4.kolo - Po prehre Sučian v Závažnej Porube novým lídrom Krásno, Oravská Jasenica uspela v Hôrkach, prvá výhra Predmiera, sympatický výkon nováčika Staškova v Tvrdošíne na body nestačil, na čele strelcov Maslo z Tvrdošína s 5 gólmi

28.08.2011 21:08

4.kolo - 27. a 28.8.2011

Žilina U-16 - Stráňavy 4:1 (2:0)

Góly: 41´Jakub Malko - 1:0, 43´Patrik Krčula - 2:0, 56´Jakub Škvarna - 2:1, 78´Dávid Kratochvíl - 3:1, 80´Sebastián Lazar - 4:1

Mladí Žilinčania splnili v zápase proti Stráňavám úlohu favorita a stále pokračujú v súťaži bez straty bodu. Základ k výhre v 4.kole položili v 1.polčase, v ktorom získali vďaka gólom Malka a Krčulu dvojgólový náskok. Po prestávke domáci tím kontroloval priebeh a skóre ešte navýšil zásluhou Kratochvíla a Lazara. Pripravil tak hosťom prvú prehru v sezóne a potvrdil, že bude patriť v 4.lige k špičke súťaže.

Góly: 15´Dávid Heglas - 0:1, 20´Juraj Maslo - 1:1, 26´Matúš Gregorec - 2:1, 47´Dávid Heglas - 2:2, 89´Juraj Maslo - 3:2

Nováčik súťaže vychádzal v zápase proti minuloročnému treťoligistovi zo zabezpečenej obrany a hral len na jedného vysunutého útočníka. Od začiatku zápasu mali domáci výraznú prevahu, ktorú však nedokázali zúročiť gólovo. Naopak v 15´min. po rýchlej kontre hostí inkasovali od Heglasa - 0:1. Tvrdošín je však skúsený tím a gól vo vlastnej sieti ho nedokázal rozhodiť. Ešte viac pritlačil a v 20´min. sa dočkal vyrovnania. Úspešným strelcom bol Maslo - 1:1. O ďalších 6 minút Tvrdošín obrátil skóre po zásahu Gregorca - 2:1. Hostia šokovali domáci tím hneď po zmene strán, keď peknú individuálnu akciu zakončil úspešne Heglas a svojim druhým gólom v zápase vyrovnal na - 2:2. Tvrdošín potom počas celého 2.polčasu búšil do obrany hostí, ale tá statočne odolávala. Keď už boli hostia blízko k zisku bodu, prišlo rozhodnutie. Minútu pred koncom strhol výhru na stranu favorita Maslo - 3:2. Staškov si za bojovný a oduševnený výkon azda zaslúžil aj bod, ale hrá sa na góly a tie získal v sobotu aktívnejší tím. Domáci teda aj naďalej udržali kontakt s čelom tabuľky, kým nováčik si pripísal druhú prehru a klesol na 9.miesto.

Predmier - Černová 3:2 (1:1)

Góly: 25´Róbert Bačík - 1:0, 36´Viliam Tarač - 1:1, 69´Viliam Tarač - 1:2, 76´Róbert Bačík - 2:2, 82´František Cedzo - 3:2, v 21´min. nepremenil domáci kapitán Pavol Čička za stavu - 0:0 pokutový kop

Súboj tímov, ktoré v minulej sezóne obsadili horné priečky tabuľky mal zvláštny náboj, keďže v novej sezóne sa im vôbec nedarí a po 3 kole boli bez bodu. Vyrovnaný futbal priniesol divákom množstvo zaujímavých akcií, 5 gólov a tesnú výhru domácich. Hlavnými hviezdami zápasu bol dvojgólový domáci strelec Bačík a taktiež dvojgólový hosťujúci Tarač. Predmier sa ziskom 3 bodov odlepil z dna tabuľky, kým dvojnásobný majster a minuloročný vicemajster 4.ligy má stále 0 bodov.

Liptovské Sliače - Liptovský Hrádok 0:2 (0:1)

Góly: 10´Radovan Hudáček - 0:1, 88´Patrik Kováč - 0:2, čisté konto udržal Ján Jakubčo

Súboj posledného tímu s 9.tímom tabuľky sa viac vydaril hosťom. Tí pokračovali vo výbornom výkone z predchádzajúceho domáceho zápasu proti Predmieru a už v 10´min. sa dostali do vedenia gólom Hudáčeka - 0:1. Sliačom nemožno uprieť snahu o obrat v zápase, ale po odchode viacerých opôr do kategórie dospelých im chýbajú ťahúni mužstva. Vypracovali si niekoľko príležitostí, ale ich koncovka bola nepresná. Definitívne rozhodnutie prišlo v 88´min. po góle Kováča - 0:2. Hrádčania si tak pripísali 2.výhru za sebou a poskočili na 7.miesto.

Lietavská Lúčka - Krásno 1:5 (0:3) - pripravené v spolupráci s Miroslavom

Góy: 9´Roman Sýkora - 0:1, 15´Peter Zaťovič - 0:2, 31´Roman Sýkora z 11m - 0:3, 55´Marek Sýkora - 0:4, 70´Tomáš Bros - 0:5, 87´Ján Čerňan - 1:5

Zápas začal v hosťujúcej réžií, keď v úvodných minútach hosťujúci Roman Sýkora technickou strelou vymietol ľavý kút domácej brány a otvoril skóre v prospech hostí - 0:1. Hostia boli pri chuti a na - 0:2 zvýšil krásnou strelou k tyči Peter Zaťovič. Tempo opadlo a domáci hráči pritlačili Krásno k svojej 16-tke, ale bez gólového ochutenia. V 31´min. bol hosťujúci Koleno faulovaný v domácej 16-tke a rozhodca zapískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil hosťujúci Roman Sýkora, ktorý zvýšil skóre už na - 0:3. V druhom polčase bola hra vyrovnaná. Na - 0:4 upravoval Marek Sýkora. Hosťujúci Jakub Válek a Roman Sýkora pripravovali svojím útočníkom lopty ako na tácke, z čoho pramenil aj gól na - 0:5, keď Sýkora nahral Tomášovi Brosovi a ten poľahky skóroval. Domáci sa pokúšali streliť aspoň čestný gól, čo sa im aj podarilo v 87´min. Krásno opäť potvrdilo svoju hru a po prehre Sučian v Závažnej Porube smeruje na prvú priečku. Domáci majú stále len 1 bod a najhoršiu obranu v lige, keď v 4 zápasoch inkasovali už 22krát.

Hôrky - Oravská Jasenica 0:1 (0:1) - pripravené v spolupráci s Jakubom Graňákom

Góly: 39´Filip Gura - 0:1, čisté konto udržal Martin Gracík

Do stretnutia Or. Jasenica nastúpila bez 3 hráčov zo základu. Hostia pricestovali len s 12 hráčmi a jediný na lavičke bol Pavol Dopater náhradný brankár, ktorý v závere stretnutia v 88´min. musel nastúpiť na hrot útoku. Počas celého zápasu to bolo vyrovnané. V 28´min. mal gólovú príležitosť Milan Brontvaj, keď po prihrávke Jakuba Graňáka strieľal spoza šestnástky, no brankár Hôrok loptu na dvakrát zneškodnil. V závere polčasu pritlačili hostia. Snažili sa strieľať na bránku z každej príležitosti. V 39.min po chybe obrany a brankára Filip Gura po prihrávke od Milana Brontvaja otvoril skóre stretnutia - 0:1. V 2.polčase domáci pritlačili s cieľom odvrátiť štvrtú prehru v rade, ale v tomto stretnutí mali hostia pozornú obranu, ktorá loptu do brány nepustila a Martin Grácik udržal čisté konto a počas celého stretnutia Jasenicu v bráne viackrát podržal. Na konci 89´min. mohli hostia pridať poistku, keď prihrávka od Filipa Guru našla Pavla Dopatera no Pavol ani nevystrelil, pretože ho fauloval hráč Húrok, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. O pár minút neskúr už rozhodca pískol do píšťalky a to znamenalo, že 3 body pôjdu na Oravu.

Závažná Poruba - Sučany 4:2 (1:0) - pripravené v spolupráci s Jakubom Avramom

Góly: 19´Filip Janek - 1:0, 51´Michal Kuska - 2:0, 56´Patrik Hric - 2:1, 60´Michal Kuska - 3:1, 70´Roman Maruna z 11m - 3:2, 81´Filip Janek - 4:2

Domáci podľa očakávania začali náporom a chceli sa na lídra súťaže vytiahnuť a pripraviť mu prvú stratu bodov v sezóne. Domáci v prvom polčase na ihrisku mierne dominovali a zaslúžene sa po skrumáži ujali vedenia - 1:0. Potom sa však hra do polčasu postupne vyrovnávala a v závere polčasu spálili hráči Sučian niekoľko sľubných príležitostí na vyrovnanie. Do druhého polčasu sa išlo za stavu 1:0 a loptu na svojich kopačkách držali prevažne hráči Tatrana. Prišiel však priamy kop domácich a po hrubej chybe brankára hostí bolo už - 2:0. Hneď vzápatí však po ľavej strane perfektne unikol Homola, ponúkol lahôdkovú prihrávku Hricovi a ten sa presadil vo svojom debutovom zápase v drese Sučian. Zápas začal naberať na obrátkach a po ďalšej hrúbke v obrane hostí a zle zahranej prihrávke brankárovi bolo - 3:1. Potom však Sučany opäť zabrali a dostali perfektnú príležitosť na vyrovnanie, keď domáci hráč zahral v pokutovom území rukou. Mala nasledovať aj červená karta no nestalo sa tak. Jedenástku s prehľadom premenil Roman Maruna a zo zápasu bola opäť dráma - 3:2. V záverečných minútach na ihrisku dominovali hráči Sučian, vytvorili si veľký tlak no po ojedinelom brejku a ďalšej chybe v hosťujúcej obrane uzavreli domáci na konečných - 4:2. Zápas sa zásluhou asi 20 fanúšikov hostí odohrával vo výbornej atmosfére, ktorí pripravili svojim hráčom povzbudzovaním počas celého priebehu stretnutia "domáce prostredie".

Výsledok dohrávky 3.kola - Závažná Poruba: Žilina U-16 2:1