28.kolo - Hrdinom Lučenca Kovanič, ktorý vsietil postupový gól, individuálne tabuľky ovládli hráči Zvolena, kanonierom ligy Golian, brankárom ligy Hoger, na zostupových priečkach skončili Kremnička a Nová Baňa, nováčikovia získali zhodne po 40 bodov

25.07.2012 15:07

28.kolo - 16. a 17.6.2012

Bytča - Žiar nad Hronom 5:2 (2:0)

Góly: 4´Filip Čička - 1:0, 40´Marek Baláž (brankár) z 11m - 2:0, 68´Dávid Smatana - 3:0, 84´Tomáš Keblúšek - 4:0, 86´Tomáš Lehocký (brankár) z 11m - 4:1, 87´Tomáš Keblúšek - 5:1, 89´Viktor Kukučka - 5:2

Kysucké Nové Mesto - Rajec 2:2 (0:0)

Góly: 65´Mário Boris - 1:0, 77´Mário Boris z 11m - 2:0, 80´Michal Jančúch - 2:1, 84´Róbert Židek - 2:2

Lučenec - Badín 1:0 (1:0) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 45´Michal Kovanič - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší. Lučenec zvládol viac ako 3/4 súťaže excelentne a jasne potvrdzoval, že je najlepším tímom súťaže. Prišli však záverečné kolá a s nimi herná kríza, vďaka ktorej sa situácia na čele zdramatizovala, lebo v hre o 1.miesto a teda postup do 2.ligy bol aj Zvolen. Lučenec potreboval proti nebezpečnému Badínu 3 body, pretože sa dalo očakávať, že Zvolen, ktorý na jar nestratil ani bod v Dolnom Kubíne určite zvíťazí. V 1.polčase bola hra z domácej strany veľmi nervózna. Pod tlakom sa hrá veľmi ťažko a tak gól z poslednej minúty 1.polčasu bol pre domácich doslova vykúpením. Autor gólu Kovanič vsietil svoj najdôležitejší gól kariéry. Po prestávke domáci poistku nepridali a tak sa zamerali na udržanie tesného náskoku. Aj vďaka početnej diváckej podpore sa im to podarilo a po záverečnom hvizde sa mohli začať vytúžené oslavy z postupu do 2.ligy. Lučenec si ho za svoje konštantné výkony počas sezóny určite zaslúžil.

MFK Banská Bystrica - Bánová 3:2 (0:1)

Góly: 42´Adam Kuciak - 0:1, 50´Róbert Greško z 11m - 1:1, 57´Róbert Greško - 2:1, 78´Filip Rafanides - 3:1, 85´Zdenko Hruška vlastný gól - 3:2

Posledný zápas III. ligy dorast sa niesol od prvých minút v uvoľnenom duchu, kedže obe mužstvá boli v tabuľke umiestetné v pokojnom pásme v strede. Preto tak vyzerali aj prvé minúty zápasu, keď sa hralo najmä v strede ihriska a šance prichádzali len sporadicky. Prvú vážnu šancu mali bánovskí hráči, ale v šestnástke súpera trafili len do padajúceho brankára domácich. Staré známe "nedáš dostaneš" mohlo platiť, keď peknú strelu domácich efektne vyrážal brankár Bánovej. Po týchto minútach prebrali iniciatívu hráči hostí, keď zatlačili na obranu domácich a po niekoľkých minútach sa to vyplatilo, keď kolmicu za obranu využil Kuciak na svoj tretí gol v treťom zápase v staršom doraste. Po pár minútach prišla dalšia šanca hostí, keď výborný center trafil Vršanský do brány, ale čiarový rozhodca zamával ofsajd. Po týchto udalostiach sa už nič vážne nestalo v prvom polčase. V druhom polčase nastúpili bystričania ako vymenení. Hneď prvý útok skončil gólom, keď nedovolený zákrok v šestnástke pretavil do vyrovnania z pokutového kopu striedajúci Greško - 1:1. Následne sa začal mohutný tlak domácich, keď sa najprv dvakrát ocitli v samostatnom nájazde proti brankárovi hostí, ktorý ale podržal mužstvo a chytil obidve šance. Bánova začala výrazne strácať tempo s bystičanmi a na hráčoch bola viditeľná značná únava. Preto sa zatiahli do defenzívy odkiaľ vyčkávali na protiútoky. Lenže prišiel rýchly utok domácich a center využil osamotený hráč domácich Greško na strhnutie výsledku na 2:1. Bystričania nenechali nič na náhodu a snažili sa streliť aj tretí gól, ktorý dlhé minúty neprichádzal, keď sa po vydarenej strele opäť zaskvel brankár hostí. Za snahu boli ale bystričania za pár minút odmenení, keď nekompromisne z hranice šestnástky trafil Rafanides na 3:1. Bánova sa po tomto góle nadýchla k náporu a jej snaha nazmar neprišla, keď sa z 30 metrov po centrovanej lopte presadil Ševčík a upravil stav na 3:2 pre domácich. Gól bol posúdený ako vlastný gól domáceho brankára Hrušku - 3:2. Po tomto góle sa už nič výrazne nestalo a tak si domáci nenechali vziať 3 body a len podčiarkli zlú jarnú časť Bánovej, ktorú si toto mužstvo asi ani nepamätá.

Druhý komentár:

Posledný zápas v sezóne a rozlúčka s ročníkom 93 chceli domáci zakončiť víťazstvom. Do zápasu, ale vstúpili zle a prvý polčas zaslúžene prehrali 0:1. Mohlo byť aj viac, ale jeden gól nebol uznaný kvôli ofsajdu. Druhý polčas domáci tréner prestriedal, na ihrisko sa dostali hráči, ktorí sa lúčili s dorastom, ale už rok hrávajú v mužskej kategórii (Greško, Rafanides) a po 20 minútach druhého polčasu bolo 3:1. Dvakrát sa presadil najlepší strelec Greško, raz z pokutového kopu a druhýkrat po centri Bendíka. Na 3:1 dal Rafanides po spätnej prihrávke spoza šestnástky. Ešte po chybe domáce brankára hostia skorigovali na 3:2. Šancí na skórovanie mali ešte oba tímy, ale na víťaznej rozlúčke MFK sa už nič nezmenilo.

Nová Baňa - Kremnička 4:1 (2:1)

Góly: 18´Richard Hanák - 1:0, 24´Ronald Varga - 1:1, 33´Andrej Tisovský - 2:1, 52´Andrej Tisovský - 3:1, 80´Andrej Tisovský - 4:1

Rimavská Sobota - Fiľakovo 6:1 (5:1)

Góly: 5´Róbert Raisz - 1:0, 9´Richard Kasza - 1:1, 24´Jozef Slovák - 2:1, 30´Jozef Slovák - 3:1, 37´Patrik Keresztes vlastný gól - 4:1, 43´Adrián Konček - 5:1, 77´Jozef Gazda - 6:1

Veľký Krtíš - Čadca 0:2 (0:1) - komentár trénera Veľkého Krtíša p. Ľubomíra Drienovského

Góly: 44´Ján Hlava - 0:1, 52´Michal Padyšák - 0:2, čisté konto udržal Milan Ľuptovec

V poslednom kole sa naši chlapci priliš nesnažili a po slabšom vykone zaslúžene prehrali aj vďaka asi poslednému zápasu v tretej lige.

Dolný Kubín - Zvolen 0:3 kontumačne, podľa SP čl.100/b, domáci na zápas nenastúpili