3.kolo - Rosina pokračuje vo výborných výkonoch a zatiaľ jej stačí len Turzovka, nováčik Teplička uspel nečakane v Rakovej, prvá výhra D.Hričova, bez bodu už iba Kotešová, na 5 gólového Grófa sa doťahuje Žubor z Radole

23.08.2011 23:42

3.kolo - 20. a 21.8.2011

Čadca B – Rosina 0:2 (0:0)

Góly: 47´Stanislav Kováč – 0:1, 85´Michal Lysík – 0:2

V zápase medzi Čadcou a Rosinou sa hral v prvom polčase nezáživný futbal s veľkým množstvom nepresností a tak sa niet čomu čudovať, že diváci gól nevideli. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia v 47.min, keď domáceho brankára zaskočil z polovice ihriska Kováč. Od tohto momentu hostia na ihrisku dominovali vypracovali si niekoľko gólových šancí, no ujala sa až strela Lysíka v 80.min., ktorá rozhodla o tom, že Rosina si odváža aj z ihriska Čadce cenné 3 body a ešte v súťaží nestratila ani bod.

Terchová - Čierne pri Čadci 0:1 (0:1) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 33´Maroš Krenželák - 0:1, čisté konto udržal Patrik Kubica

Do zápasu lepšie vstúpili hosťujúci hráči, keď hneď od začiatku ohrozovali domáceho brankára Matušeka. Mali jasne územnú prevahu, no nič z toho nevyťažili. V 19. minúte zápasu po malej domov hosťujúci brankár prihral priamo na kopačku útočníka Dvorského, avšak ten si loptu nedokázal spracovať. Táto chyba hosťujúceho brankára sa zopakovala ešte raz, tentokrát z toho mohol ťažiť Noga, avšak ani on nedokázal potrestať zaváhanie obrany. A tak udreli hostia. V 33.minúte zápasu ušiel po kraji hosťujúci útočník, ten loptu naservíroval na hlavu najmenšieho hráča na ihrisku, a po chybnom vybehnutí brankára lopta padla priamo na hlavu Krenželáka - 0:1. Na frustrovaných domácich hráčov padla nervozita, čo sa odzrkadlilo v 35.minúte, kedy Ján Hanuliak udrel lakťom hosťujúceho hráča, ktorý sa ihneď porúčal k zemi. Rozhodca po porade s postranným arbitrom ihneď ukázal červenú kartu. Odvtedy sa hralo len na jednu bránu. Domáci sa len sporadicky dostávali na súperovu polovicu. Nič z toho však už Čierne nevyťažilo, tak sa išlo do kabín za stavu 0:1. Do druhého polčasu prišli však akoby iní domáci hráči. Terchová bojovala zo všetkých síl, ktoré mala, lenže rozhodca "nepustil". Po tvrdom ataku na Baláža, či Cingela ml. rozhodca neukázal ani len žltú kartu, pričom mal udeliť možno aj červenú. Hostia si vypracovali množstvo šancí na rozhodnutie zápasu, no v koncovke sa im nedarilo. Mnohokrát mala domáca obrana aj obrovské šťastie. V 74. minúte po skrumáži v domácej 16-ke "čaroval" Matušek, keď lopta mieriaca prudko do brány ho priamo trafila. Domáci sa snažili hroziť aspoň z protiútokov, ale ani to im nešlo. Keď sa zranil Dvorský, a následne aj Zicho, Terchová bola výrazne oslabená. Zápas naberal na nervozite čoho odrazom bola skor kopaná ako futbal. Keďže domáci sa už na nič nezmohli, no ani hostia nepridali rozhodujúci úder, tento tretí zápas v sezóne sa skončil výhrou hostí z Čierneho.

Góly: 4´Branislav Franek - 1:0, 33´Ján Smolka z 11m - 1:1, 61´Roman Majerčík - 1:2, 89´Roman Majerčík - 1:3

Do zápasu išla Raková s viacerými absenciami. V základnej zostave chýbal vykartovaný Bednárik, odcestovaný Gavlas a chýbal aj Hlasica. Domáci tréner mohol, ale naopak konečne rátať s Turiakom. Raková išla teda do zápasu so značne pozmenenou zostavou. Absencie v zostave neboli zo začiatku zápasu vôbec vidieť. Domáci sa hneď v úvode ujali vedenia. Priamy kop Franeka z 25 metrov záhadne spadol hosťujúcemu brankárovi do brány a bolo -  1:0. Raková kontrolovala hru a nebyť nepremenených šancí, mohlo byť už v prvom polčase rozhodnuté. No znova sa osvedčilo staré známe: ,,nedáš, dostaneš,,. V 33. minúte fauloval v šestnástke Pastorek a Moják neváhal ukázať na biely bod. Hostia ponúknutú šancu využili a tak sa išlo do šatní za stavu 1:1. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie. Boli nebezpeční hlavne zo štandardných situácii, no gól sa im nepodarilo vstreliť. Do 61. minúty sa hral zaujímavý futbal z jednej strany na druhú. Až prišla táto spomínaná minúta, v ktorej rozhodca Moják, pustil hosťom jasný ofsajd a tí opäť ponúknutú šancu využili, aby sa dostali do vedenia. Raková sa snažila ešte vyrovnať no márne. Proti bol rozhodca, ale i dobre organizovaná obrana hostí. V 89. minúte po chybe domáceho brankára upravil Majerčík na konečných - 1:3.

Stará Bystrica - Turzovka 1:2 (0:1)

Góly: 10´Tomáš Kyjanica - 0:1, 51´Erik Potočár - 1:1, 61´Matej Hrčka - 1:2

Nováčik narazil na rozbehnutého favorita, ale za predvedený výkon sa nemusí hanbiť. Snažil sa čo najviac sťažiť rolu favorita Turzovke a podarilo sa mu to. Hosťom síce patril 1.polčas, ale s niekoľkých dobrých šancí sa ujala iba tá z 10´min., ktorú premenil Kyjanica - 0:1. Po prestávke domáci zdvihli hlavu a v 51´min. nečakane vyrovnali Potočárom - 1:1. Bol to vôbec prvý inkasovaný gól Turzovky v sezóne. Hostia opäť museli zapnúť na plné obrátky a úspech sa dostavil v 61´min. Hrčka zabezpečil vedenie - 1:2. Stará Bystrica sa ešte snažila o vyrovnanie, ale na pevnú obranu hostí už ďalší recept nenašla. Turzovka sa teda opäť vytrápila, ale naďalej nestratila v súťaži ani bod.

Kotešová - Radoľa 1:2 (0:0)

Góly: 61´Peter Mozolík z 11m - 1:0, 63´Patrik Žubor - 1:1, 83´Kristián Kováč - 1:2

Kotešová bola pred duelom bez bodu a prvé body sa preto pokúsila získať proti doteraz trojbodovej Radoli. 1.polčas priniesol vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách, ale tie gólom neskončili. Všetko podstatné sa udialo až po zmene strán. Najprv išli do vedenia domáci gólom Mozolíka z penalty - 1:0. Kľúčovým momentom zápasu bol rýchly vyrovnávajúci gól Žubora - 1:1. V záverečnej 25 minútovke sa oba tímy snažili strhnúť výhru na svoju stranu a šťastie sa usmialo na predsa len o niečo futbalovejších hostí. V 83´min. zabezpečil Radoli 3 cenné body Kristián Kováč - 1:2. Kotešová zostáva po 3 kolách ako jediný tím v súťaži bez bodu.

Strečno - Belá 0:0

Čisté konto udržali: Matej Bukovinský (Strečno) a Michal Hriník (Belá)

Belej sa vstup do súťaže nevydaril, keď prehrala s Terchovou (0:1) a tak sa pokúsila získať prvé body na ihrisku veľmi silného Strečna. Zápas príliš veľa gólových príležitostí neponúkol. Zväčša sa dianie odohrávalo medzi šestnástkami s množstvom nepresností. Šance sa rodili zväčša len po štandardných situáciách, ale obe obrany si s nimi poradili a tak si Bukovinský na strane domácich a hosťujúci Hriník pripísali prvé čisté kontá v sezóne. Belá stále čaká na prvý gól v súťaži, ale získala dôležitý prvý bod.

Dolný Hričov - Zborov nad Bystricou 2:1 (1:0)

Góly: 35´Miroslav Gašper - 1:0, 61´Patrik Červeník - 1:1, 75´Miroslav Gašper - 2:1, v 88´min. nepremenil hosťujúci hráč Jaroslav Dominko za stavu - 2:1 pokutový kop

Dolný Hričov konečne zabral po 2 prehrách naplno a vybojoval veľmi cenné víťazstvo. Nerodilo sa však ľahko. Po vyrovnanej prvej polhodine naklonil misky váh na stranu domácich Gašper - 1:0. Lenže Zborov sa po zmene strán posmelil a v 61´min. sa dočkal vyrovnania. Presadil sa Červeník - 1:1. Hričov má našťastie v poslednej dobe v dobrej forme hrajúceho Gašpera, ktorý v 75´min. strhol opäť vedenie na domácu stranu - 2:1. Zborov dostal najväčšiu príležitosť na ďalšie vyrovnanie v 88´min. Rozhodca nariadil pokutový kop, ale ten Dominko nepremenil a "zariadil" prvé body pre Dolný Hričov v sezóne.