3. kolo - Sučany zvládli aj ťažký zápas proti Hôrkam a stále vedú o skóre pred Krásnom, gólová prestrelka v Oravskej Jasenici nerozhodne, na chvoste nečakane bez bodu vicemajster Černová a Sliače, tabuľke strelcov vládnu hráči Sučian a Perašín z Poruby

22.08.2011 23:22

3.kolo - 20. a 21.8.2011

Závažná Poruba - Žilina B 2:1 (2:0) - dohrávka z 1.9.2011

Góly: 17´Patrik Perašín - 1:0, 29´Filip Janek - 2:0, 90´+ Viliam Stranianek - 2:1

V dohrávke 3.kola na seba narazili 2 tímy, ktoré ešte zatiaľ nestratili ani bod. Favoritom boli síce hostia, ale Porubčania pred návštevou 100 divákov perfektným výkonom dokonale zaskočili hostí. V 1.polčase mali jednoznačne viac z hry a vďaka gólom Patrika Perašína a Janeka získali dvojgólový náskok. Hostia sa počas celého 2.polčasu pokúšali vrátiť do zápasu, ale pozorná obrana domácich odolávala. Až v nadstavenom čase našli hostia cestu ku gólu a Stranianek znížil - 2:1. Na prípadné vyrovnanie im už nezostal čas, a tak si domáci pripísali nečakané, ale o to cennejšie víťazstvo nad azda najväčším favoritom súťaže.

Sučany - Hôrky 2:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Jakubom Avramom

Góly: 41´Jakub Vajdel - 1:0, 77´Jakub Karcol - 2:0, čisté konto udržal Marek Ďubašák

Domáce Sučany privítali v 3.kole súpera z Hôrok, ktoré nastúpili po prvýkrát v novom ročníku vonku. Pred dvoma sezónami delili tieto dva tímy až 4 ligové úrovne. Zatiaľ čo Hôrky hrali 3.ligu tak domáce Sučany hrali len oblastnú martinskú súťaž. Tento rozdiel však na ihrisku nebolo vôbec poznať. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali hostia po štandardnej situácii no neuspeli. Potom sa však k aktívnej hre smerom dopredu odhodlali aj Sučany, ktoré si vypracovali 2 gólové príležitosti. Celý polčas sa odohrával medzi šestnástkami, domáci mali o čosi viac z hry no hostia hrozili nebezpečnými brejkmi. V 41.minúte predviedol peknú akciu Vajdel, keď strelou k žrdi nedal brankárovi Hôrok šancu – 1:0. Do šatní sa išlo za stavu 1:0. Druhý polčas sa začal náporom hostí a prakticky to boli oni čo diktovali tempo druhého polčasu. Ich akcie však končili na obrane Sučian. Po ich viacerých príležitostiach sa ujala tá Karcolova na domácej strane. Nekompromisná dorážka v 77.minúte prakticky rozhodla o zápase. Následne ešte hostia nastrelili žrď. Záver sa ešte niesol v nervóznom duchu, keď sa pod sprchy predčasne porúčal hráč hostí a hlavný arbiter pán Chmúrny rozdal viacero žltých kariet. Domácich ešte môže tešiť druhé domáce čisté konto, ktoré opäť vychytal Marek Ďubašák.

Oravská Jasenica - Lietavská Lúčka 4:4 (2:2)

Góly: 6´Ján Kudelka - 0:1, 17´Gabriel Kurtulík - 1:1, 43´Gabriel Kurtulík - 2:1, 45´Ján Čerňan - 2:2, 47´Marián Hudek - 2:3, 62´Erik Polák - 3:3, 77´Karol Graňák - 4:3, 88´Marián Hudek - 4:4

Domáci nastupovali na zápas proti poslednej Lietavskej Lúčke v pozícii veľkého favorita, ale úvod stretnutia akoby podcenili a potom sa to už s nimi viezlo celý zápas. Už v 6´min. otvoril nečakane skóre duelu hosťujúci Kudelka - 0:1. Favorit sa oklepal a pomerne skoro odpovedal vyrovnávajúcim gólom Kurtulíka - 1:1. Keď sa ten istý hráč presadil 2 minúty pred prestávkou, zdalo sa, že domáci zlomia snaživých hostí. Ale chybičku v obrane Jasenice v poslednej minúte 1.polčasu využil kapitán hostí Čerňan a vyrovnal na - 2:2. Gólová prestrelka pokračovala aj po zmene strán. V 47´min. dostal opäť do vedenia hostí Hudek - 2:3, ale domáci strelci Polák a Karol Graňák obrátili priebeh - 4:3. V závere sa priklonilo šťastie na stranu hostí, ktorí doteraz nastrieľali v súťaži len 1 gól a v Jasenici skórovali 4krát. Cenný bod pre nich vybojoval druhým gólom Hudek - 4:4. Domáci nemôžu byť s výsledkom a ani s výkonom v obrane veľmi spokojní, lebo prišli o dôležité 2 body.

Krásno - Liptovské Sliače 6:1 (4:0) - pripravené v spolupráci s asistentom trénera Tatran Krásno Petrom Kršiakom

Góly: 2´Kamil Koleno - 1:0, 9´Kristián Gábor - 2:0, 14´Peter Zaťovič - 3:0 22´Dávid Rajnoha - 4:0, 51´Marek Sýkora - 5:0, 61´Boris Kopásek - 6:0, 81´Lukáš Kováčik - 6:1, domáci kapitán Matej Ganišin nepremenil za stavu - 6:1 pokutový kop

Domáci začali zhurta a nenechali nič na náhodu, keď už v 2. minúte zápasu otváral domáci stopér Koleno krásnou hlavičkou skóre – 1:0. Postupom času si domáci hráči vytvorili tlak,  ktorí zakončili ďalšími gólmi. Po polčasovej nádielke nastupovali domáci hráči s úsilím pridať ešte nejaký ten gól čo sa im aj podarilo, keď po dorážke dával už na - 5:0 striedajúci útočník domácich Marek Sýkora. Hra sa kúskovala tempo opadlo. Do varu dostal divákov výborne hrajúci Kopásek, ktorý nechytateľnou strelou z 25 metrov nedal brankárovi hostí šancu - 6:0! Domáci sa uspokojili s výsledkom z čoho pramenil gól na 6:1. Zápas sa už viac menej dohrával a za zmienku stojí pokutový kop, ktorý však domáci kapitán Matej Ganišin nedokázal premeniť. Treba vyzdvihnúť celý kolektív pretože odviedol kus dobrej roboty. Krásno tak ide ďalej a teší sa na ďalší zápas.

Liptovský Hrádok - Predmier 4:1 (1:0)

Góly: 24´Radovan Hudáček - 1:0, 62´Michal Chomo - 2:0, 78´Ján Hujo - 2:1, 82´Marek Martan - 3:1, 88´Filip Slavník - 4:1

Liptáci po nevydarenom zápase v Tvrdošíne zabrali naplno a pripravili Predmieru 3.prehru v prebiehajúcej sezóne. Úvod stretnutia a aj priebeh 1.polčasu bol pomerne vyrovnaný, ale domácim sa predsa len podarilo vsietiť vedúci gól zásluhou Hudáčeka - 1:0. Po zmene strán sa Liptákom podarilo zvýšiť vedenie po hodine hry, keď sa presadil Chomo - 2:0. Hostia zdvihli hlavu v 78´min. po kontaktnom góle Huja - 2:1, ale záver už patril domácim. Gólmi Martana a Slavníka rozhodli o jasnej výhre - 4:1. Predmier musí pridať, lebo má na konte po 3 zápasoch nulu a horšie sú na tom už len vicemajster Černová a Liptovské Sliače.

Černová - Tvrdošín 2:7 (0:3)

Góly: 4´Martin Bača - 0:1, 25´Dávid Tješ - 0:2, 26´Juraj Maslo - 0:3, 49´Ľubomír Pikna - 0:4, 53´Marek Pindura - 1:4, 69´Matúš Gregorec - 1:5, 77´Matúš Gregorec - 1:6, 81´Michal Kováč - 1:7, 86´Marek Pindura - 2:7

Tvrdošín sa po úvodnom výprasku v Krásne spamätal a v ďalších 2 zápasoch nastrieľal svojim súperom spolu 12 gólov. Z toho vicemajstrovi 4.ligy Černovej na jej pôde 7. Od začiatku vzal bývalý treťoligista opraty zápasu do vlastných rúk a už v 4´min. otvoril skóre Bača. Do prestávky pridali hostia ešte 2 góly a prakticky rozhodli o výsledku. Po zmene strán kontrolovali priebeh a skóre ešte navýšili, lebo obrana Černovej bola ako ementál. Po 3 rokoch, v ktorých domáci bojovali o špicu 4.ligy, budú zrejme v novej sezóne bojovať o záchranu, iba ak by sa dokázali herne prebudiť.

Staškov - Stráňavy 0:0

Čisté konto udržali: Miroslav Badura (Staškov) a Daniel Niník (Stráňavy)

Ďalší nováčik súťaže – Staškov, nastúpil na prvý domáci zápas v 4.lige až v 3.kole a čakali ho skúsené Stráňavy. Hostia najmä v 1.polčase potvrdzovali úlohu favorita, ale niekoľko sľubných príležitostí nedokázali premeniť. Po prestávke sa hra vyrovnala a miestami mali navrch aj domáci, ktorí sa s pribúdajúcim časom posmelovali čoraz viac. Ale ani oni nevyužili svoje šance a zápas tak skončil spravodlivou deľbou bodov. Oba tímy tak naďalej zostávajú v strede tabuľky. Veľkú pochvalu si za predvedený výkon zaslúži brankár domácich Badura.