29.kolo - PREDOHRÁVANÉ - Šláger jari Zvolen - R.Sobota nerozhodne, lídrom teda naďalej Zvolen, nečakané zakopnutie K.N.Mesta, tesné výhry V.Krtíša, Bánovej a Lučenca na ihriskách súperov, lídrami strelcov Illéš a Grupáč s 20 gólmi !!!

03.05.2012 22:13

29.kolo - PREDOHRÁVANÉ - 1.5.2012

Rajec - Veľký Krtíš 0:1 (0:0)

Góly: 67´Adam Weisz - 0:1, čisté konto udržal Vlastislav Čepo

Od začiatku bol vyrovnaný priebeh hry, kedže hrali susediace tímy v tabuľke. Hralo sa väčšinou medzi 16-skami. V prvej obrovskej šanci nedal do prázdnej brány z pätky gól domáci hráč číslo 10 Pleva. Hralo sa z jednej strany na druhú, ale hostia sa nevedeli dostať do 16-sky súpera, tak to skúšali streľbou z diaľky a mali jeden vážnejší pokus, ktorý skončil na tyčke domáceho brankára. Do polčasu sa nič viac neudialo okrem jednej spornej ruky, ktorú mal hosťujúci stopér po hlavičke domáceho hráča, ale píštalka rozhodcu ostala nemá. Do druhého polčasu lepšie vstúpili Rajčania, ktorí si vytvárali pološance, ktoré zaváňali gólom. Hosťujúci hráči hrozili hlavne z brejkov, ktoré neboli až tak vážne. Krtíš mal k dispozícii v druhom polčase štandardku z 25 metrov, ale trafil iba múr. Hráči Rajca chceli strhnúť vedenie na svoju stranu, no práve v tej chvíli dostali dosť neočakávaný lacný gól, keď domáci brankár vykopával loptu a obranca hostí Weisz z prvej vykopol loptu, čím chcel zažehnať nebezpečenstvo, ale celkom prekvapivo po odskoku lopty lobol domáceho brankára. Bol to najšťastnejší moment hosti, ktorí dali gól z výkopu z obrany. Tomu gólu ani strelec neveril, že tam spadol. Rajec potom mal ešte 13 minút aby s výsledkom niečo urobil. Rajčania zatlačili hostí, vytvárali si jednu šancu za druhou, ale gól sa im už nepodarilo dať. Hostia prakticky s jednou strelou na bránu a vykopnutím vyhrali zápas veľmi nespravodlivo, keď Rajec hral lepšie a zaslúžil si vyhrať. Hrá sa však na góly.

Badín - Nová Baňa 8:1 (3:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 13´Peter Stano - 1:0, 33´Jozef Halaj - 2:0, 37´Peter Stano - 3:0, 44´Peter Ondrejka - 4:0, 55´Adam Krčmárik - 5:0, 58´Tomáš Lešták - 6:0, 62´Peter Stano - 7:0, 63´Miloš Danko - 7:1, 66´Peter Ondrejka - 8:1

Kremnička - Dolný Kubín 4:0 (2:0) - pripravené v spolupráci s Igorom Koleničkom

Góly: 24´Lukáš Laurinc - 1:0, 39´Lukáš Klimčík - 2:0, 45´Pavol Spodniak - 3:0, 58´Ladislav Pásztor - 4:0, čisté konto udržal Marián Žonda

Zápas mali pod kontrolou domáci hráči ktorých dnes podržal výbornými zákrokmi brankár Žonda. Kremnička sa v 1.polčase ujala vedenia 2:0, keď pri prvom góle krásne preloboval brankára hostí zo šestnástky Laurinc a pri druhom góle predviedol skvelú kopaciu techniku Klimčík, ktorý skóroval z polovice ihriska. Na začiatku 2.polčasu ukľudnil domácich Spodniak, ktorý po vyrazenej strele Laurinca zvyšoval na 3:0 do prázdnej brány a na konečných 4:0 peknou strelou z diaľky skompletizoval výsledok Pásztor. Hostia sa aj v druhom polčase snažili niečo urobiť s výsledkom zápasum, ale dobre fungujúca obrana Kremničky na čele s brankárom Žondom im nedovolila skórovať.

Góly: 15´Peter Kováč - 1:0, 63´Gergo Urbán - 1:1

V domácom zápase sa stretli dva najlepšie tímy súťaže, v tabuľke ich delil iba jeden bod. Vo veľmi horúcom počasí a na nekvalitnom teréne sa hral kvalitný zápas s veľkým nasadením. Hru v prvom polčase sme mali pod kontrolou a vytvárali sme si aj šance hlavne z krídelných priestorov po pravej strane, z ktorých sme si vytvárali šance, ale trestuhodne sme ich zahadzovali. V 15 ´sme sa ujali vedenia po nádhernej strele Kováča z 25 m. Viedli sme 1 : 0. Do konca prvého polčasu sme boli výrazne lepším mužstvom, len škoda, že sme sa nedokázali viac presadiť strelecky. Hostia mali v prvom polčase jedinú vážnu šancu, v ktorej nás podržal brankár Suja. V druhom polčase sa hra obrátila a hostia zrýchlili a skvalitnili svoju hru a hrozili hlavne po brejkových situáciách. Ich zlepšená hra viedla k vyrovnaniu po nádhernej strele Urbána vyrovnali na 1 : 1. Po tomto okamihu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, my sme mali 3 čisté šance, ktoré sme nepremenili. Hostia v závere mali 2 veľké šance, ktoré však neskončili gólom. Na priebeh hry a množstvo šancí je remíza zaslúžená, obe mužstvá podali bojovné výkony. Hostia nám ukončili sériu bez inkasovaného gólu na domácom ihrisku.

Fiľakovo - Bánová 0:1 (0:0)

Góly: 69´Michal Jaššo - 0:1, čisté konto udržal Jakub Kobera

Čadca - Bytča 4:0 (3:0)

Góly: 7´Radovan Krenžel - 1:0, 34´Kristián Grupáč - 2:0, 38´Adrián Podmanický - 3:0, 67´Dominik Dobda - 4:0, čisté konto udržal Lukáš Maslík (60´Patrik Škorík)

Góly: 29´Mário Šnúrik - 0:1, čisté konto udržal Máté Holko

Celý priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný a striedali sa pasáže, kedy malo miernu prevahu jedno či druhé mužstvo. Nám sa nepodarilo skórovať v úvodnej 20 minútovke, kedy sme boli lepším tímom. Postupne preberali hru hostia a po dvoch nepremenených príležitostiach sa im do tretice podarilo prekonať nášho brankára. Po samostatnom úniku sa presadil Šnúrik.

Druhý polčas mal opačný priebeh. V prvej 20 minútovke boli aktívnejší hostia, ale nedokázali si vytvoriť žiadnu gólovú príležitosť. Naši hráči sa aj napriek oklieštenej zostave a krátkej regenerácií po nedeľnom zápase snažili v druhej 20 minútovke druhého polčasu vyrovnať. Množstvo individuálnych chýb v prípravnej fáze útoku nás však stálo mnoho síl a v konečnom dôsledku sme nedokázali vytvoriť dostatočný tlak na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

Kysucké Nové Mesto - MFK Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 37´Patrik Kopyčiar - 1:0, 75´Peter Novák - 1:1