3.kolo - Dubnica zdolala aj posledný Trenčín a ešte nestratila ani bod, Žilina zaváhala doma so Senicou, Dukla uspela gólom Arendáša v Prešove, Trnava zmierlivo s Košicami

Góly: René Brix, Krošlák vs. Polák

Prešov - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Góly: 34´Martin Arendáš - 0:1

Prešov: Jakubech - Šimko, Novotný, Tkáč, Kyseľa (76´ Molitoris), Maník, Pribula, Čekan, Michalek (51´ Levický), Staško (54´ Adamčík), Korenko (60´ Sučka)

Dukla: Ťapaják - Neušel, Fízel, Kupec, Arendáš, Pařenica (76´ Hubert), Kollati, Andráši, Kuchta (76´ Čecho), Šufliarsky, Križo

Góly: Ťurma, Vrlík

Tréner Spišskej Novej Vsi Vladimír Michalko:

Domáci sa dostali do vedenia už v úvode zápasu a to otriaslo naším mužstvom. Chlapci upadli na psychike a stratili sebavedomie a do konca polčasu domáci udávali tón. Počas prestávky sme sa snažili chlapcov povzbudiť, trošku sme preskupili rady a tridsať minút v druhom polčase bolo z našej strany celkom kvalitných. Vytvorili sme si dve šance, jednu gólovú za stavu jeden nula sme mohli vyrovnať Uhrínom, ktorý samostatný nájazd nepremenil. Potom súper dal na dva nula a koniec zápasu bol v domácej réžii, vyhral zaslúžene.

Góly: 45´Mikle - 0:1, 77´Klimo - 1:1

Podbrezová:

Pariš- Pocklan (Blahuta 41´),Fraňo,Gánovský,Klimo - Rovňan,Galo,Bodnár(Hanzlík 49´),Vrana(Hruška 54´) - Sudimák - Dobranský(Varga 66´)

Tréner Podbrezovej Július Szoke

V treťom kole v zápase sme nastupovali s cieľom zvíťaziť a keďže zápas skončil výsledkom 1:,1 nemôžme byť spokojní. V zápase sme mali jednoznačnú prevahu v držaní lopty, v počte streleckých pokusov a zakončení, ale gól dať je pre nás stále problém a tak súper v druhom polčase po jednom z dvoch rohov ktoré kopal strelil hlavou gól a prehrávali sme 0:1. Po striedaniach sme náš tlak vystupňovali ale gól sme dali len jeden, keď po rohovom kope hlavou vyrovnal Klimo (v tomto zápase náš najlepší hráč - ako ľavý obranca okrem defenzívy sa dostal 3x k nebezpečnému zakončeniu). V nastavenom čase sme mohli nakoniec aj zvíťaziť, keď po prihrávke Blahutu bol v čistej šanci Hanzlík, ale prehodil brankára aj opustenú bránku súpera. Mužstvo musím pochváliť za morálku a túžbu zvíťaziť, ešte musíme k tomu pridať futbalovú kvalitu. Musíme na tréningoch popracovať na štandartných situáciach, ktoré v takýchto zápasoch môžu rozhodnúť o výsledku.

Góly: Čmelík, Kopičár vs. Mráz, Královič

Tréner Žiliny Ladislav Kubalík:

Dobre sme vstúpili do zápasu. Hrali sme aktívne, podarilo sa nám streliť po peknej akcii gól Čmelíkom. Aktivita nám vydržala len do 15. min, keď sme súperovi poskytli priestor. Problémy sme mali hlavne s odskakovaním hráčov, na ktoré sme nedokázali reagovať. V krajných vertikálach sme nedokázali reagovať na pohyb, nechávali sme priestor čo súper po stranách dokázal využiť. Báli sme sa hrať pod tlakom v niektorých prípadoch sme sa skrývali. Kopili sme mnoho nevynútených chýb, čo nás stálo obrovské úsilie, aby sme dokázali loptu získať späť. Nepresnými prihrávkami a často nakopávanými prihrávkami sme sa nedokázali presadiť. Prakticky nám nefungovali krajní hráči, stredoví strácali množstvo lôpt a hlavne strední obrancovia nedokázali reagovať na pohyb súpera, nevystupovali, ale cúvali, čo súper využíval k zakončeniu. Skoro počas celého zápasu sme sa uchyľovali k nakopávaniu lôpt, neexistovala medzihra a uspokojili len útočné štandardné situácie, ktorými sme mohli rozhodnúť zápas. Nakoniec sme zápas nezvládli na konci obidvoch polčasov, keď sme inkasovali vyrovnávajúce góly.