26.kolo - Nečakane jasné prehry Liptovského Mikuláša a Lučenca využilo Námestovo a 2 kolá pred koncom je novým lídrom, Badín po sérii výhier už na 4.mieste, najväčší boj o záchranu zvádzajú Fiľakovo a Nová Baňa, Kútik z Badína vsietil 21.gól sezóny

05.09.2011 18:25

26.kolo

Badín - Lučenec 3:0 (1:0)

Góly: 12´Róbert Kútik - 1:0, 67´Tomáš Faltáni - 2:0, 84´Tomáš Faltáni - 3:0, v 61´min. nepremenil domáci kapitán Róbert Kútik za stavu - 1:0 penaltu, čisté konto udržal René Zamboj

Badín pokračuje s blížiacim sa záverom sezóny vo výborných výkonoch, čo si odniesol kandidát na postup Lučenec. Ten utrpel v krátkom čase 2.vyššiu prehru v súťaži a jeho šance na návrat do 2.ligy sa rozpadávajú. Výhru domáceho tímu riadil predovšetkým kapitán Kútik, ktorý v 12´min. otvoril skóre a 21.gólom v sezóne sa osamostatnil na čele tabuľky strelcov. Po prestávke mohol pridať aj ďalší gól, ale v 61´min. zahodil penaltu. Tá ho však mrzieť nemusela, keďže o malú chvíľu zvýšil Faltáni na - 2:0 a 6 minút pred koncom upravil ten istý hráč na - 3:0. Lučenec sa nezmohol ani na čestný úspech a pripísal si možno kľúčovú stratu bodov. Badín si výhrou upevnil 4.miesto.

Nová Baňa - Dolný Kubín 6:1 (2:0)

Góly: 7´Michal Budinský - 1:0, 24´Michal Budinský - 2:0, 56´Michal Marek - 3:0, 75´Michal Kocian - 4:0, 78´Michal Marek - 5:0, 84´Michal Trabalík - 5:1, 86´Radoslav Žňava - 6:1

Nová Baňa bojovala v tomto zápase o holú existenciu a po peknom výkone si udržala šancu na záchranu. V úvode zápasu sa darilo najmä Budinskému, ktorý prvými dvoma gólmi položil základ k hladkému víťazstvu. Po prestávke sa naplno rozbehol domáci gólostroj. Dvakrát sa presadil Marek a po góle pridali najlepší strelec tímu Kocian a Žňava. Za hostí sa už tradične presadil Trabalík. Domáci tím tak 2 kolá pred koncom udržal šancu na zotrvanie v 3.lige. Dolný Kubín zostal na 12.mieste a o 3.ligu môže prísť už len teoreticky.

Čadca - Kysucké Nové Mesto 3:1 (2:1)

Góly: 4´Patrik Jarabica - 1:0, 27´Marek Belaník - 1:1, 40´Miroslav Blahovec - 2:1, 71´Ľubomír Pavolko - 3:1

Čadca predviedla kvalitný výkon a zaslúžene triumfovala nad teraz už 6.tímom tabuľky. Základ k výhre položili domáci už v 1.polčase, v ktorom sa rýchlo ujali vedenia zásluhou Jarabicu - 1:0. Hosťujúci Belaník síce stihol odpovedať, ale 5 minút pred polčasovou prestávkou vrátil vedenie na stranu Čadce Blahovec - 2:1. V 2.polčase si domáci výhru nenechali vziať a v 71´min. ju ešte poistili gólom Pavolka - 3:1. Čadca sa výhrou prepracovala na 9.miesto s trojbodovou stratou na Bánovú.

Zvolen - Liptovský Mikuláš 3:0 (0:0)

Góly: 71´Martin Huďan - 1:0, 85´Martin Huďan - 2:0, 86´Martin Huďan - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Zvolen pripravil ďalšie veľké prekvapenie 26.kola. Líder tabuľky utrpel na jeho pôde trojgólovú prehru a skomplikoval si cestu za vytúženým postupom do 2.ligy. Pritom zápas to bol od prvých minút nesmierne vyrovnaný a v 1.polčase mali o niečo viac z hry hostia. Gólovo sa však nepresadili a s každou pribúdajúcou minútou sa posmelovali aj domáci, bojujúci o konečné 4.miesto. Záverečná dvadsaťminútovka mala nečakaný priebeh. Zvolenčan Huďan otvoril v 71´min. skóre zápasu - 1:0 a hostia tak museli otvoriť hru. To bola voda na mlyn pre Zvolen, ktorý vyčkával na chybu súpera. V 85´min. jednu takúto chybičku využil Huďan a rozhodol o osude zápasu. Navyše o minútu spečatil ten istý hráč nesmierne cenný hattrick a s 10.gólmi sa dostal na čelo klubových strelcov. Zdá sa, že do 2.ligy budú mať šancu nahliadnuť 2 tímy a tak aj po prehre živia Liptáci postupové šance. Ďalšie zaváhanie si však už nemôžu dovoliť.

Fiľakovo - Kremnička 2:1 (0:1)

Góly: 25´Matúš Kováč z 11m - 0:1, 47´Csaba Rezník - 1:1, 91´Richard Kasza - 2:1

Fiľakovci doslova vydreli 3 body proti poslednej Kremničke a udržali si trojbodový odstup od Novej Bane. Stretnutie sa pre domácich nevyvíjalo vôbec dobre. V 1.polčase sa herne trápili a tak prišiel trest na druhej strane. Po faule domáceho tímu vo vlastnej šestnástke si loptu na biely bod postavil Kováč a nezaváhal - 0:1. V zostávajúcich minútach 1.polčasu sa kŕč domácich ešte prehĺbil a tak nečudo, že stav bol - 0:1. Vstup do 2.polčasu vyšiel Fiľakovu nad očakávanie, keď už v 47´min. vyrovnal Rezník. Kto však očakával, že domáci týmto gólom zlomia odpor snaživých hostí, musel byť poriadne prekvapený. Kremnička umnou hrou kúskovala dianie na ihrisku a nepúšťala domáci tím do tlaku. Až v závere si Fiľakovo vypracovalo prevahu a prišli aj šance. Jednu z posledných využil v nadstavenom čase Kasza a priblížil domácich k účasti v 3.lige aj v ďalšej sezóne.

Námestovo - Tvrdošín 3:0 (2:0)

Góly: 20´Tomáš Zboroň - 1:0, 41´Rastislav Jagnešák z 11m - 2:0, 46´Michal Korman - 3:0, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Námestovo využilo zaváhanie lídra tabuľky i druhého tímu a 2 kolá pred koncom sa usadilo na čele súťaže s 2 bodovým náskokom a 1 zápasom k dobru. V severskom derby domáci tím ovládol dianie na ihrisku od prvých minút a aktivitu zúročil v 20´min. gólom Zboroňa - 1:0. Keď pridal tesne pred prestávkou kapitán Jagnešák z penalty druhý gól bolo rozhodnuté - 2:0. Navyše Korman pridal hneď po príchode z kabín tretí gól a už sa len dohrávalo. Tvrdošín nepodal zlý výkon, ale na rozbehnutých domácich to nestačilo, lebo tí opäť predviedli futbal druholigovej úrovne.

Bytča - MFK Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 43´Jakub Malík - 1:0, v 34´min. nepremenil domáci hráč Ivan Lulák za stavu - 0:0 pokutový kop, čisté konto udržal Matej Kramárek

Bytča zavŕšila sériu 4 víťazných zápasov v rade a urobila rozhodujúci krok k záchrane. Výbornú sériu natiahla aj proti Banskej Bystrici, aj keď futbal to bol pomerne vyrovnaný. Keď domáci Lulák nedal v 34´min. penaltu zdalo sa, že hostia preberú taktovku zápasu. Lenže stačila malá nepozornosť a Malík vsietil dve minúty pred prestávkou vedúci gól - 1:0. Po zmene strán sa Bytča zameriavala predovšetkým na udržanie tesného náskoku, lebo sa jej nedarili rýchle brejky. Lenže hostia si v koncovke nepotykali a pozorného Kramáreka neprekonali. Definitívne tak stratili šancu skončiť do 8.miesta.

Bánová - Žiar nad Hronom 1:0 (0:0)

Góly: 59´Juraj Mráz - 1:0, čisté konto udržal Matej Matejčík

Bánová si pripísala ďalší cenný skalp v súťaži a priblížila sa k 8.miestu v tabuľke. Vyrovnaný zápas strhol na domácu stranu po zmene strán Mráz a keďže Matejčík pochytal všetky pokusy hostí, vzdialil im šancu skončiť na 4.mieste. Veľmi dôležitá bude z ich pohľadu derby dohrávka v Novej Bani 9.6. Domáci tím má navyše stále šancu získať najviac bodov od svojho postupu do 3.ligy. Doterajší rekord zo sezóny 2006/2007 je 42 bodov. Uvidíme či sa mu to podarí.