26.kolo - Zvolen udržal 4 bodový náskok jasnou výhrou v Lučenci, Rimavská Sobota drží tesnou výhrou v Banskej Bystrici šancu na titul, K.N.Mesto si výhrou nad Žiarom poistilo 3.miesto, súboj posledných tímov nerozhodne, súboj strelcov vedie Illéš

11.06.2012 00:16

26.kolo - 2. a 3.6.2012

Rajec - Čadca 0:2 (0:0)

Góly: 47´Dávid Kulla - 0:1, 79´Radovan Krenžel - 0:2, čisté konto udržal Lukáš Maslík

MFK Banská Bystrica - Rimavská Sobota 0:1 (0:0)

Góly: 42´Gabriel Boroš - 0:1, čisté konto udržal Tomáš Máté

Góly: 12´Pavol Urban - 1:0, 23´Pavol Urban - 2:0, čisté konto udržal Radoslav Buček

Zápas sme prehrali v prvom polčase, v ktorom sa domáci presadili dvomi presnými a prudkými strelami spoza hranice pokutového územia. Prvý polčas nám celkovo nevyšiel keď sme nehrali koncentrovane na viacerých postoch z čoho pramenili aj niektoré chaotické situácie v našej hre. Druhý polčas sa zlepšila naša organizácia hry. Súper mal miernu prevahu avšak poväčšine len v málo nebezpečných priestoroch. Postupne sme si však dokázali vytvoriť čoraz viac kontroly v hre a priebeh druhého polčasu bol vyrovnaný. Po druhej žltej karte hráča domácich za nešportové správanie sme vystupňovali náš výkon a dostali sme sa do tlaku. Z niekoľkých príležitostí stojí za zmienku Líškova strela do hornej žrde. V čase keď náš tlak vrcholil a my sme sa pokúšali streliť kontaktný gól sa nechal nezmyselne vylúčiť Beňo a oslabil tak svoje mužstvo. Do konca zápasu sa už na výsledku nič nezmenilo a tak domáci zaslúžene zvíťazili. Pozitívom zápasu bolo zapracovávanie a výkon hráčov starších žiakov (Halás, Sekereš, Maslen), ktorý sa svojej príležitosti nezľakli a potvrdili oprávnenosť ich zaradenia do zostavy na ihrisku tretieho tímu súťaže.

Dolný Kubín - Bánová 1:1 (1:0) - domáci nastúpili na zápas len s 8 hráčmi

Góly: 16´Martin Kaník - 1:0, 61´Michal Jaššo z 11m - 1:1, v 22´min. nepremenil domáci hráč Filip Gablovič za stavu - 1:0 pokutový kop

Veľký Krtíš - Badín 1:0 (0:0)

Góly: 53´Štefan Lauko - 1:0, čisté konto udržal Vlastislav Čepo

Nová Baňa - Fiľakovo 1:1 (1:1)

Góly: 16´Rudolf Hakel - 0:1, 22´Marek Pacalaj z 11m - 1:1

Bytča - Kremnička 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali

Góly: 10´Ľuboš Baran - 0:1, 21´Richard Lepieš - 0:2, 26´Oliver Fodor - 0:3, 73´Ľuboš Baran - 0:4, čisté konto udržal Pavol Kováč

Na zápas s Lučencom sme nastupovali trochu s obavou lebo domáci v jarnej časti prehrali iba jeden zápas. Náš prístup bol zodpovedný a aj hra bola kvalitná. Už na začiatku zápasu sme sa ujali vedenia 3:0 po dvoch rohových kopoch a vynikajúcej prihrávke Barana, keď skóroval Lepieš. V II. polčase sme trošku zvolnili, ale hralo sa na domácej polovici. Náš tlak na stranu súpera bol bez šancí, až v závere sa nám podarilo po peknej akcii upraviť stav na konečných 4:0.