3.kolo - Revúca rozbila Hajnáčku 13:1 a Filip Faško stanovil nový rekord - skóroval 7krát, bez zaváhania stále aj Tomášovce a Tisovec, Poltár si poradil aj vďaka hattricku Sabóa hladko s Cinobaňou, Faško dal už 10 gólov

01.09.2011 16:19

3.kolo - 20. a 21.8.2011

Tatran Čierny Balog - Halič 3:1 (1:1)

Góly: 4´Martin Kupec - 1:0, 9´Arpád Váradi - 1:1, 60´Peter Švantner - 2:1, 75´Martin Kupec - 3:1

Tatranci sa rýchlo otriasli z nevydareného zápasu v Tisovci a proti Haliču začali veľmi dobre. Už vo 4´min. otvoril skóre Kupec - 1:0. Lenže v 9´min. si domáca obrana nedala pozor na najlepšieho strelca 5.ligy v minulej sezóne - Váradiho a bolo - 1:1. Zostávajúci čas 1.polčasu priniesol vyrovnaný futbal s väčšou aktivitou domácich, ale skóre sa už nezmenilo. Po zmene strán domáci ešte viac pridali a v 60´min. sa dočkali druhého gólu. Úspešným strelcom bol Švantner - 2:1. Rozuzlenie prišlo v 75´min., keď Kupec svojim 2.gólom v sezóne upravil na - 3:1. Tatran si teda pripísal 2.výhru v sezóne a na prvé 3 tímy súťaže stráca 3 body. Halič je po 2.prehre v ročníku na 8.mieste.

Hnúšťa - Tisovec 1:2 (1:1)

Góly: 16´Jakub Matula - 0:1, 32´Martin Kradlák z 11m - 1:1, 75´Jakub Matula - 1:2

Hnúšťa mala čo robiť počas týždňa, aby si zvýšila naštrbené sebavedomie po nečakanom výprasku v Hajnáčke - 1:10. Navyše ju čakal Tisovec, ktorý doteraz nestratil ani bod. Úvod zápasu bol v réžii futbalovejších hostí a v 16´min. ich dostal do vedenia tradičný kanonier Matula - 0:1. Hnúšťa sa herne trápila, ale na nohy ju postavil moment z 32´min. Hlavný rozhodca nariadil v prospech domácich penaltu a Kradlák sa nemýlil - 1:1. Tisovec sa spamätal veľmi rýchlo a najmä po prestávke si vypracoval niekoľko dobrých streleckých pozícií, ale koncovka bola nepresná. Hnúšťa bojovala a s každou pribúdajúcou minútou sa jej približoval zisk bodu. Lenže Tisovec má svojho strelca Matulu a ten svoju šancu v 75´min. využil a rozhodol o ďalšej výhre favorita - 1:2. Hnúšťa si za výkon zaslúži pochvalu, keďže nie je jednoduché hodiť už spomínanú vysokú prehru z 2.kola len tak ľahko za hlavu.

Revúca - Hajnáčka 13:1 (5:0)

Góly: 2´Jozef Valaštek - 1:0, 9´Nikolas Lojkovič - 2:0, 15´Filip Faško - 3:0, 24´Filip Faško - 4:0, 28´Nikolas Lojkovič - 5:0, 50´Filip Faško - 6:0, 54´Filip Faško - 7:0, 55´Filip Faško - 8:0, 60´Tomáš Rácz - 8:1, 69´Ján Huťan - 9:1, 77´Filip Faško - 10:1, 79´Jozef Valaštek - 11:1, 83´Filip Faško - 12:1, 85´Ján Huťan - 13:1

Revúca v úvode sezóny poriadne drví svojich súperov. Nováčik z Hajnáčky cestoval do Revúcej v dobrej nálade po minulotýždňovej vysokej výhre - 10:1 nad Hnúšťou, ale odchod z Revúcej už nebol vôbec optimistický. Domáci tím sa od prvej sekundy zahryzol do svojho súpera a spravil z neho doslova trhací kalendár. Nový rekord v dorasteneckých súťažiach na strednom Slovensku vytvoril neuveriteľnými 7 gólmi v jednom zápase kanonier domácich Filip Faško. Takýto počet gólov od jedného hráča sa naozaj vidí výnimočne. Okamžite sa tento hráč vyšvihol na čelo tabuľky strelcov, keď v 3 zápasoch skóroval už 10krát a predbehol 7gólového Rácza z Hajnáčky. Revúca si poistila 1.miesto v tabuľke a zdá sa, že na ňom bude chcieť zostať veľmi dlho. Hajnáčka sa musí zamyslieť nad takou veľkou nevyrovnanosťou výkonov.

Nenince - Kokava nad Rimavicou 2:0 (0:0)

Góly: 49´Dávid Očovský - 1:0, 70´Dominik Kamas vlastný gól - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Mužík

Nenince si proti bezbodovej Kokave trúfali a chceli napraviť tesnú prehru z Cinobane. Hostia ich však dlho držali na dištanc. V 1.polčase sa veľa príležitostí nezrodilo a čo si aj Nenince vypracovali zlikvidovala obrana Kokavy. Zlomový moment zápasu sa odohral 4 minúty po prestávke. Svojim 3.gólom v sezóne sa presadil Očovský a Nenince predsa len viedli - 1:0. Akékoľvek snahy Kokavy na zisk bodu zmaril v 70´min. nešťastným vlastným gólom Kamas - 2:0. Záver už domáci v pohode uhrali a pripísali si svoju 2.výhru v 3 zápase. Momentálne sú v tabuľke na 6.mieste. Kokave nevyšiel vstup do súťaže. Stále je bez bodu a horšia je zatiaľ len Vidiná.

Poltár - Cinobaňa 5:0 (1:0)

Góly: 42´Ján Berky - 1:0, 47´Miroslav Mizera - 2:0, 50´Oliver Sabó - 3:0, 58´Oliver Sabó - 4:0, 86´Oliver Sabó - 5:0, čisté konto udržal Andrej Rončák

Poltár chcel potvrdiť v druhom domácom zápase postupové ambície proti nováčikovi z Cinobane. Prvý polčas však domácim vôbec nevyšiel,  nevedeli sa dostať do výraznejšieho tlaku, až na konci polčasu skóroval strelou spoza 16tky Berky - 1:0. Druhý polčas to už bol úplne iný Poltár. Vytváral si šance, bojoval z čoho pramenil druhý gól Mizeru - 2:0. Potom začal úradovať najlepší strelec Poltára z minulej sezóny Sabó, ktorý hattrickom stanovil konečné skóre na - 5:0. Celkovo už skóroval v 3 zápasoch päťkrát.

Tomášovce - Klenovec 3:1 (0:1)

Góly: 5´Denis Brndiar - 0:1, 72´Miroslav Siviček - 1:1, 79´Michal Slosiar - 2:1, 88´Maroš Matúška - 3:1, v 33´min. nepremenil domáci hráč Maroš Matúška za stavu - 0:1 pokutový kop

Tomášovce zvládli úvodné 2 zápasy v 5.lige bez straty bodu a bilanciu chceli natiahnuť aj proti Klenovcu. Úvod zápasu však patril hosťom a Tomášovce pôsobili zakríknutým dojmom. V 5´min. dostal hostí do vedenia Brndiar a zatiaľ najlepší brankár súťaže Drugda inkasoval prvý gól v sezóne. Tomášovce sa nedokázali dostať do tempa počas celého prvého dejstva. Na nohy ich mohol postaviť Matúška, ale v 33´min. zahodil penaltu. Kŕč, ale s väčším úsilím pokračoval zo strany domácich aj po zmene strán. Klenovec držal dlho tesný náskok. Až v 72´min. prekonal streleckú smolu Siviček a bolo - 1:1. V záverečnom nápore strhol kapitán Slosiar v 79´min. vedenie na domácu stranu - 2:1. Definitívnu bodku za obratom Tomášoviec dal 2 minúty pred koncom Matúška a odčinil zahodenú penaltu - 3:1. Klenovec podal sympatický výkon a ak naň dokáže nadviazať v ďalších kolách jeho momentálne tabuľkové postavenie sa určite výrazne vylepší.

Dolná Strehová - Vidiná 8:1 (4:0)

Góly: 5´Stanislav Kupček - 1:0, 14´Matúš Bystriansky - 2:0, 36´Matúš Bystriansky - 3:0, 45´Ján Oláh - 4:0, 76´Stanislav Kupček - 5:0, 77´Tomáš Demok - 5:1, 83´Stanislav Kupček - 6:1, 86´Adam Dobrocký - 7:1, 89´Ján Oláh - 8:1

Dolná Strehová po dvoch zápasoch bez streleného gólu a dvoch prehrách konečne zabrala naplno. Proti nováčikovi podal výborný výkon Kupček. V 5´min. otvoril skóre. Na jeho gól nadviazal v 1.polčase dvakrát Bystriansky a v 45´min. kapitán Oláh - 4:0. Po zmene strán sa hostia na chvíľu spamätali a zdalo sa, že už ďalšie góly neinkasujú. Lenže v poslednej štvrťhodine skompletizoval hattrick Kupček a gólu sa dočkali aj Dobrocký s Oláhom. Jediným svetlým momentom hostí bol gól Demoka. Dolná Strehová zaznamenala touto vysokou výhrou posun na 7.miesto tabuľky, kým Vidíná je posledná.