4.kolo - Bacúch si udržal pozíciu lídra jasnou výhrou nad Šalkovou, súboj o 2.miesto pre Brusno, Hliník vďaka Ukropovi poskočil na 3.miesto, Žarnovica uhrala prvý bod, Šagát z Brusna lídrom strelcov so 7 gólmi

28.08.2011 20:26

4.kolo - 27. a 28.8.2011

Brusno - Krupina 2:0 (1:0)

Góly: 42´Tomáš Šagát - 1:0, 68´Tomáš Šagát - 2:0, čisté konto udržal Matúš Hlinka, v 52´min. nepremenil domáci hráč Dávid Marko za stavu - 1:0 pokutový kop

Súboj 3.tímu (Brusno) proti 2.tímu tabuľky (Krupina) bol zároveň šlágrom 4.kola. Hostia však svojim výkonom zaostali za očakávaním. Brusno bolo od začiatku aktívnejšie a na súpera, ktorého na jar zdolalo - 3:1 si verilo aj tentoraz. 1.polčas však veľa vzruchu pred bránkami nepriniesol. Prvú veľkú šancu mal po rohovom kope domácich v 13´min. Lihan, ale loptu na päťke netrafil ideálne a brankár hostí ju chytil na bránkovej čiare. V 15´min. mal ďalšiu príležitosť Knižka, ktorý však preloboval nielen brankára, ale aj bránu hostí. Postupne sa hra vyrovnala, ale až do 42´min. diváci nevideli žiadnu priamu strelu na bránu. V 42´min. unikol po pravej strane Knižka, prihral pred bránu nabiehajúcemu Šagátovi. Ten sa v ťažkej pozícii chrbtom k bráne otočil, zbavil obrancu a prízemnou strelou otvoril skóre - 1:0. Po prestávke bol tlak domácich ešte výraznejší. V 51´min. prenikal smerom k hosťujúcej bráne Kelemach, bol faulovaný a rozhodca ukázal na biely bod. Nariadenú penaltu však Markovi zneškodnil hosťujúci brankár Želiezka. Zahodená penalta nachvíľu otriasla domácimi hráčmi a Krupina si v tejto fáze zápasu vytvorila jedinú šancu. V 62´min. vystrelil z priameho kopu kapitán Krupiny Kindernaj. Brankár Hlinka vyboxoval loptu pred seba a tam ju po trme vrme nakoniec odvrátil obranca Klinčík na rohový kop. Brusno následne opäť prebralo iniciatívu do vlastných rúk a po sérii niekoľkých sľubných šancí prišla 78´min. Kapitán Šebeš rozohrával priamy kop na polovici ihriska a nakopnutú loptu za obranu Krupiny stihol tečovať Šagát - 2:0. Záverečná 20 minútovka sa už iba dohrávala a Brusno si pripísalo cenný skalp, v tabuľke poskočilo na 2.miesto a natiahlo sériu domácich zápasov bez prehry už na 20 zápasov.

Sliač - Jesenské 2:1 (1:1)

Góly: 10´Róbert Bohó - 0:1, 32´Jakub Gajdoš z 11m - 1:1, 82´Jakub Gajdoš - 2:1

Hostia pricestovali na Sliač so značným oneskorením, čo v úvode paradoxne poznačilo výkon domácich. Hostia v úvode zaskočili domáci tím a nečakane sa aj ujali vedenia gólom Bohóa - 0:1. Domácemu tímu chýba zatiaľ ľahkosť v hre oproti minulej sezóne, ale proti Jesenskému ukázali svoju morálnu silu. Zásluhou Gajdoša dokázali do prestávky z penalty vyrovnať - 1:1. A po zmene strán ten istý hráč strhol vedenie na domácu stranu - 2:1. V závere už Sliač tesnú výhru ustrážil a v tabuľke po 3.domácej výhre poskočil na 4.miesto. Jesenské podalo sympatický výkon a zdá sa, že by v tejto sezóne mohlo zabojovať o hornú polovicu tabuľky.

Hodruša Hámre - Žarnovica 2:2 (2:0)

Góly: 15´Marek Búry - 1:0, 29´Michal Danko - 2:0, 58´Tomáš Sámel - 2:1, 60´Tomáš Sámel - 2:2

Derby zápas č.3 priniesol v 4.lige medzi tímami prvú remízu. Minulý rok na jeseň vyhrala Žarnovica v Hámroch 3:2 a Hámre jej prehru oplatili na jar po výsledku 2:0. 1.polčas patril domácim, ktorí nadviazali na vydarené výkony z prvých 2 kôl. A po góloch Búryho a kapitána Danka získali pohodlný dvojgólový náskok. Žarnovica mala prvýkrát v sezóne hráčov aj na lavičke a po prestávke sa dočkala prvých gólov v sezóne. 328 minútové čakanie na gól prerušil v 58´min. Sámel - 2:1. Ten istý hráč šokoval domácich aj o 2 minúty, keď nečakane vyrovnal - 2:2. Domácimi rýchle góly poriadne otriasli. Trvalo im dosť dlho kým sa spamätali a pokúsili sa strhnúť opäť vedenie na svoju stranu. Žarnovica však odolala, aj keď záver zápasu dohrávala bez vylúčeného Hocka. Hodruša tak stratila prvé domáce body v sezóne a Žarnovica si pripísala vôbec prvý bod v súťaži.

Hliník nad Hronom - Divín 1:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Patrikom Mališom

Góly: 5´Michal Ukrop - 1:0, čisté konto udržal Jaromír Melčík

Domáci sa ujali rýchlo vedenia, keď už v 5´min. sa rútil sám na brankára hostí Ukrop a už svojim 6.gólom v tejto sezóne strelil prvý gól zápasu - 1:0, čo nakoniec bol aj jediný gól zápasu. Domáci mali loptu na kopačkach v prvom polčase častejšie a boli lepším timom. Vytvorili si ďalšie gólové šance, ale hrozili aj hostia z brejkov. Do druhého polčasu hostia nastúpili ako vymenení, kombinovali, boli lepši len domácich podržal brankár Melčik, ktorý chytil 2 čisté góly a tak si vychytal už druhé čisté konto v tejto sezóne. Hliník sa po tesnej výhre nad nováčikom predral už na 3.miesto a v tejto sezóne sa zrejme pokúsi zabojovať o popredné priečky. Divín je už na zostupovom 13.mieste, ale v každom kole ide výkonom hore a zrejme je len otázkou času, kedy sa posunie vyššie aj v tabuľke.

Hriňová - Banská Štiavnica 5:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 6´Jakub Chriašteľ - 1:0, 47´Marek Hojsza - 2:0, 70´Jakub Chriašteľ z 11m - 3:0, 86´Jakub Chriašteľ - 4:0, 88´Michal Krnáč - 5:0, čisté konto udržal Peter Danko, v 30´min. nepremenil hosťujúci hráč Lukáš Židík za stavu - 1:0 pokutový kop

Domáci nastúpili do zápasu s tým, že chcú dohnať, čo zanedbali v Krupine. A hneď v prvej desaťminútovke sa im to aj podarilo, keď Marek Hojsza predĺžil zo stredu ihriska na Jakuba Chriašteľa, ktorý prehodil bránkára a bolo - 1:0. V 29´min. mali domáci veľkú šancu zvýšiť skóre, ale nepremenili ju. Z následného protiútoku sa skoro vyplatilo staré známe nedáš dostaneš. Domáci faulovali v pokutovom územi, ale hostia ponúknutú penaltu trestuhodne nepremenili, keď Židík netrafil bránu. Do konca polčasu sa už nič vážne nestalo. 2.polčas začal v réžii domácich. Vypracovali si šancu a z následneho centra zvýšil Marek Hojsza na - 2:0. V 65´min. sa v rohu ihriska začala strkanica, ktorá sa skončila menšou šarvátkou. Hra sa ukľudnila a iniciatívu opät prebrali domáci. V 70´min. si nabehol do pokutového územia Pavol Mičuda, bol faulovaný a z bieleho bodu sa nemýlil Jakub Chriaštel, ktorý má za poslednú sezónu 100% úspešnosť v pokutových kopoch. Hostia už nemali takú veľkú chuť do hry ako to bolo v úvode polčasu a tak v závere zápasu zavŕšil hattrick Jakub Chriašteľ pomalou strelou z hranice pokutového územia - 4:0. V 80´min. vyšlo trénerovi striedanie, keď stiahol kapitána Andreja Spodniaka a poslal na ihrisko Michala Krnáča. O niekoľko minút si zbehol po čiare Tomáš Krnáč, centroval do malého vápna, brankár hostí zobral loptu, ktorá mu však následne vypadla a Michal Krnáč takmer z bránkovej čiary hlavou zavŕšil jasné víťazstvo domácich. Domáci boli po celý čas lepším tímom, dobre kombinovali a zaslúžili si víťazstvo. V zápase zaujal skvelým výkonom Jakub Chriašteľ.

Kalinovo - Tornaľa 0:4 (0:3) - pripravené v spolupráci s Adamom Válintom

Góly: 2´Juraj Giertl - 0:1, 39´Tomáš Jacso - 0:2, 44´Norbert Švajko - 0:3, 79´Attila Jankóšik - 0:4, čisté konto udržal Adam Válint

Zápas výrazne ovplyvnil rýchly gól hostí už v 2´min. po nádhernej centrovanej lopte sa presadil Giertl - 0:1. V ďalšom priebehu 1.polčasu mali hostia navrch a udávali tempo. V 39´min. padol druhý gól z nádhernej strely približne z 30m do vinkla od Jacsa - 0:2. Domáci nemali veľa šancí, skúšali hrať na vysoké lopty za obranu, ale stopér hostí čítal hru. Hostia boli veľmi aktívní a strelili svoj 3tí gól v 44.min. Prvý polčas skončil teda pre domácich šokujúco - 0:3. Druhý polčas pokračovalo mužstvo Tornale v kombinačnej hre a domáce mužstvo si nevedelo poradiť. Domáci skúšali šťastie strelami spoza šestnásky, ale to bola malina pre bránkára Válinta. V 79´min. hostia zvýšili skóre na - 0:4 a takýto výsledok zostal do konca zápasu. V celom zápase boli hostia lepším tímom ako domáci a 3 body si plne zaslúžili.

Bacúch - Šalková 5:1 (2:0)

Góly: 1´Patrik Purgat - 1:0, 15´Peter Beraxa - 2:0, 60´Juraj Auxt - 3:0, 64´Ján Horanský - 4:0, 75´Šimon Bútora - 4:1, 78´Michal Martinec - 5:1

Bacúch vstúpil do zápasu opäť v raketovom tempe. Zo 4 zápasov už po tretíkrát vsietil gól v úvodnej minúte. Tentoraz sa ako prvý presadil po rohovom kope hlavou Purgat - 1:0. Domáci líder tabuľky pokračoval aj naďalej v nátlakovej hre a v 15´min. zvýšil Beraxa po peknej Skalošovej prihrávke už na - 2:0. V ďalšom priebehu 1.polčasu tempo trošku opadlo, ale domáci stále kontrolovali priebeh. Po zmene strán sa po ďalšom rohu presadil svojou typickou hlavičkou Auxt - 3:0. Strelou z otočky zvyšoval Horanský už na - 4:0 a presadil sa aj najlepší domáci strelec za uplynulé 2 roky Martinec. Hostia už len za stavu - 4:0 kozmeticky upravili skóre. Domáci tím sa opäť prezentoval pekným, kombinačným futbalom a nedal Šalkovej žiadnu šancu. Okrem gólov ešte domáci zahodili viacero šancí, ale oproti zápasu s Krupinou môžu byť tentoraz s efektivitou spokojnejší. Nováčik súťaže teda zostáva na vedúcej priečke o skóre pred Brusnom, kým pre Šalkovú je to najhorší vstup do 4.ligy od postupu v roku 2008.