3. kolo - Na čelo sa vrátil Bacúch, Krupina uspela rozdielom triedy proti Hriňovej, Brusno vyrovnalo v Divíne hattrickom Šagáta z 0:3 na 3:3, prvá prehra Hodruše, Žarnovica ešte nedala gól, na čele strelcov 5 góloví Šagát z Brusna a Ukrop z Hliníka

21.08.2011 22:53

3. kolo - 20. a 21.8.2011

Sliač - Kalinovo 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali

Jesenské - Hodruša 4:2 (1:1) - pripravené v spolupráci s Ladislavom Kunom

Góly: 34´Michal Danko z 11m - 0:1, 45´Martin Pinter - 1:1, 47´Kristóf Bosnyák - 2:1, 69´Jakub Azor - 2:2, 74´András Kisfaludi - 3:2, 90´Kristián Kókai - 4:2

Nečakaný líder tabuľky začal výborne aj zápas na pôde predposledného Jesenského a ujal sa vedenia gólom Danka z penalty - 0:1. Domácim sa podarilo do prestávky vyrovnať zásluhou Pintera - 1:1. 2.polčas už patril domácim hráčom, ktorí boli dôraznejší a vytvorili si viacero príležitostí. Gól Bosnyáka bol teda logickým vyústením diania na ihrisku - 2:1. Lenže stačila chvíľková nepozornosť domácej obrany a Hodruša vyrovnala Azorom - 2:2. Domácimi to neotriaslo a v záverečnej polhodine ešte viac pritlačili lídra. Vedenie na stranu domácich strhol Kisfaludi - 3:2 a v poslednej minúte pridal poistku Kókai - 4:2. Jesenské si tak pripísalo cenný skalp lídra a svoje prvé 3 body v novom ročníku. Hostia zase prvú prehru a inkasovali prvé góly v súťaži.

Žarnovica - Hliník nad Hronom 0:3 (0:2) - domáci nastúpili na zápas len s 10 hráčmi, pripravené v spolupráci s Patrikom Mališom

Góly: 43´Michal Ukrop - 0:1, 45´Dušan Bosák z 11m - 0:2, 65´Michal Ukrop - 0:3, čisté konto udržal Jaromír Melčík

Domáci nastúpili už v treťom zápase za sebou len s 10 hráčmi. Zápas bol v 1.polčase vyrovnaný, ale v závere získali hostia dvojgólový náskok, ktorý už domáci nedokázali zlikvidovať. Prvý gól vsietil Michal Ukrop po peknej spolupráci s Kuzmom, druhý pridal z penalty Bosák. V druhom dejstve už Hliník režíroval hru, mal častejšie loptu na svojich kopačkách a pridal aj tretí gól zásluhou Ukropa – 0:3. Tento hráč je vo výbornej forme, keď v posledných 2 zápasoch vsietil už 5 gólov. Z domácich hráčov si zaslúži pochvalu brankár Benko, ktorý síce inkasoval 3 góly, ale množstvo ďalších gólových šancí Hliníka zlikvidoval.

Divín - Brusno 3:3 (3:0) - pripravené v spolupráci so Samuelom Knižkom

Góly: 3´Jaroslav Záchenský - 1:0, 5´Mário Sekereš - 2:0, 27´Peter Sára - 3:0, 48´Tomáš Šagát - 3:1, 53´Tomáš Šagát - 3:2, 89´Tomáš Šagát - 3:3

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý patril domácim, ktorí začali vo svižnom tempe na rozdiel od súboja proti Bacúchu a už v 3´min. sa ujali vedenia. Divín nakopol loptu za obranu súpera. Hosťujúca obrana zle zareagovala a jej nedorozumenie využil domáci hráč J.Záchenský na vsietenie svojho prvého gólu v 4.lige - 1:0. Už v 5´min. padol druhý domáci gól. Na rohový kop si nabehol kapitán Sekereš, ktorý prehlavičkoval brániaceho Knižku - 2:0. V polovici 1.polčasu podbehol centrovanú loptu do šestnástky brankár hostí Hlinka a domáci hráč Sára poľahky dopravil loptu do prázdnej brány - 3:0. V tejto chvíli to vyzeralo na debakel Brusna a na zvrat v zápase by si len málokto vsadil. Lenže hráči Brusna už ďalší gól v 1.polčase neinkasovali a do 2.dejstva nastúpili ako vymenení. V 48´min. postavila hostí na nohy prvá gólová akcia. Šebeš vysunul za domácu obranu rýchlonohého Šagáta a najlepší strelec 4.ligy v minulom ročníku naštartoval comeback Brusna - 3:1. O malú chvíľu sa situácia zopakovala, len tentoraz vysunul Šagáta Knižka - 3:2. Domáci znervózneli a začali brániť už len jednogólový náskok. Hostia sa nadýchli k mohutnému náporu, ale vyrovnávajúci gól nie a nie prísť. Keď už domáci začínali veriť, že by sa mohli dočkať premiérového víťazstva, dopustili sa útočného faulu na súperovej polovici. Loptu rýchlo rozohral Knižka. Perfektným pasom vysunul Šagáta, ktorého domáci neustrážili a útočník Brusna skompletizoval asi svoj najcennejší hattrick kariéry - 3:3. Brusno si za predvedený výkon v 2.polčase bod zaslúžilo a opäť raz toto mužstvo preukázalo veľkú psychickú odolnosť.

Krupina - Hriňová 4:0 (3:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 7´Vladimír Slosiarik - 1:0, 36´Vladimír Slosiarik - 2:0, 41´Marek Valica - 3:0, 57´Adam Baculík - 4:0, čisté konto udržal Róbert Želiezka

Krupina po zisku cenného bodu nastupovala s úmyslom bodovať proti Hriňovej naplno.  Z úvodného  náporu vyťažila vedúci gól Slosiarika. Potom sa hra na niekoľko minút vyrovnala. Domáci uspali súpera a po ďalšej rýchlej akcii už viedli po druhom zásahu Slosiarika – 2:0. Do prestávky pridali aj tretí gól a definitívne rozhodli o zápase. 2.polčas začal v réžii hostí, ktorí v úvodnej štvrťhodine kombinovali veľmi dobre a Krupina sa v tejto fáze bránila len za cenu odkopávaných lôpt. Domáci čakali na možnosť brejku, ktorá sa naskytla po hodine hry a Baculík upravil na – 4:0. Hriňová sa v zostávajúcom priebehu snažila stav skorigovať, ale v koncovke nemala šťastie.

Banská Štiavnica - Bacúch 1:3 (0:1) - pripravené v spolupráci s Dávidom Szabom

Góly: 1´Michal Martinec - 0:1, 72´Erich Čík - 1:1, 74´Peter Beraxa - 1:2, 86´Juraj Auxt - 1:3

Hostia išli do Štiavnice s cieľom získať 3 body a odčiniť tak stratu 2-och bodov na domácej pôde v predošlom kole, čo sa im aj podarilo. Už v 1´min. zápasu Horanský uličkou našiel Martinca a ten strelou k žrdi otvoril skóre – 0:1. Potom prišlo množstvo nepremenených šancí najmä zo strany hostí, čo sa im aj vypomstilo, keď po chybe v obrane a nedôslednom zákroku brankára domácich v 72´min.vyrovnali na - 1:1 zásluhou Číka. Hostia opäť zabrali a už o 2 min. neskôr po delovke Beraxu viedli – 1:2. V 86´min. hostia ešte poistili výsledok, keď po peknej prihrávke od Martinca skóroval Auxt – 1:3. Bol to kvalitný a pomerne vyrovnaný zápas, aj keď hru sťažovalo horúce počasie. Bacúch sa výhrou opäť prepracoval na 1.miesto, kým Banská Štiavnica prehrala druhý zápas v rade.

Šalková - Tornaľa 2:2 (1:1) - pripravené v spolupráci s Adamom Válintom

Góly: 32´Jozef Mesík - 1:0, 40´Attila Jankóšik - 1:1, 62´Lászlo Tóth - 1:2, 72´Jozef Mesík z 11m - 2:2

Hostia začali nebojácne smerom dopredu, ale nevyvarovali sa menších chýb v obrane. Jednu z nich potrestal domáci Mesík v 32´min. a zabezpečil Šalkovej vedenie - 1:0. Hostí inkasovaný gól nevykoľajil a už o 8 minút odpovedali nádhernou strelou Jankóšika spoza šestnástky - 1:1. Pvrý polčas sa teda skončil nerozhodne. Druhý polčas začali hostia omnoho lepšie ako domáci, mali aj šance, ale napriek tomu nevedeli streliť gól. V 62´min. sa predsa len dočkali. Po centrovanej lopte do šestnásky sa presadil Tóth - 1:2. Domáci po inkasovanom góle zvýšili agresivitu a prinútili hráčov Tornale ku chybám. Po malej chybe v strede ihriska domáci vybojovali loptu a rútili sa na bránku hostí, ktorí unikajúceho hráča zastavili nedovoleným zákrokom a rozhodca odpískal pokutový kop. Mesík sa z bieleho bodu nemýlil a v 72´min. zrovnal stav - 2:2. Po tomto góle už nemal veľké šance ani jeden tím a zrodila sa zaslúžená remíza, s ktorou môžu byť spokojní domáci i hostia.