4.kolo - Kremnica si užíva 1.miesto, čo potvrdila aj v Horných Hámroch, Hontianske Nemce po výhre v Pliešovciach poskočili na 2.miesto, detvianske derby pre Stožok, Kasza z Kremnice si upevnil 1.miesto v tabuľke strelcov, dal už 9 gólov

28.08.2011 20:48

4.kolo - 27. a 28.8.2011

Góly: 12´Miloš Lachký - 0:1, 27´Matej Antal - 0:2, 30´Ján Kasza z 11m - 0:3, 53´Milan Mokrý - 1:3, 68´Ján Kasza - 1:4, 89´Milan Mokrý - 2:4

Hostia nastúpili do zápasu s odhodlaním a veľkou chuťou, čo bolo na ich hre vidieť už od úvodného hvizdu rozhodcu. Po začiatočnom tlaku sa líder tabuľky dostal do vedenia v 12´min. zápasu gólom Miloša Lachkého, ktorý v posledných dvoch zápasoch dokazuje, že mu to ide nielen v bránke, ale aj v útoku - 0:1. Do konca prvého polčasu priniesol tlak hostí ešte dva góly do bránky domácich, keď sa strelecky presadili J. Kasza z penalty a netradičný strelec predstopér Matej Antal. Na konci polčasu utrpelo družstvo ŠKF Kremnica stratu hráča, keď po menších nedorozumeniach dostal útočník Š. Stupár druhú žltú kartu a rozhodca ho poslal predčasne pod sprchy. Do druhého polčasu nastúpili hosťujúci hráči s odhodlaním neinkasovať a "zaskočiť" v poli aj  vykartičkovaného kamaráta. Aj napriek oslabeniu mali stále navrch hráči ŠKF, ktorých nerozladilo ani zníženie súpera na - 1:3. Naopak ako správny kapitán zavelil do útoku Janko Kasza, ktorý zvýšil náskok na - 1:4. Domáci minútu pred koncom už len skorigovali výsledok na - 2:4 druhým gólom kapitána Mokrého a tak si dorastenci Kremnice mohli opäť vychutnávať sladkú chuť víťazstva.

Detva - Stožok 5:6 (5:4) - pripravené v spolupráci s Marekom Fekiačom

Góly: 13´Andrej Michálik - 1:0, 24´Jakub Odzgan - 2:0, 31´Patrik Gondáš - 2:1, 32´Jakub Odzgan - 3:1, 37´Martin Ferko - 3:2, 41´Patrik Gondáš - 3:3, 43´Jakub Odzgan - 4:3, 43´Tomáš Škopík - 5:3, 45´Marek Fekiač - 5:4, 51´Marek Fekiač - 5:5, 84´Marek Fekiač - 5:6

Detvianske derby mali od úvodu v rukách domáci hráči, boli aktívnejší, dlhšie držali loptu na svojich kopačkách, ale hostia sa spoliehali na brejky. Zápas príliš nevyšiel domácemu gólmanovi, ktorý svoj tím nepodržal, urobil niekoľko chýb a nešťastne prihral na jeden z hosťujúcich gólov. Stožkárska obrana si neobsadzovala útočníkov Detvy a inkasovala v 1.polčase 5 gólov, pri ktorých však brankár hostí nemal šancu. V 2.polčase hostia skvalitnili defenzívu, dokázali otočiť skóre a aj s troškou šťastia získali v 5 vzájomnom derby zápase proti Detve v 5.lige 2.výhru. Z domácich vynikal autor hattricku Odzgan, za hostí sa darilo najmä ďalšiemu trojgólovému strelcovi Marekovi Fekiačovi a dvojgólovému Gondášovi.

Bzovík - Očová 1:2 (1:2)

Góly: 10´Dávid Čerhýň z 11m - 0:1, 27´Drahomír Berky - 0:2, 32´Tomáš Dvorský z 11m - 1:2

Očová až na výnimku v 2.kole na ihrisku v H.Nemciach podáva veľmi dobré výkony, čo potvrdila aj v Bzovíku. Hostia vsadili všetko na úvod zápasu a z prevahy vyťažili dvojgólový náskok. Najprv sa presadil penaltový špecialista Čerhýň a na - 0:2 upravil Berky. Bzovík vrátil do zápasu po polhodine hry úspešnou penaltou Dvorský - 1:2. Domáci sa po prestávke snažili o vyrovnanie, ale obrana Očovej im až na pár situácií výraznejšie gólové príležitosti nedovolila vytvoriť a hostia si tak pripísali svoju 3.výhru v sezóne. Pre Očovú je to najlepší vstup do sezóny v jej štvrtom roku pôsobenia v 5.lige. Zatiaľ je na 4.mieste. Bzovík zaznamenal druhú prehru v rade a klesol na 9.miesto.

Dudince - Látky 2:1 (1:1)

Góly: 34´Erik Dodok - 1:0, 39´Jaroslav Mališ - 1:1, 81´Dimitrij Farion - 2:1

Dobrý zápas z oboch strán. Látky nastúpili bez 3 hráčov základnej zostavy, ktorí mali povinnosti v A - tíme, ale aj tak zanechali sympatický dojem. Do vedenia išli domáci zásluhou Dodoka, ale hostia vyrovnali po chybe Dudiniec zásluhou Mališa - 1:1. Vo vyrovnanom 2.polčase sa šťastie nakoniec priklonilo na domácu stranu a autorom rozhodujúceho gólu bol Farion - 2:1. Dudince zaknihovali už tretiu výhru v novej sezóne a v tabuľke už poskočili na 5.miesto. Hostia zase utrpeli prvú prehru v sezóne a na lídra Kremnicu strácajú 3 body.

Braväcovo - Sielnica 9:1 (7:1) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom, hostia na zápas nastúpili len s 8 hráčmi

Góly: 2´Peter Dubašák - 1:0, 3´Matej Baliak - 2:0, 7´Filip Martinec - 3:0, 15´Lukáš Laurinc - 4:0, 23´Marek Buvala - 5:0, 27´Filip Martinec - 6:0, 32´Matej Baliak - 7:0, 35´Anton Stančík - 7:1, 65´Matej Baliak z 11m - 8:1, 85´Miloš Faško - 9:1

Domáci sa hneď od začiatku zahryzli do súpera. Už v 2.min. poslal Baliak peknú centrovanú loptu na Dubašáka, ktorý otvoril skóre - 1:0. Domáci museli odčiniť prehru z pred dvoch týždnov doma s Kremnicou a naďalej búšili do súpera. Kapitán Baliak pridal v prvom polčase 2 góly, o ďalšie 2 sa postaral aktívny Filip Martinec. No presadili sa aj hostia, po centrovanej lopte z rohového kopu sa hlavičkou presadil hosťujúci hráč a zaznamenal čestný úspech. No Braväcovo do polčasu pridalo ešte dva zásahy, o ktoré sa postarali Lukáš Laurinc a Marek Buvala. Druhý polčas už nebol taký bohatý na góly. V 16ke hostí bol faulovaný Bodnárik a Baliak penaltu bezpečne premenil a dovŕšil hattrick. Kapitán Braväcova Baliak sa týmto zásahom vyšvihol na 2.miesto v tabuľke strelcov so 7 presnými zásahmi. A na konečných 9:1 upravil Miloš Faško. Braväcovo si teda napravilo chuť najmä po nešťastných prvých dvoch zápasoch a získalo prvé body v sezóne. Nováčik zo Sielnice si musí na prvé body počkať.

Pliešovce - Hontianske Nemce 1:2 (0:2)

Góly: 12´Šimon Šnajder - 0:1, 17´Jakub Vitek - 0:2, 81´Martin Popper - 1:2

Podobne ako Očová v Bzovíku, aj Hontianske Nemce v Pliešovciach vsadili všetko na úvod. Dokázali domáci tím pritlačiť na vlastnú polovicu a 2 gólmi si vypracovali pohodlný náskok. Svojim 4.gólom v sezóne sa prezentoval Šnajder a druhý gól pridal Vitek - 0:2. V ďalšom priebehu hostia umnou hrou kontrolovali priebeh a mali aj niekoľko príležitostí na potvrdenie výsledku, ktoré však nepremenili. Domácim sa 9 minút pred koncom podarilo gólom Martina Poppera znížiť na - 1:2 a ešte zdramatizovať záver duelu. Hostia tesný náskok ubránili a pripísali si cenné 3 body do tabuľky. Prehrou Látok sa dostali už na 2.miesto, kým Pliešovce po prvej domácej prehre klesli na 7.miesto.

Trnavá Hora - Kováčová 2:1 (2:1)

Góly: 15´Martin Štefanka - 1:0, 24´Matej Bartko - 1:1, 43´Martin Štefanka - 2:1

Trnavá Hora si pripísala druhú výhru v sezóne a zatiaľ patrí medzi príjemné prekvapenia sezóny. Všetko podstatné v zápase s Kováčovou sa udialo v 1.polčase. Do vedenia dostal domácich Štefanka - 1:0. Hostia vyrovnali Bartkom - 1:1 a o osude zápasu rozhodol 2 minúty pred prestávkou opäť Štefanka, ktorý vsietil už 4 góly. Kováčová sa v 2.polčase snažila aspoň o vyrovnanie, ale mužstvu chýba vnútorná sila a líder tímu, ktorý by vzal v rozhodujúcich chvíľach zápasu zodpovednosť na svoje plecia. Trnavá Hora veľkou bojovnosťou 2.výhru v sezóne ubránila a poskočila na 8.miesto. Kováčová si pripísala 4.prehru v rade a je to jej najhorší vstup do 5.ligy v histórii klubu.