26.kolo - V poslednom kole zdolala Bešeňová majstra, Lisková si udržala jarnú neporaziteľnosť, Rabči odrátali po súťaži 9 bodov a zostupuje spolu s Ľubochňou, kráľom strelcov Klačan z Vrútok s 25 gólmi

03.07.2011 21:59

26.kolo

Rabča - Oravské Veselé 3:0 (1:0)

Góly: 41´Adam Ladňák - 1:0, 50´Milan Bajčičák - 2:0, 80´Patrik Krivanka - 3:0, čisté konto udržal Michal Bandík

Rabča zabrala v poslednom kole a na konci súťaže pripravila svojim fanúšikom trojgólové víťazstvo. Hostia pricestovali do Rabče akoby bez záujmu. Predsa len už nemohli skončiť ani lepšie ani horšie ako na 9.mieste. Zápas odohrali len s povinnosti a nebolo na nich vidieť chuť po víťazstve. Domácim tak uľahčili cestu k výhre, ktorú zabezpečili v 1.polčase Ladňák a po prestávke Bajčičák a Krivanka - 3:0. Aj napriek jasnej výhre nevládne v Rabči spokojnosť s celkovým výsledkom. 12.miesto je oproti 2.miestu z minulej sezóny obrovský prepadák.

Lisková - Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka 6:1 (1:1) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 19´Tomáš Staroň - 0:1, 23´Ondrej Budiak - 1:1, 55´Matúš Daňo - 2:1, 65´Radoslav Hančík - 3:1, 68´Radoslav Hančík - 4:1, 69´Ondrej Budiak - 5:1, 75´Michal Macík - 6:1, v 82´min. nepremenil domáci hráč Matej Hradský za stavu - 6:1 pokutový kop

Najlepší tím jarnej časti 5.ligy dorast - B ponúkol aj v poslednom kole ofenzívny festival a s prehľadom si poradil s Palúdzkou. Tá pricestovala len s 10 hráčmi, ale úvodný nápor favorita prežila bez ujmy. Dokonca sa v 19´min. nečakane ujala vedenia gólom Staroňa - 0:1. Lenže to bolo zo strany hostí všetko. Vyrovnávajúci gól nenechal na seba dlho čakať. V 23´min. ho vsietil Budiak - 1:1. Počas zostávajúcich minút 1.polčasu domáci tlačili a hostia sa aj s potrebnou dávkou šťastia ubránili. Po prestávke však nápor Liskovej ešte zosilnel a bolo len otázkou času, kedy dajú domáci druhý gól. V 55´min. sa oň postaral Daňo - 2:1. V rozpätí od 65´min. do 75´min. dali domáci ďalšie 4 góly a úplne rozobrali dovtedy dobre fungujúcu obranu hostí. V 82´min. mohol výsledok prikrášliť Hradský, ale zahodil penaltu. Liskovú môže mrzieť zbabraná jesenná časť, lebo v tej jarnej nemala konkurenciu, ale veľkú 11 bodovú stratu na Sučany dokázala znížiť len na 4 body. Palúdzka splnila cieľ a konečným 10.miestom o jednu priečku vylepšila minuloročné postavenie.

Bešeňová - Sučany 4:1 (2:0)

Góly: 9´Tomáš Krška - 1:0, 13´Martin Ďurovič - 2:0, 53´Lukáš Košinár - 2:1, 60´Martin Ďurovič - 3:1, 85´Martin Ďurovič - 4:1

Sučany cestovali do Bešeňovej v slávnostnej atmosfére a zápasu už neprikladali príliš veľký význam. Naopak Bešeňová sa chcela na majstra vytiahnuť a hneď v úvode ho zaskočila aktívnou ofenzívnou hrou, ktorá robila Sučanom veľké starosti. V 9´min. po chybe hosťujúcej obrany skóroval ako prvý Krška - 1:0 a už o 4 minúty zvýšil na dvojgólový náskok kapitán Ďurovič - 2:0. Tento nečakaný uragán z úvodu stretnutia poriadne otriasol hosťujúcim tímom, ktorý sa nedokázal spamätať počas celého zvyšku 1.polčasu. Po prestávke to bol v úvode úplne iný tím Sučian a úvodnú aktivitu pretavil na skorigovanie v 53´min. Košinár - 2:1. Zlomovým bol tretí gól domácich po hodine hry od Ďuroviča na - 3:1, po ktorom už hostia nemali dosť síl na zvrat. Kapitán Bešeňovej navše svojim 3.gólom v 85´min. stanovil na konečných - 4:1. Oba tímy môžu hodnotiť sezónu ako úspešnú. Veď Bešeňová ako nováčik obsadila pekné 4.miesto, keď najmä doma bola veľmi silná a Sučany, ďalší nováčik 5.ligy, dokonca vyhrali a postúpili do 4.ligy dorast - sever. Uvidíme ako sa im tam bude dariť. Samozrejme im držíme palce.

Ľubochňa - Vrútky 3:4 (3:3)

Góly: 14´Filip Chyla - 1:0, 16´Ján Repaň - 1:1, 20´Tomáš Michálek z 11m - 2:1, 25´Michal Klačan z 11m - 2:2, 33´Michal Klačan - 2:3, 45´Michal Hoždora - 3:3, 75´Gabriel Sládek - 3:4

Zápas posledného tímu súťaže s tretími Vrútkami mal jasného favorita, ale na ihrisku to tak vôbec nevyzeralo. Ľubochňa sa rozlúčila s 5.ligou bojovným výkonom. V 14´min. jej zabezpečil vedenie Chyla - 1:0, ale už o 2 minúty odpovedal na druhej strane Repaň - 1:1. V 20´min. Ľubochňa opäť viedla, keď sa presadil Michálek z 11m - 2:1. Takú istú štandardnú situáciu využil o 5 minút na druhej strane Klačan - 2:2. Najlepší kanonier súťaže strhol po prvýkrát vedenie na stranu Vrútok v 33´min. gólom na - 2:3. Divokú prestrelku v 1.polčase ukončil gólom do šatne domáci Hoždora - 3:3. Po prestávke sa gólostroj zastavil a dlho to vyzeralo na remízový koniec. 3 body pre favorita napokon zabezpečil štvrťhodinu pred koncom Sládek - 3:4. Vrútky výhrou obhájili 3.miesto z minulej sezóny. Ľubochňa po minuloročnom 6.mieste zostupuje do 1.triedy.

Liesek - Zákamenné 4:1 (3:1)

Góly: 20´Štefan Paľa - 1:0, 26´Štefan Paľa - 2:0, 37´Erik Kurňavka - 2:1, 42´Tomáš Koleják - 3:1, 50´Tomáš Koleják - 4:1

Priamy súboj o konečné 5.miesto vyznel jasne v prospech domáceho tímu. Základ k víťazstvu položil Liesek už v 1.polčase, kedy si vypracoval dvojgólový náskok. Najprv sa dvakrát strelecky presadil Paľa. V 37´min. síce znížil Kurňavka - 2:1, ale potom mal dvakrát slovo Koleják, ktorý upravil na konečných - 4:1. Liesek môže byť s konečným umiestnením spokojný, veď si polepšil o 4 miesta oproti sezóne 2009/2010. Zákamenné ako nováčik ligy podávalo dobré výkony a konečné 8.miesto so ziskom 36 bodov je tiež slušný výsledok.

Likavka - Sihelné 2:0 (0:0)

Góly: 48´Juraj Adamčiak - 1:0, 63´Dávid Kajúch - 2:0, čisté konto udržal Jozef Krakovský

Súboj o konečné 6.miesto priniesol najmä v 1.polčase vyrovnaný futbal, aj keď o niečo viac z hry mali domáci. Tí sa snažili vrátiť súperovi vysokú jesennú prehru - 0:4. Podarilo sa im to po zmene strán, keď dvoma gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Výrazne im k tomu pomohol aj najlepší brankár ligy Krakovský, ktorý vychytal 6.nulu v sezóne. Oba tímy vlastne potvrdili tabuľkové postavenie z minulej sezóny, lebo Likavka si o 1 miesto pohoršila a Sihelné zase o 1 miesto polepšilo.