3.kolo - Vďaka hattricku Valašteka zdolala Revúca Vidinú a vracia sa na čelo súťaže, Valaštek dal už 11 gólov, Jelšava zdolala Hajnáčku a neprehrala už 28.súťažný duel, najlepší štart Kokavy do sezóny za posledné roky, prvá výhra Tomášoviec

22.08.2012 13:46

3.kolo - 18. a 19.8.2012

Jelšava - Hajnáčka 6:0 (3:0)

Góly: 11´Jozef Kováčik - 1:0, 21´Michal Hyžnaj - 2:0, 44´Róbert Bryndzák - 3:0, 56´Jozef Kováčik - 4:0, 75´Róbert Bryndzák - 5:0, 83´Patrik Bryndzák - 6:0, čisté konto udržal Ondrej Siman

Nováčik, no dá sa povedať, že favorit stretnutia vstúpil do zápasu s jasným cieľom, čo najrýchlejšie streliť úvodný gól a postupne pridať ďalšie. Jelšave sa podarilo otvoriť skóre už v 11. minúte po nádhernom priamom kope približne z 20-25metrov po krásnej strele Kováčika. O 10 minút neskôr pridal druhý gól domácich po parádnej akcii Kota, ktorý sa pohral so súperovov obranou a nádherným centrom poslal loptu priamo na Hyžnajovú hlavu a bolo to 2:0. Jelšava hrala pekný futbal a do polčasu pridala ešte jeden gól, tentoraz, v 44. minúte sa presadil mladší z bratov Bryndzákovcov, Róbert a do kabín sa tak šlo za stavu 3:0. Jelšava si góly rozdelila pekne, po 3 na každý polčas. A tak opäť v 11. minúte, no 2. polčasu sa opäť presadil Kováčik a hostia už nevedeli kde im hlava stojí. Domáci brankár nemal takmer žiadnu robotu a tak sa mohol v horúcom slnečnom počasí kľudne aj opaľovať. 15. minút pred koncom strelil svoj druhý gól v zápase Róbert Bryndzák a bolo to už 5:0. No a 7 minút pred koncom sa presadil aj jeho starší brat Patrik, ktorý uzatváral na konečných 6:0. Jelšavská šnúra bez prehry sa tak opäť natiahla o ďalší zápas, takže 25 súťažných zápasov z dvoch predchádzajúcich sezón plus ďalšie 3 v tomto ročníku. Jelšava tak neprehrala už 28 zápasov po sebe. Lenže v nasledujúcom kole privíta Jelšava opäť na svojom štadióne Poltár, jedného z favoritov súťaže a v následnom 5. kole vycestuje Jelšava do Kokavy. Tak čo podarí sa dosiahnuť chlapcom z Jelšavy 30 zápasov bez prehry? K tomuto krásnemu číslu ich delia už len spomínané 2 zápasy.

Poltár - Tisovec 4:2 (2:1) - pripravené v spolupráci s Martinom Holasom

Góly: 1´Marek Kanáloš - 1:0, 16´Adrián Bara - 2:0, 24´Dominik Kuchta - 2:1, 50´Ladislav Vlček - 2:2, 74´Martin Holas - 3:2, 86´Adrián Bara - 4:2

5.liga skupina D 3. kolo Poltár - Tisovec. Domáci, ktorí na svojom štadióne nestratili bod už 14 zápasov v rade začali raketovým nástupom, keď už v 1´minúte potrestal veľké chyby v obrane Tisovca pekným lobom do pravého horného rohu Kanáloš -1:0. Poltár pokračoval vo veľkom tempe a Bara z priameho kopu v 18´minúte poslal domácich už do dvojgólového vedenia - 2:0. Po druhom góle Poltára tempo zápasu akoby upadlo a taktovku preberal Tisovec. Ešte do polčasu sa hosťom podarilo znížiť na 2:1. A za tohto stavu sa odchádzalo do kabín. V druhom polčase opraty zápasu jasne chytili do rúk hostia. A po peknom úniku sa im podarilo vyrovnať stav zápasu - 2:2. V týchto fázach hry mal Tisovec jasne navrch no nepodarilo sa im skórovať. Až v 75´minúte domáci predviedli excelentnú akciu, keď sa k lopte v strede ihriska dostal Holas narazil si loptu s Barom následne s Kanálošom a Martin Holas strelou k ľavej žrdi poslal Poltár do vedenia - 3:2. Hostia vrhli všetky sily do útoku zabudli na útočníka Baru a ten im zasadil v 83´minúte definitívne KO - 4:2. Zápas bol veľmi vyrovnaný a skôr by mu svedčila remíza. Poltárčania natiahli svoju sériu na domácom ihrisku už na 15 zápasov bez straty bodu. Takže Poltár-Tisovec 4:2. Poltár: Király-Kubiš, Markotán, Kojnok, Findra- Kubaliak, Koštiaľ, Láska, Holas- Bara, Kanáloš ( Kubuš, Skrutek, Mojžiš, Račko)

Kokava nad Rimavicou - Bušince 2:0 (2:0)

Góly: 15´Matej Kubinec - 1:0, 35´Stanislav Nosáľ - 2:0, čisté konto udržal Pavel Suja

Revúca - Vidiná 3:0 (2:0)

Góly: 17´Jozef Valaštek - 1:0, 38´Jozef Valaštek - 2:0, 88´Jozef Valaštek z 11m - 3:0, čisté konto udržal Andrej Sušila

V treťom kole 5. ligy D sme privítali mužstvo z Vidinej. Za horúceho letného počasia nemali to ľahké obe mužstvá a to sa aj odzrkadlilo na hre oboch mužstiev. Naši chlapci mali za úlohu od úvodu zaskočiť súpera a streliť rýchly gól, čo sa nám nepodarilo a začalo trápenie a nervozita na ihrisku. Súper vážnejšie neohrozoval našu bránku, ale naša rozohrávka a následná kombinacia v strede ihriska bola katastrofálna. Až v 17.minúte nás čiastočne ukľudnil náš najlepší strelec Jozef Valaštek po sérii prihrávok pred šestnástkou súpera a utešenou strelou z jeho nohy sme otvorili skóre a ujali sme sa vedenia. Naši chlapci trocha ožili a začali kombinovať, čo prinieslo svoje ovocie v 27.minúte po peknej kolmej centrovanej lopte do priestorou šestnástky si nabehol Valaštek a ten s rutinou ponúknutu šancu premenil a zvýšil na polčasových 2 : 0. V úvode druhého polčasu sa hra prevažne odohrávala v strede ihriska a po nepresných prihrávkach na oboch stranách bola hra nezaživná a nudná. Až na slovnú šarvátku domáceho hráča Michala Hreňa, ktorý v 58.minúte obdržal žltú kartu. Až v samom závere sme si vytvorili pár sľubných priležitostí, ale stroskotali sme na dobre chytajucom súperovom brankárovi. Ešte v 89.minúte hosťujúci hráč fauloval v území šestnástky a z následného pokutového kopu sa Jozef Valaštek nemylil, čím upravil na konečných 3 : 0 a skompletizoval hattrick.
Zostava : Sušila - Horváth , Antal , Urc , Černický , Kasper , Ďurančík , Hreňo , Korim , Valaštek , Očenáš .
Striedali . 60.min Očenáš - Alberty
70 .min. Černický - Goldschmidt
86 . min. Ďurančík - Randyš
Góly : 17.min. Valaštek , 27.min. Valaštek , 89.min. Valaštek
Žltá karta 58 .min. Michal Hreňo

Tomášovce - Klenovec 6:1 (1:0) - Tomášovce News

Góly: 45´Ján Mičuda - 1:0, 50´Martin Ivic - 2:0, 61´Ján Mičuda - 3:0, 65´Patrik Studený - 4:0, 87´Vladimír Cibuľa - 4:1, 88´Adrián Svorad - 5:1, 89´Pavel Salaj z 11m - 6:1

Domáci nastúpili na zápas s povinnosťou vyhrať a zapísať si prvé body do novej sezóny. Prvý polčas sa domáci veľmi snažili, no šance ktoré nepremenili ich môžu v ostatných zápasoch mrzieť. Gól Janka Mičudu v úplnom závere prvého polčasu bol pre nich vykúpením. V druhom sa už dostali domáci do pohody aj herne aj v zakončovaní. Hostia pohrozili až za stavu 5:0, keď po nakopnutí lopty išiel hostujuci utočník sám na brankára a nedal mu žiadnu šancu. V zápätí po odpískaní pokutového kopu domáci Salaj upravil výsledok na 6:1.

Nenince - Hnúšťa 5:3 (3:2)

Góly: 6´Tomáš Paššák - 0:1, 12´Dávid Očovský - 1:1, 14´Tomáš Paššák - 1:2, 28´Dávid Očovský - 2:2, 45´Nikolas László - 3:2, 52´Nikolas Sajdák - 3:3, 61´Timotej Tomašík - 4:3, 72´Adam Bodzsár - 5:3

Málinec - Halič 2:2 (1:1)

Góly: 22´Erik Karlík - 1:0, 26´Adrián Takáč - 1:1, 64´Patrik Ivan - 2:1, 84´Ján Valko - 2:2