3. kolo - Kremnica po jasnej výhre nad Bzovíkom vystriedala Pliešovce na čele, Látky pokračujú vo výborných výkonoch, Detva získala prvé body v Kováčovej, H.Nemce si zastrieľali v Sielnici, Ján Kasza z Kremnice vsietil už 7 gólov

21.08.2011 22:58
3. kolo - 20. a 21.8.2011

Dudince - Pliešovce 1:0 (0:0)

Góly: 55´Dimitrij Farion - 1:0, čisté konto udržal Lukáš Varday

Dudince sa po nečakane hladkej prehre v Trnavej Hore spamätali a zosadili Pliešovce z čela tabuľky. 1.polčas bol vyrovnaný a diváci veľa gólových príležitostí nevideli. Až po prestávke domáci pridali a zásluhou Fariona sa v 55´min. ujali vedenia - 1:0. Pliešovce sa pokúšali odvrátiť prvú prehru v ročníku, ale tentoraz jej hráči zlyhali v koncovke. Navyše v domácej bráne chytal spoľahlivo Varday a pripísal si 1.čisté konto.

Látky - Trnavá Hora 6:0 (3:0)

Góly: 15´Martin Olšiak z 11m - 1:0, 30´Jaroslav Mališ - 2:0, 36´František Stupár - 3:0, 48´Martin Belko - 4:0, 62´Martin Belko - 5:0, 75´Jaroslav Mališ - 6:0, čisté konto udržal Daniel Slovák

Látky pokračujú vo víťaznom ťažení. Proti nováčikovi súťaže dosiahli svoje najvyššie víťazstvo v 5.lige a sú iba o jeden gól za Kremnicou. Gólostroj domácich odštartoval v 15´min. Olšiak z penalty - 1:0. Do prestávky sa k nemu ešte pridali Mališ a Stupár. Rovnaký gólový prídel si nechali domáci aj na 2.polčas a tak po 2 góloch Belka a ďalšom góle Mališ skončil zápas - 6:0. Pochvalu si zaslúži aj obrana domácich, ktorá opäť doma neinkasovala a v súťaži zatiaľ dostala len 1 gól.

Kováčová - Detva 4:6 (2:2)

Góly: 14´Tomáš Dávid - 1:0, 19´Martin Slančík - 2:0, 23´Jakub Odzgan - 2:1, 40´Patrik Baláž - 2:2, 60´Martin Melich - 2:3, 65´Martin Melich - 2:4, 72´Jakub Odzgan - 2:5, 80´Michal Urbanovič - 2:6, 82´Tomáš Dávid - 3:6, 86´Adam Bočkay - 4:6

Kováčová to na Detvu vie. Z doterajších 4 vzájomných zápasov v 5.lige vyhrala 3 zápasy a raz sa zápas skončil nerozhodne. V tomto trende začali domáci aj teraz a po 20 minútach viedli gólmi Dávida a Slančíka - 2:0. Lenže potom nepochopiteľne poľavili a prenechali iniciatívu hosťom. V 23´min. Odzgan znížil a v 40´min. kapitán Baláž vyrovnal na - 2:2. Po prestávke bolo v prvej polhodine na ihrisku len jedno mužstvo - Detva. 2 gólmi Melicha, jedným Odzgana a Urbanoviča získala pohodlný náskok - 2:6. Domáci už len zmiernili prehru gólmi Dávida a Bočkaya. V súboji doteraz bezbodových tímov si teda hostia pripísali prvú výhru nad Kováčovou v histórii.

Stožok - Horné Hámre 3:2 (1:0) - dohrávka z 1.9.2011

Góly: 23´Marek Fekiač - 1:0, 56´Marek Mikuš - 2:0, 67´Dávid Gajdoš - 2:1, 72´Marek Fekiač - 3:1, 76´Matúš Michálik - 3:2

Stožok zvládol dohrávku 3.kola, aj keď s odretými ušami. V 1.polčase mal favorit miernu prevahu a ujal sa vedenia gólom Fekiača - 1:0. Keď zvýšil po prestávke Mikuš na - 2:0, zdalo sa, že to bude pre Stožok ľahká práca. Lenže hostia vyliezli z defenzívnej ulity a zistili, že sa s favoritom dá hrať. Gajdoš v polovici 2.polčasu znížil - 2:1. Ešte že majú domáci v tíme Fekiača, ktorý má streleckú formu - 3:1. Lenže Michálik onedlho znížil - 3:2 a záverečná štvrťhodina nebola pre Stožok jednoduchá. Tesnú výhru ubránil a na ceste k špičke súťaže si pripísal dôležité 3 body.

Góly: 17´Ján Kasza - 1:0, 20´Miloš Lachký - 2:0, 22´Ján Kasza - 3:0, 29´Miloš Lachký - 4:0, 49´Tomáš Hudec - 5:0, 52´Štefan Stupár - 6:0, čisté konto udržal Ivan Mriška

Kremničania mali hru v rukách počas celého zápasu, hostí nepúšťali k žiadnym vážnejším šanciam. Zápas bol rozhodnutý už po 30.min zápasu, keď si chalani z Kremnice spravili z hostí doslova trhací kalendár. Góly dávali po dvakrát Lachký s Kazsom, ktorý nastúpil aj napriek nepríjemnému zraneniu a po jednom raze rozvlnil sieť tvrdou delovkou Stupár a stopér Hudec. Kremničania tak majú po 3.kolách na svojom konte plný počet 9 bodov a dostávajú sa na prvé miesto tabuľky.

Očová - Braväcovo 6:2 (3:2) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 5´Lukáš Šimkovič - 1:0, 6´Matej Baliak - 1:1, 34´Dávid Čerhýň - 2:1, 37´Matej Baliak - 2:2, 45´Peter Huliak - 3:2, 56´Lukáš Šimkovič - 4:2, 66´Dávid Čerhýň z 11m - 5:2, 70´Dávid Čerhýň - 6:2

Braväcovo nastúpilo na zápas v Očovej s niekoľkými absenciami, čo sa aj potvrdilo na výsledku. V prvom polčase bol zápas veľmi vyrovnaný. Očovej sa podarilo streliť prvý gól po niekoľkých chýbách v obrane Braväcova -1:0. Hneď na to nakopol Gašperan loptu za obranu na rýchleho Baliaka, ktorý sa nemýlil a vyrovnal na - 1:1. Braväcovo malo loptu častejšie na kopačkách v prvom polčase ako ich súper. No nevyvarovali sa chybám v obrane. Očová to ihneď potrestala gólom na - 2:1. No nevedela zastaviť rýchleho Baliaka v útoku ,ktorý pekným sólom od polky vyrovnal na - 2:2. Zdalo sa, že do kabín sa pôjde s remízou, no Očová tečovanou strelou naklonila misky váh na svoju stranu - 3:2. V druhom polčase padali góly iba na jednej strane. Braväcovu nebola odpískaná jasná penalta po ruke v 16ke domácich a následne z protiútoku Očová zvýšila na - 4:2. Braväcovo tento gól zlomil a hneď na to inkasovali gól z penalty, o ktorej by sa dalo tiež diskutovať- 5:2. Očovej sa aj nadalej darilo v zakončení a do konca zápasu upravila skóre na - 6:2. Chcel by som vyzdvihnúť výkon čiarovej rozhodkyňe (Michaela Krkošová), ktorá podala kvalitný výkon, čo sa o hlavnom rozhodcovi nedá povedať. Braväcovu sa úvod sezony vôbec nevydaril,  zato Očová má po 3 kolách na konte už 6 bodov. Z domácich hráčov vynikli najmä Čerhýň, autor hattricku a kapitán Šimkovič.

Sielnica - Hontianske Nemce 1:7 (1:5)

Góly: 7´Dávid Rerich - 0:1, 8´Michal Gembický - 0:2, 21´Šimon Šnajder - 0:3, 32´Šimon Šnajder - 0:4, 33´Anton Stančík - 1:4, 44´Jakub Vitek - 1:5, 60´Michal Gembický z 11m - 1:6, 81´Matej Vyletel - 1:7

Favorit nenechal proti nováčikovi nič na náhodu a od prvej minúty naňho spustil veľku ofenzívnu smršť. 2 zlepenými gólmi Rericha a Gembického zápas stratil veľmi rýchlo náboj a od tohto momentu bolo otázkou už len konečné skóre. Domáci sa ako tak spamätali po góle Stančíka na - 1:4 a v 2.polčase zlepšenou defenzívnou činnosťou inkasovali len dvakrát. Aj tak je to najvyššia prehra Sielnice v ročníku a takúto premiéru si hráči ani domáci diváci veru nepredstavovali. Hostia sa po úvodnej prehre v Kremnici rozbiehajú a opäť naplno naštartovali svoj gólostroj. V 2 zápasoch po sebe nastrieľali 15 gólov.