m - 2:4, 54´Martin Kováčik - 2:5, 65´Dávid Horvát z 11m - 3:5

Stretnutie sa začalo veľmi intenzívne aj zo strany domácich, lenže nemali nato, aby sa ujali vedenia a dostali hneď 3 góly v krátkom čase. V 28 min. sa z pokutového kopu ujal gól do brány hostí, ale malo to pokračovanie vylúčením ich brankára, "Vraj podrazenie súpera" na mokrom ihrisku a tak hostia hrali od 36´min. v počte 10 hráčov. Napriek tomu hostia predviedli krásné prihrávky a pekné akcie a dopracovali sa k víťazstvu 3:5. Domáci po skončení zápasu uznali prehru a pochválili mužstvo Tatrana. Cinobaňa si prehrou výrazne skomplikovala záchranu.

Tomášovce - Poltár 3:6 (1:4) - pripravené v spolupráci s Petrom Sabóom

Góly: 12´Adrián Bara - 0:1, 15´Marek Kanáloš - 0:2, 21´Adrián Bara - 0:3, 41´Róbert Kojnok - 0:4, 43´Adrián Svorad - 1:4, 58´Oliver Sabó - 1:5, 69´Adrián Bara - 1:6, 70´Michal Slosiar - 2:6, 74´Igor Rác - 3:6

Prvý gól nenechal na seba dlho čakať. V 12.minúte po presnej prihrávke Olivera Sabóa svoj prvý úspešný zásah zaznamenal Adrián Bara - 0:1.
V 12. minúte sa celá situácia zopakovala. Sabó priťukol Kanálošovi a bolo 0:2. V 21 min. vyrazenú loptu domácim brankárom po tretíkrát zasunul za jeho chrbát  Adrián Bara - 0:3. Úspešnou strelou z 25 metrov sa prezentoval Róbert Kojnok - 0:4. Tomášovčanom sa snaha o strelenie gólu uprieť nedala. V blízkosti bránky hostí sa však nevedeli presadiť. Tesne pred koncom prvého polčasu sa im predsa len jedna strela ujala. Ďalekonosná strela Svorada si našla miesto v sieti hosťujúceho brankára - 1:4. V 58 min. sa gólovo prízemnou strelou vedľa brankára presadil aj Oliver Sabó - 1:5. Hetrikom uzavrel svoj úspešný zápas po prihrávke Olivera Sabóa Adrián Bara - 1:6. Potom skórovali už len domáci. Po dvoch rohových kopoch znížili na 3:6 a to mohli pridať ešte aj ďalšie góly. Takmer dokonale využili situáciu, že Poltár mal v bráne hráča z poľa.

Hajnáčka - Halič 0:7 (0:2) - domáci nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 31´Stanislav Nociar - 0:1, 38´Arpád Váradi z 11m - 0:2, 59´Ján Valko - 0:3, 63´Ján Valko - 0:4, 72´Arpád Váradi - 0:5, 79´Marek Koška - 0:6, 89´Stanislav Nociar - 0:7, čisté konto udržal Erik Hudec

Dolná Strehová - Nenince 1:1 (0:1)

Góly: 33´Adám Očko z 11m - 0:1, 48´Eduard Dobrocký z 11m - 1:1

Kokava nad Rimavicou - Tisovec 6:0 (6:0) - hostia nastúpili na zápas len s 8 hráčmi, zápas bol predčasne ukončený v 30´min., lebo počet hráčov v tíme hostí klesol pod 7

Góly: 2´Dávid Oláh z 11m - 1:0, 13´Daniel Vojtek - 2:0, 15´Matej Kubinec - 3:0, 17´Denis Sendrei - 4:0, 27´Zdenko Kubaliak - 5:0, 29´Lukáš Furák - 6:0, čisté konto udržal Pavel Suja

Prvý gól vsietil Dávid Oláh z penalty hneď v prvej minúte. Druhý gól Daniel Vojtek, keď prehlavičkoval hosťujúceho brankára parádnym výskokom. Treti gól dal Matej Kubinec po rohovom kope, štvrtý gól Denis Sendrei po krásnom pase cez pol ihriska, piaty gól obranca Lukáš Furák taktiež po nádhernom pase sám na brankára a premenil od tyčky a posledný gól zápasu vsietil Zdenko Kubaliak po nájazde na bránu a chladnokrvne zakončil. Kokave však ani táto vysoká výhra nestačí na záchranu, lebo je prvým zostupujúcim tímom. Rozlúčka pred domácim publikom to však bola fantastická.

Klenovec - Hnúšťa 3:1 (1:0)

Góly: 27´Roland Tóth - 1:0, 64´Martin Berky z 11m - 2:0, 83´Lukáš Petrok - 2:1, 88´Martin Berky - 3:1

Vidiná - Revúca 3:1 (1:0)

Góly: 30´Tomáš Demok - 1:0, 63´Matej Václavík - 2:0, 70´Oliver Štepita z 11m - 2:1, 89´Matej Václavík - 3:1

Domáci, kedže potrebovali naplno bodovať, aby nevypadli sa pustili do favorita odvážne a bez rešpektu a tak v 30.minúte vyhrávali - 1:0. Skóre otvoril Tomáš Demok a takto sa skončil aj prvý polčas. V druhom polčase začala Revúca hrať svoju hru, ale domáci boli odhodlaní vyhrať tento zápas. V 62. minúte sa nechal úplne zbytočne vylúčiť revúcky hráč, ktorý nadával a za nešportové správanie musel opustiť ihrisko. V 63.minúte vsietil druhý gol Matej Václavík po chybe hosťujúceho obrancu, ktorý si nerozumel s brankárom. Napokon sa hostia dočkali a po faule v pokutovom území zahrával pokutový kop hosťujúci kapitán Štepita a ten s prehľadom zakončil. V 89.minúte zahrával priamy kop od polky ihriska Pavel Mázor, ktorý krásnym centrom našiel Mateja Václavíka a ten vsietil aj svoj druhý gól zápasu. Kedže Vidiná potrebovala z dvoch zápasov aspoň 3 body na udržanie, je už zachránená a zostane naďalej v 5.lige.