4. a 5.kolo V.ligy dorast - B, Sučany valcujú súperov aj vďaka najlepšiemu strelcovi súťaže Michalovi Vojvodovi so 6 gólmi

19.09.2010 23:42

4.kolo

Rabča - Likavka 1:3(1:2)

Góly: 14´Tomáš Matejovie - 0:1, 35´Dominik Brišák - 1:1, 43´Dávid Kajúch - 1:2, 83´Dávid Kajúch - 1:3

Likavka zvládla náročný duel v Rabči na výbornú a aj zásluhou dvoch presných zásahov Kajúcha vyhrala 3:1.

Sučany - Liptovský Mikuláš Palúdzka 5:0 (2:0)

Góly: 30´Lukáš Košinár - 1:0, 42´Ján Vyletel - 2:0, 51´Jakub Vajdel - 3:0, 72´Michal Vojvoda - 4:0, 78´Lukáš Košinár - 5:0

Sučany valcujú aj naďalej svojich súperov. Palúdzka to odniesla 5 gólmi. Dvakrát sa presadil kanonier Košinár. Marek Dubašák vychytal čisté konto.

Vrútky - Oravské Veselé 1:0 (1:0)

Góly: 38´Michal Klačan - 1:0

Vrútky sa proti predposlednému tímu tabuľky poriadne natrápili, ale vďaka presnému zásahu Klačana predsa len triumfovali. Marek Matúška vychytal nulu.

Zákamenné - Lisková 3:2 (2:2)

Góly: 2´Andrej Janoťák - 1:0, 6´Juraj Srogoň - 2:0, 26´Dominik Timko - 2:1, 32´Michal Macík - 2:2, 70´Tomáš Rončák - 3:2

Zákamenné vstúpili do zápasu fantasticky a v 6´min. viedlo 2:0. Hostia však stačilo 6 minút medzi 26´a 32´min. na vyrovnanie. Keď už začínal byť domáci favorit nervózny upokojil ho víťazný zásah Rončáka.

Sihelné - Turčianske Teplice 3:0 (2:0)

Góly: 2´Lukáš Ferneza - 1:0, 35´Andrej Sunega - 2:0, 75´Matúš Lašťak - 3:0

Súboj tabuľkových susedov sa premenil na jasnú záležitosť Sihelného. Ľubomír Kozák zneškodnil všetky pokusy Teplíc.

Zuberec - Bešeňová 2:3 (1:2)

Góly: 11´Martin Ďurovič z 11m - 0:1, 16´Jakub Šiška - 1:1, 38´Šimon Volf - 1:2, 61´Martin Ďurovič - 1:3, 86´Dávid Šroba - 2:3

Nováčik súťaže vybojoval ďalšie cenné víťazstvo. Celý zápas mali hostia herne navrch a neustále viedli. Domáci síce záver zdramatizovali, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Ľubochňa - Liesek 1:8 (0:5)

Góly: 5´Dávid Poláček z 11m - 0:1, 19´Jozef Florek - 0:2, 24´Dávid Poláček - 0:3, 26´Jozef Florek - 0:4, 40´Filip Sťahulák - 0:5, 47´Filip Sťahulák - 0:6, 50´Martin Paľa - 0:7, 54´Matúš Macák - 0:8, 65´Tomáš Michálek - 1:8

Ľubochňa je naozaj psychicky na kolenách. Potvrdilo sa to aj v zápase s Liesekom, keď domáci nekládli žiaden odpor a utrpel obrovský debakel. Ak sa v Ľubochni niečo nezmení, len ťažko sa tu udrží 5.liga.

5.kolo

Likavka - Sučany 0:6 (0:2)

Góly: 6´Juraj Melo - 0:1, 28´Michal Vojvoda - 0:2, 54´Jakub Karcol - 0:3, 80´Lukáš Košinár - 0:4, 83´Ján Majerčík - 0:5, 87´Ján Majerčík - 0:6

Sučany sú v obrovskej pohode, čo potvrdili aj v Likavke a bez straty bodu vládnu 5.lige. Michal Vojvoda vsietil svoj šiesty gól v sezóne a vedie tabuľku strelcov. Marek Dubašák má na konte ďalšie čisté konto.

Liptovský Mikuláš Palúdzka - Vrútky 1:3 (0:3)

Góly: 15´Rastislav Lacko - 0:1, 22´Patrik Lejtrich - 0:2, 42´Michal Klačan - 0:3, 89´Juraj Piatka - 1:3

Vrútky podali zodpovedný výkon a využili slabšiu formu domácich. O svojej výhre rozhodli v 1.polčase a domácim dovolili len kozmetickú úpravu výsledku minútu pred koncom.

Ľubochňa - Rabča 2:4 (0:2)

Góly: 15´Dominik Brišák - 0:1, 28´Marek Pilarčík - 0:2, 53´Filip Chyla - 1:2, 60´Marek Pilarčík - 1:3, 68´Marek Pilarčík - 1:4, 78´Ondrej Chyla - 2:4

Rabča si snáď už konečne pripíše prvú výhru v sezóne, lebo o tie dve predošlé prišla za zeleným stolom. Ľubochňa sa trápi naďalej a patrí už k najväčším kandidátom na zostup do 1.triedy.

Bešeňová - Liesek 2:1 (1:0)

Góly: 12´Martin Ďurovič z 11m - 1:0, 53´Štefan Tomčík - 1:1, 72´Tomáš Baďo - 2:1

Bešeňová pokračuje v kvalitných výkonoch a doma zdolala v priamom súboji o 4.miesto Liesek.

Sihelné - Zuberec 5:2 (2:1)

Góly: 6´Lukáš Ferneza - 1:0, 32´Lukáš Ferneza z 11m - 2:0, 37´Matej Šiška - 2:1, 46´Andrej Sunega - 3:1, 57´Jozef Kovalčík - 3:2, 64´Lukáš Ferneza - 4:2, 82´Tomáš Vnenčák - 5:2

Sihelné potvrdilo úlohu favorita v tomto zápase a po T.Tepliciach si pripísalo ďalšie domáce tri body, ktoré posúvajú tento tím v tabuľke medzi najlepšie tímy. Lukáš Ferneza k tomu prispel svojim hattrickom.

Lisková - Turčianske Teplice 6:2 (1:1)

Góly: 11´Matej Lukáč - 0:1, 45´Michal Forgáč - 1:1, 47´Matej Tkáczyk - 1:2, 50´Ondrej Budiak - 2:2, 66´Ondrej Budiak - 3:2, 80´Jozef Marton - 4:2, 82´Jozef Marton - 5:2, 90´Matúš Saro - 6:2

Turčianske Teplice dvakrát viedli a predsa odišli s dlhým nosom a štvorgólovou prehrou. Hrdinom duelu bol Ondrej Budiak, ktorý dvomi gólmi otočil priebeh z 1:2 na 3:2.

Oravské Veselé - Zákamenné 3:2 (2:0)

Góly: 16´Matúš Romaňák - 1:0, 38´Július Tomašák - 2:0, 51´Tomáš Juriga - 2:1, 61´Matúš Romaňák - 3:1, 89´Tomáš Juriga - 3:2

V dohrávke 5.kola zaknihovalo Veselé prvú výhru v sezóne proti druhému tímu tabuľky. 1.polčas patril jednoznačne domácim, ktorí sa zásluhou Romaňáka a Tomašáka dostali do dvojgólového vedenia. Zaskočení hostia začali predvádzať svoju hru až po prestávke. Juriga rýchlo znížil, ale v čase silnejúceho tlaku hostí udrelo na druhej strane. Romaňák svojim druhým gólom zvýšil na 3:1. Domáci sa upokojili a držali hostí na dištanc. Kontaktný gól Jurigu prišiel už veľmi neskoro.