4.kolo - Dubnica prišla o prvé body záverečným finišom Dukly, majster Žilina nečakane podlahla Prešovu, Trenčín vybojoval prvý bod proti Trnave, Ruža s hladkou výhrou v Z.Moravciach, Senica prevalcovala Michalovce

27.08.2012 18:30

4.kolo - 18.8.2012

Dukla Banská Bystrica - Dubnica 2:2 (0:1)

Góly: 26´Patrik Lukáč - 0:1, 61´Jakub Kohút - 0:2, 67´Róbert Fízel - 1:2, 79´Miroslav Neušel - 2:2

Dukla: Ťapaják - Neušel, Hubert, Fízeľ, Šinkovkin, Arendáš (52´ Šufliarsky), Kollati (76´ Križo), Hric, Čecho (64´ Kuchta), Pařenica, Gaško (60´ Andráši)

Dubnica: Strelčík - Švec, Floriš, Paliesek (72´ Václav), Štefánek, Baláž, Krošlák, Krištof, Drga, Lukáč (48´ Kohút), Brix

Tréner Podbrezovej Július Szoke:

Mužstvo šlo do zápasu odhodlané zvíťaziť a začali sme aktívne, mali sme miernu prevahu a loptu častejšie na našich kopačkách. V 22. minúte sme sa ujali vedenia po krásnej strele z priameho kopu, autorom bol Sudimák. Do polčasu sa hralo medzi 16-kami. Znova sme pri rohovom kope nedôslednosťou našich hráčov, dovolili súperovi streliť gól a vyrovnať. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, my sme si vypracovali dve gólové príležitosti. Najprv využil svoju rýchlosť Blahuta, ale samostatný nájazd na brankára nepremenil. V 60 minute po centri Sudimáka strelou z voleja zo 7 metrov skoro zlomil brvno, ale gól z toho nebol. O 5 minút na to sa súper strelou k žrdi zo 16-tich metrov ujal vedenia. Do konca sme sa pokúšali vyrovnať, dosiahli sme niekoľko štandartných situácií, ale čistú gólovú možnosť sme si už nevypracovali.

Zlaté Moravce - Ružomberok 0:3 (0:2)

Góly: Kružliak, Zsigmund, Lovás

Góly: Adamčík

Prešov: Jakubech - Šimko, Tkáč, Novotný, Kiseľa - Maník, Michálek (68. Andrejko), Lukáč, Pribula (80. Sučka) - Korenko (74. Molčan), Adamčík (68. Staško)

Tréner Prešova Marek Ondrík:

Zápas sme začali aktívne, už od prvých minút sme sa snažili o presingové situácie, hlavne v stredovej zóne, zväčša sa nám to darilo. Po zisku lopty sme sa snažili o brejkové kolmé prihrávky, ak to nebolo možné, tak sme sa snažili držať loptu a cez krídelné priestory a centrované lopty dostať do šestnástky. No tento zápas nám potvrdil, že robíme v ofenzívnej fáze veľmi veľa chýb – zle riešené situácie, nepresnosť, orientácia a lepšia zohratosť, ak by sme toto mali zvládnuté, tak skóre v zápase by bolo oveľa vyššie v náš prospech. No musím pochváliť brankára Jakubecha, ktorý chytil 3 gólové príležitosti súpera. Pochváliť chcem každého jedného hráča za prístup, nasadenie, aktivitu v zápase, za zlepšujúci sa výkon, hernú kvalitu."

Góly: 23´Privrel - 1:0, 26´Rajník - 2:0, 45´Copko - 2:1, 65´Malý - 3:1, 74´Malý - 4:1, 78´Chvátal - 5:1

Holienčin - Halagan (41. Copko), M. Kolesár (78. J. Vaško), Mikovčík, Havrila - L. Tóth, Grič, M. Ferko, Vajs (75. J. Andrejko) - Chocholáček (41. Bellás), T. Vožný

Tréner Michaloviec Ján Gajdoščík:

Domáci boli v tomto zápase futbalovejší a veľmi dobre kombinovali. Prvý gól sme inkasovali po štandardke, o tri minúty hneď ďalší po zlom vybehnutí nášho brankára. Druhý polčas sme začali lepšie a dočkali sme sa aj gólu, ktorý v 45. minúte strelil po peknej akcii Dávid Copko. Mali sme šance na vyrovnanie, ktoré však Pavol Bellás ani Lukáš Tóth nepremenili. Položil nás tretí presný zásah Senice v 65. minúte, po ďalšej hrubej chybe brankára. V závere stretnutia sme inkasovali ďalšie dva góly."