4.kolo - MFK Banská Bystrica sa výhrou v derby posunula na čelo súťaže, Lučenec prvýkrát prehral, nováčikovia Rajec a Veľký Krtíš vyhrali, prvá výhra aj pre Badín, Kremnička ako jediná bez bodu, Červený z Bánovej pridal 6.gól a stále je lídrom strelcov

29.08.2011 22:41

4.kolo - 27. a 28.8.2011

MFK Banská Bystrica - Kremnička 1:0 (0:0)

Góly: 56´Michal Švec vlastný gól - 1:0, čisté konto udržal Zdenko Hruška

Domáci sa opäť predviedli ako kompaktný tím s výbornou defenzívou, ktorú však útočníci hostí poriadne nepreverili. Od začiatku udávali tón zápasu hráči MFK, ale nedokázali skórovať ani z vyložených pozícií. Po prestávke sa tlak domácich ešte vystupňoval a hostia sa málokedy dostávali na polovicu MFK. Lenže gól nie a nie padnúť. Domácich strelcov vyslobodil z biedy vlastný gól hostí, ktorý bystrické derby rozhodol. Zápas potvrdil, že oba tímy majú v súťaži problémy so strieľaním gólov, ale kým MFK zatiaľ dokáže vždy vsietiť aspoň jeden, hostia dali v 4 zápasoch iba jeden gól a sú ako jediný tím v súťaži bez bodu. Vzhľadom na zakopnutie prvých 3 tímov sa MFK prepracoval po 4.kole na čelo ligy.

Badín - Zvolen 3:1 (2:1)

Góly: 5´Marek Borgoň - 0:1, 13´Matúš Kováč - 1:1, 14´Martin Kvasna - 2:1, 67´Erik Masár - 3:1

Badín konečne zabral a po zlepšenom výkone zdolal Zvolen - 3:1. Stretnutie však začali lepšie hostia a už v 5´min. sa ujali vedenia gólom Borgoňa - 0:1. Zlomový moment zápasu nastal o 2 minúty, keď bol vylúčený hosťujúci brankár Hoger. od tohto momentu boli pánmi na ihrisku domáci a v rozpätí 13´a 14´min. sa im podarilo 2 zlepenými gólmi Kováča a Kvasnu obrátiť nepriaznivý vývoj - 2:1. V ďalšom priebehu zápasu Badín kontroloval dianie na ihrisku, ale dlho nedokázal pridať poistku. Stalo sa tak až v 67´min. po góle Masára - 3:1. Pre tohto hráča to bol už 4.gól v sezóne. Zvolen nerezignoval a so cťou dohral zápas. Nebyť skorého vylúčenia určite by ešte viac potrápil domácich. Badín sa ziskom 3 bodov priblížil k polovici tímov na rozdiel 1 bodu.

Žiar nad Hronom - Fiľakovo 2:2 (2:0)

Góly: 36´Rudolf Hudec - 1:0, 45´Juraj Gallo - 2:0, 58´Richard Kasza - 2:1, 74´Tomáš Brusznyai z 11m - 2:2

Žiaru patril 1.polčas, aj keď sa strelecky trápil proti veľmi dobre organizovanej obrane súpera. V samom závere sa predsa len dokázal 2krát presadiť. Najprv to bol Hudec a v poslednej minúte 1.polčasu Gallo. V 2.polčase však súper začal vyrážať do rýchlych brejkov a v 58´min. dokázal znížiť gólom Kaszu - 2:1. Domáci tím nedokázal využiť 3 čisté gólové šance a v 74´min. ich za to hostia potrestali, keď sa z penalty presadil Brusznyai - 2:2. Domáci mohli byť v závere radi, že aspoň remizovali, lebo hostia boli s blížiacim sa záverom čoraz nebezpečnejší. Tento výkon je pre Žiar poučením do ďalších zápasov, že duel sa hrá 90 a nie 45 minút. Oba tímy v súťaži ešte neprehrali.

Čadca - Bánová 2:1 (2:1)

Góly: 6´Denis Michalina - 1:0, 37´Lukáš Červený - 1:1, 39´Denis Michalina - 2:1

Čadca podobne ako Badín ešte nevyhrala a tak sa s veľkým úsilím pustila do svojho súpera, ktorému sa naopak štart do súťaže vydaril. Výsledkom úvodnej aktivity bol gól Michalinu v 6´min. - 1:0. Postupne sa hra vyrovnala a miestami sa začala viac presadzovať kombinačná hra hostí. Vyrovnávajúci gól najlepšieho strelca ligy Červeného nebol až takým veľkým prekvapením - 1:1. Lenže Čadca má momentálne vo veľkej forme hrajúceho Michalinu, ktorý prakticky okamžite opäť strhol vedenie na domácu stranu - 2:1. Michalina je s 3 gólmi nielen najlepším strelcom Čadce v sezóne, ale zatiaľ aj jediným. Po prestávke sa Čadci nepodarilo zvýšiť skóre a s pribúdajúcimi minútami sa zamerala na pozornú defenzívu. Táto taktika sa jej vzhľadom na streleckú mizériu hostí vyplatila a pripísala si cenné 3 body. Pre Bánovú je to po 2 úvodných výhrach druhá prehra v rade.

Rajec - Rimavská Sobota 3:1 (1:0)

Góly: 30´Róbert Židek - 1:0, 47´Richard Lorincz - 1:1, 58´Róbert Židek - 2:1, 74´Juraj Lednický - 3:1

Nováčik súťaže predviedol aj proti bývalému druholigistovi oduševnený výkon a po nečakanej výhre v Dolnom Kubíne si pripísal ďalší cenný skalp v 3.lige. V 1.polčase vyťažili domáci z územnej prevahy iba jeden gól, na ktorý dokázali hostia odpovedať po prestávke vyrovnávajúcim zásahom Lorincza - 1:1. Lenže Rajec potom opäť zapol a dvoma gólmi definitívne zlomil odpor favorita duelu. V zápase sa vo veľmi dobrom svetle predviedol Róbert Židek, autor 2 gólov. Pred rokom ešte delili oba tímy 2 súťaže, ale v sobotu už mali navrch hráči Rajca. V tabuľke sa druhou výhrou v rade posunuli už na 6.miesto. Rimavská Sobota stále čaká od výhry v úvodnom kole proti Badínu na druhú výhru v súťaži.

Kysucké Nové Mesto - Dolný Kubín 3:1 (2:0)

Góly: 37´Marek Belaník - 1:0, 45´Ľubomír Chovanko - 2:0, 46´Ľubomír Chovanko - 3:0, 80´Jozef Labuda - 3:1, v 53´min. nepremenil domáci hráč Roman Vlček za stavu - 3:0 pokutový kop

Kysučania potvrdili stúpajúcu formu a minulotýždňovú výhru v Novej Bani. Počas celého zápasu boli lepším tímom a dvojgólový rozdiel v skóre je zaslúžený. Najväčšiu zásluhu na výhre domáceho tímu má najmä dvojgólový Chovanko, ale pochvalu za predvedený výkon si zaslúži celý tím. Touto výhrou sa Kysučania prepracovali na 3.miesto tabuľky a bodovo sa už dotiahli na svojho jediného premožiteľa v súťaži - Lučenec. Dolný Kubín zaznamenal druhú prehru v rade a v tabuľke sa už prepadol na 13.miesto.

Veľký Krtíš - Nová Baňa 3:1 (1:1)

Góly: 6´Radoslav Žňava - 0:1, 45´Frederik Matikovský - 1:1, 80´Miroslav Kukolík - 2:1, 85´Benjamín Šiket - 3:1

Veľký Krtíš veľmi túžil po prvej výhre v 3.lige. V minulých kolách podal kvalitné výkony, ale v koncovke sa mu príliš nedarilo. Zápas proti Novej Bani však začal šokom pre domáci tím. Hostia už v 6´min. vsietili nečakaný úvodný gól zásluhou Žňavu - 0:1. Domáci tím to nezlomilo a vytrvalo išiel za svojim cieľom. V 1.polčase pritlačil súpera na jeho polovicu a vyrovnávajúci gól visel veľakrát na vlásku. Až sa domáce prekliatie nakoniec skončilo. Po 314 minútach čakania na prvý gól v 3.lige sa Veľký Krtíš dočkal. Autorom premiérového zásahu sa stal Frederik Matikovský - 1:1. Tento gól do šatne vyburcoval domácich k ešte väčšej aktivite a s veľkou chuťou sa zahryzli do hostí. O dokonalý obrat v stretnutí sa postarali Kukolík a Šiket. Veľký Krtíš si teda pripísal prvú výhru v 3.lige a hráči si konečne dokázali, že majú schopnosti na túto súťaž, čo predvádzali aj v minulých kolách, ale chýbali tomu góly. Nová Baňa zaznamenala druhú prehru v rade a v tabuľke klesla na 12.miesto práve za Veľký Krtíš.

Bytča - Lučenec 3:2 (3:2) - pripravené v spolupráci s Lukášom Heuserom

Góly: 9´Tomáš Keblúšek - 1:0, 15´Ján Masný - 2:0, 26´Miroslav Stupár - 2:1, 28´Dávid Smatana - 3:1, 35´Richard Slobodník - 3:2

Už v úvode chceli domáci dať gól, čo sa im podarilo asi v 9.min. zápasu, keď domáci hráč Keblúšek poslal center zo štandardky a hráč hostí, Ivan Palík si poslal nechtiac hlavou loptu do vlastnej brány - 1:0. Gól bol pripísaný domácemu hráčovi. O niekoľko minút nato hostia spravili chybu v rozohrávke a to domáci opäť využili, keď po ľavej strane unikol domáci hráč a nevydarenú strelu dorazil do prázdnej brány útočník domácich Masný - 2:0. Hostia sa našťastie rýchlo spamätali a dali kontaktný gól na 2-1 (Stupár). Potom domáci znovu zatlačili a opäť po chybe hostí unikol domáci útočník, ktorý telom odtlačil hosťujúcich stopérov nahral pred bránu a po zásahu Smatanu domáci viedli - 3:1. Hostia znovu ukázali, že nechcú odísť bez bodu a po rýchlej akcii Leláka, ktorý z kraja odcentroval pred bránu znížili na - 3:2 Slobodníkom. Domáci si náskok do šatne udržali. 2. polčas sa začal zo strany hostí celkom slušne, ale zlyhali v koncovke, keď zahodili pár tutoviek. Domáci sa poriadne ani nedostali k hosťujúcej bránke, ale stav 3-2 už ubránili a tým pádom získali prvú výhru v súťaži a skalp doterajšieho lídra.