3. a 4.kolo - na čele Sliač bez straty bodu,Krupina ešte neinkasovala, na chvoste Hliník a Hodruša, po 3.kole na čele strelcov Uhaľ zo Sliača

30.08.2010 15:30

3.kolo - detailné popisy zápasov + strelci gólov pribudnú v priebehu týždňa

Kalinovo - Brusno 5:3 (1:1)

Zostavy:

Kalinovo: Pavel Kubiš (c) - Ján Kret, Vladimír Nociar, Jakub Purdek, Gabriel Dováľ, Lukáš Poctavek, Peter Kret (90´Kamil Karásek), Marián Jackuliak, Tomáš Hronec, Viktor Koták, Marián Fungáč (76´Lukáš Sabacký)

Brusno: Patrik Citara - Juraj Kováčik (c), Peter Šebeš, Ivan Sáliš, Samuel Knižka (66´Viktor Lihan), Radoslav Majer, Tomáš Dutka, Dávid Marko, Tomáš Kelemach (82´Jozef Gallo), Tomáš Šagát, Ivan Samuelčík (55´Jozef Fronc)

Góly: 10´Peter Kret - 1:0, 17´Ivan Sáliš - 1:1, 47´Viktor Koták - 2:1, 62´Jozef Fronc - 2:2, 67´Tomáš Šagát - 2:3, 78´Ivan Sáliš vlastný - 3:3, 83´Peter Kret - 4:3, 92´Kamil Karásek - 5:3

Domáci nastúpili na svoj prvý štvrtoligový duel pred vlastným publikom posilnený výhrou na pôde Hriňovej 3:1 a začali mimoriadne aktívne. Napádali Brusno pri rozohrávke a veľmi rýchlo kazili jeho rozohrávku. Keď sa už zdalo, že hostia úvodný nápor domácich prežijú, hosťujúci Ivan Sáliš netakticky vyštartoval na rýchly aut Kalinova, domáci sa dostali do brejku 2:2 a Peter Kret otvoril v 10´min. skóre zápasu. Brusno veľmi rýchlo odpovedalo. V 17´min. dorazil hlavičku Dutku po rohovom kope do brány Ivan Sáliš a odčinil tak chybu pri prvom góle. Zrazu mali hostia navrch. V 24´min. minul o centimetre v gólovej pozícii po centri Marka hlavou Šagát, v 27´min. Šagát pokazil rýchly brejk nepresnou prihrávkou a v 31´min. bol v dobrej pozícii Samuelčík, ale jeho málo razantnú strelu zneškodnil Kubiš. Následne z protiútoku zahodil čistú šancu Peter Kret, ktorý sa ocitol sám neatakovaný na päťke, ale vysoko prestrelil. Od tohto momentu až do konca 1.polčasu zobrali opraty zápasu do rúk opäť domáci, ale skóre sa už do prestávky nemenilo.

V 2.polčase dal o sebe okamžite vedieť Viktor Koták, ktorý v 47´min. urobil veľké sólo cez niekoľko protihráčov, obišiel aj Citaru a do prázdnej brány zvýšil na 2:1. Hostia odpovedali nebezpečnou strelou Dutku v 51´min. Domáci mohli zvýšiť v 53´min po rohovom kope, no domáci hráč hlavičkoval nad a v 54´min. kedy na poslednú chvíľu zasahoval Citara. Oživením pre hostí bol striedajúci Fronc, ktorý v 62´min. najprv vyrovnal na 2:2 a v 67´min. kedy vysunul Šagáta, ktorý si poradil s domácou obranou a s prehľadom prekonal Kubiša - 2:3. Pravda domáci mohli ísť za stavu 2:2 do vedenia, ale Citara vytlačil strelu domáceho útočníka z 5 metrov reflexívne na rohový kop. Keď sa už zdalo, že by si mohli hostia pripísať prvú výhru na súperovom ihrisku, vybrala si obrana hostí na záverečných 12 minút oddychový čas. Útočníci Kalinova sa museli cítiť ako na dni otvorených dverí. V 78´min. im k tomu pomohol vlastným gólom Ivan Sáliš - 3:3. V 83´min. neboli hostia po priamom kope schopní ani na trikrát odvrátiť loptu a tak Peter Kret vsietil víťazný gól - 4:3. V nadstavenom čase ponúkla obrana hostí voľný priechod striedajúcemu Karásekovi - 5:3.

Tomášovce - Sliač 1:3 (1:1)

Góly: 14´Tomáš Uhaľ - 0:1, 41´Lukáš Mišo - 1:1, 68´Tomáš Uhaľ - 1:2, 77´Michal Gavrilo - 1:3

Sliač pokračuje vo výborných výkonoch aj na ihriskách súperov, vďaka vo skvelej forme hrajúcemu útočníkovi Uhaľovi, ktorý je po 3.kole na čele kanonierov spoločne s Kotákom z Kalinova. Tomášovce dokázali odpovedať na úvodný zásah hostí, ale na druhý gól Uhaľa už nie a poistku pre hostí dal Gavrilo. Sliač je aj po 3.kole na čele bez straty bodu.

Žarnovica - Tornaľa 6:1 (2:1)

Góly: 23´László Tóth - 0:1, 40´Peter Goral - 1:1, 41´Tomáš Izák - 2:1, 70´Martin Bocian - 3:1, 73´Patrik Búci - 4:1, 77´Samuel Truska - 5:1, 89´Peter Goral - 6:1

Tornaľa doteraz v súťaži neinkasovala a keď dal Tóth jej vedúci gól vyzeralo to pre ňu dobre aj v Žarnovici. Domáci však v závere polčasu dvoma gólmi otočili priebeh zápasu. Zlomom bol tretí gól domácich v 70´min. z kopačky kapitána Bociana, po ktorom hostia rezignovali a nakoniec odišli z ihriska nováčika s vysokou prehrou. Žarnovica si zaslúži za výkon pochvalu a gratulujeme jej k prvej výhre v 4.lige.

Krupina - Šalková 1:0 (0:0)

Góly: 55´Lukáš Melišek - 1:0

Krupina predviedla v šlágri kola opäť veľmi pevnú defenzívu, ktorú po Brusne nedokázala prekonať ani Šalková. Rozhodnutie priniesla 55´min. a zásah Melišeka. Kvalitný výkon podal opäť domáci brankár Pavol Vician.

Veľký Krtíš - Hodruša Hámre 7:1 (2:0)

Góly: 15´Marek Koš - 1:0, 32´Martin Horváth - 2:0, 58´Martin Horváth - 3:0, 60´Tomáš Gulaša z 11m - 3:1, 64´Vladimír Takáč - 4:1, 68´Daniel Ondrejkov - 5:1, 78´Benjamin Šiket - 6:1, 88´Roland Béreš - 7:1

Jednoznačná záležitosť domáceho tímu, ktorý bol po všetkých stránkach lepším tímom. Hostia dokázali s Krtíšom držať krok iba v 1.polčase, v 2.polčase im ubúdali sily a nakoniec môže byť Hodruša rada len za takýto výsledok.

Jesenské - Hriňová 4:1 (2:1), ale zápas bol skontumovaný s výsledkom 0:3

Góly: 8´Martin Pinter - 1:0, 18´Lukáš Kuna - 2:0, 20´Martin Ľupták - 2:1, 70´Attila Danyi - 3:1, 80´Zsolt Somogyi - 4:1

Banská Štiavnica - Hliník 3:0 Kontumačne - hostia nepricestovali

4.kolo

Hriňová - Brusno 0:1 (0:0)

Zostavy:

Hriňová: Peter Chriašteľ - Martin Chriašteľ, Pavel Mičuda, Peter Bariak (75´Timotej Nosáľ), Peter Hanes, Marek Hojsza, Andrej Spodniak, Jakub Chriašteľ (61´Martin Straka), Martin Ľupták (c), Jozef Halaj, Filip Cerovský

Brusno: Martin Leitner - Ivan Sáliš, Peter Šebeš, Juraj Kováčik, Tomáš Kelemach, Jozef Fronc, Dávid Marko, Branislav Sáliš (63´Filip Pšenko), Viktor Lihan (80´Branislav Hudák), Martin Petrík (46´Samuel Knižka), Ivan Samuelčík (53´Radoslav Majer)

Góly: 52´Ivan Samuelčík - 0:1

Hriňová nastúpila na duel s Brusnom predsa len v lepšej nálade, keďže jej zápas v Jesenskom mal dohru za zeleným stolom a bol skontumovaný v prospech Hriňovej. Hostia urobili 5 zmien v základe oproti neúspešnému zápasu v Kalinove a chceli bodovať. V úvode si pripravil streleckú pozíciu hosťujúci Fronc, ale minul Chriašteľovu bránu. Územnú prevahu mali domáci, ale cez prehustenú obranu Brusna sa dostali len sporadicky a tak to skúšali nepresnými strelami z diaľky alebo z priamych kopov. Najnebezpečnejší pokus vyslal v 20´min. po chybnej rozohrávke brankára Leitnera Marek Hojsza, ale tesne minul. Na druhej strane pohrozil dvakrát Fronc a v 29´min. po Markovom priamom kope nastrelil hlavou brvno vlastnej brány Mičuda.

V 2.polčase predsa len pribudli gólové príležitosti. V 47´min. potiahol loptu po pravom krídle striedajúci Knižka, našiel v dobrej pozícii Marka, ktorý strelou z halfvoleja tesne minul. V 52´min. rozohral rýchlo priamy kop Ivan Sáliš, dlhou loptou za obranu našiel Samuelčíka, ten obišiel brankára Chriašteľa a do prázdnej brány vsietil rozhodujúci gól zápasu, svoj prvý v 4.lige. Domáci po inkasovanom góle pritlačili, ale do vyložených príležitostí sa dostávali veľmi ťažko. V 59´min. vysunul Spodniak Cerovského, ale jeho strela išla ponad bránu. Najväčšia šanca pre Hriňovú prišla v 67´min, keď Mičuda vysunul Cerovského, no jeho strelu zneškodnil na dvakrát Leitner. V 71´min. zahodili hostia dvojnásobnú príležitosť. Chriašteľ najskôr vychytal Knižku a vytesnil aj následnú dorážku Pšenka. O minútu vyškriabal aj gólovú hlavičku Šebeša po rohu a držal domácich v nádeji na vyrovnanie. Hostia už záverečný nápor domácich prežili a pripísali si prvú výhru na ihrisku súpera po postupe do 4.ligy.

Šalková - Veľký Krtíš 2:0 (0:0)

Góly: 55´Matej Janek - 1:0, 57´Matúš Rusko - 2:0, čisté konto uhájil Kristián Beracko

V šlágri 4.kola napokon zvíťazili domáci, aj keď hostia hrali viac ako vyrovnanú partiu. Krtíšu patril najmä 1.polčas, ale keďže hostia svoje šance nevyužili prišiel trest v úvode 2.polčasu v podobe dvoch rýchlych gólov. Domáci už potom s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca.

Hodruša Hámre - Kalinovo 6:2 (2:0)

Góly: 27´Tomáš Tóth z 11m - 1:0, 32´Ján Dubai - 2:0, 52´Tomáš Tóth - 3:0, 69´Tomáš Hronec - 3:1, 70´Peter Kret - 3:2, 76´Ján Dubai - 4:2, 79´Martin Murko - 5:2, 84´Ján Dubai - 6:2

Nečakane jasná výhra domácich nad ambicióznym nováčikom súťaže. Domáci sa po hodine hry dostali už do trojgólového vedenia, ale Kalinovo za 2 minúty znížilo na 2:3. Drámu odvrátil až štvrtý domáci gól z kopačky Dubai, ktorý nakoniec gólom na 6:2 uzavrel hattrick. Hodruša si po 3 prehrách konečne pripísala prvú výhru v súťaži a odlepila sa z dna tabuľky.

Sliač - Žarnovica 3:2 (2:1)

Góly: 12´Tomáš Uhaľ - 1:0, 27´Matej Suja - 2:0, 32´Martin Bocian - 2:1, 48´Martin Bocian - 2:2, 54´Pavel Struhárik - 3:2

opäť bodoval naplno a stále vedie spolu s Krupinou bez straty bodu. Tentoraz však narazil na zdatného protivníka. Po góloch tradičných strelcov Uhaľa so Sujom viedli domáci už 2:0, ale kapitán hostí Bocian zavelil po polhodine do útoku a 2 gólmi zrovnal skóre. Sliač dostal do vedenia o 5 minút Struhárik a bol to veľmi cenný gól znamenajúci 3 body pre domácich. Žarnovica podala kvalitný výkon a zdá sa, že sa dostáva do formy.

Jesenské - Tomášovce 2:1 (1:0)

Góly: 6´Mário Farkaš - 1:0, 75´Adrian Fialka - 2:0, 78´Pavol Podmanický - 2:1

Jesenské nastupovala do zápasu pod obrovským tlakom, keďže malo na konte po 3.kolách veľkú nulu. Proti Tomášovciam upokojil domácich rýchly gól Farkaša a keď štvrťhodinu pred koncom zvýšil Fialka na 2:0 zdalo sa byť rozhodnuté. Podmanického gól však všetko zdramatizoval. V nervóznom závere už domáci uhájili prvú výhru v sezóne.

Hliník - Krupina 0:6 (0:5)

Góly: 13´Adam Baculík - 0:1, 16´Lukáš Melišek - 0:2, 30´Branislav Tomus - 0:3, 34´Jaroslav Kindernaj - 0:4, 40´Lukáš Melišek - 0:5, 69´Tomáš Murín z 11m - 0:6

Rýchly proces spravila vedúca Krupina s Hliníkom. Do polčasu nastrieľala svojmu súperovi 5 gólov a rozhodla o osude zápasu. Už štvrtý zápas po sebe udržala obrana hostí nulu, tentoraz za pomoci brankára Martina Dada. Krupina je s 12 bodmi na čele súťaže spolu so Sliačom.

Tornaľa - Banská Štiavnica 6:2 (3:1)

Góly: 15´Ladislav Javora - 1:0, 31´Ladislav Javora - 2:0, 37´Marián Strihan - 3:0, 40´Martin Ferenčík - 3:1, 48´Attila Jankóšik - 4:1, 50´Marián Strihan - 5:1, 78´Jozef Gazda - 6:1, 87´Milan Potančok - 6:2

Tornaľa predviedla proti B.Štiavnici nečakaný strelecký koncert. Po 2 góly nastrieľali Javora a Strihan. Hostia podali odovzdaný výkon a zatiaľ podávajú na súperových ihriskách veľmi slabé výkony. Tornaľa si pripísala 3 výhru v 4 zápase.