V.liga dorast - D, 4. a 5.kolo - Halič bez straty bodu valcuje ďalej, na 12 gólového Krupčiaka sa dotiahol Váradi

20.09.2010 14:45

4.kolo

Dolná Strehová - Ružiná 2:1 (0:1)

Góly: 40´Stanislav Kliment - 0:1, 47´Valentín Herceg - 1:1, 72´Patrik Oláh z 11m - 2:1

Dolná Strehová sa proti tímu z chvosta tabuľky poriadne natrápila. Hostia sa nečakane ujali vedenia a líder súťaže zachránil tri body až gólom z penalty v 72´min.

Klenovec - Kokava nad Rimavicou 1:4 (0:1)

Góly: 28´Mário Sendrei - 0:1, 65´Michal Bavala - 1:1, 69´Patrik Bartoš - 1:2, 83´Jaroslav Obročník - 1:3, 85´Mário Sendrei - 1:4

Kokava vyhrala druhý zápas v rade, tentoraz na pôde posledného tímu. Vo vyrovnanom zápase rozhodla záverečná dvadsaťminútovka, v ktorej hostia 3 gólmi rozhodli o osude duelu.

Halič - Veľký Blh 13:0 (8:0)

Góly: 1´Roman Kováč - 1:0, 5´Rudolf Nociar - 2:0, 7´Ján Borovec - 3:0, 12´Roman Kováč - 4:0, 18´Roman Kováč - 5:0, 24´Michal Lempochner - 6:0, 37´Michal Lempochner - 7:0, 45´Rudolf Nociar - 8:0, 52´Arpád Váradi - 9:0, 55´Lukáš Póni - 10:0, 68´Arpád Váradi - 11:0, 77´Ján Valko - 12:0, 82´Arpád Váradi - 13:0

Halič rozdrvil ďalšieho súpera a je stále 100%tný. Hattrickom sa blysli Roman Kováč a tradičný kanonier Arpád Váradi, ktorý sa zároveň dotiahol na najlepšieho strelca súťaže Krupčiaka z Ipľa. Čisté konto opäť udržal Henrich Gašparovič.

Sklabiná - Ipeľ Balog nad Ipľom 3:2 (2:0)

Góly: 5´Frederik Matikovský - 1:0, 45´Frederik Matikovský - 2:0, 53´Oto Mics - 2:1, 80´Erik Krupčiak z 11m - 2:2, 85´Jakub Bakoš - 3:2

Prvá prehra Ipľu v sezóne na pôde vicemajstra. Sklabiná sa po nevýraznom štarte do súťaže dostáva do formy a proti Ipľu to potvrdila. 1.polčas patril domácim, v druhom hostia zmazali dvojgólové manko, ale 5 minút pred koncom rozhodol Bakoš o dôležitej výhre Sklabinej.

Divín - Čierny Balog 3:0 (2:0)

Góly: 7´Vladimír Havrla - 1:0, 32´Peter Sára - 2:0, 72´Miroslav Záchenský - 3:0

Jasná záležitosť vo forme hrajúceho Divín. Domácich upokojil rýchly vedúci gól a zápas absolútne ovládli. Čisté konto si pripísal Radoslav Fiľo.

Poltár - Revúca 5:2 (2:0)

Góly: 19´Patrik Oláh - 1:0, 45´Oliver Sabó - 2:0, 56´Oliver Sabó - 3:0, 68´Oliver Sabó - 4:0, 76´Patrik Zubák - 4:1, 82´Nikolas Lojkovič - 4:2, 89´Patrik Oláh - 5:2

Poltár ukázal konečne svoju lepšiu stránku. K víťazstvu ho potiahol ich najlepší hráč Oliver Sabó, autor hattricku. Revúca opäť herne prepadla a stále čaká na prvú výhru v súťaži.

Hnúšťa - Tisovec 5:2 (1:1)

Góly: 26´Jakub Matula - 0:1, 32´Martin Kradlák - 1:1, 48´Miroslav Jakubec - 2:1, 53´Ivan Žemlička - 3:1, 54´Miroslav Jakubec - 4:1, 57´Marcel Michalko - 4:2, 88´Jakub Gaštan - 5:2

Hnúšťa po víťazstve preskočila v tabuľke svojho súpera. O zápase sa rozhodlo v prvých 10 minútach 2.polčasu, kedy domáci vsietili 3 góly, na ktoré už Tisovec nedokázal odpovedať.

5.kolo

Revúca - Hnúšťa 2:1 (0:0)

Góly: 58´Ján Huťan - 1:0, 66´Ján Huťan - 2:0, 89´Miroslav Jakubec - 2:1

Konečne Revúca zabrala a po zlepšenom výkone v 2.polčase porazila Hnúšťu 2:1. Revúcu strelecky potiahol dvojgólový Ján Huťan.

Tisovec - Dolná Strehová 2:0 (2:0)

Góly: 3´Marcel Michalko - 1:0, 8´Dominik Kuchta - 2:0

Tisovec zabral, keď sa to najmenej očakávalo. S lídrom súťaže spravil rýchly proces, vybudoval si dvojgólový náskok a zosadil Strehovú z 1.priečky.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Divín 1:1 (1:0)

Góly: 27´Erik Krupčiak - 1:0, 53´Vladimír Havrla - 1:1

Ipeľ po prvýkrát zakopol doma. Narazil však na výborný Divín, ktorý sa poslednými výsledkami začína radiť medzi favoritov 5.ligy. Za oba tímy skórovali ich tradiční strelci.

Halič - Sklabiná 2:1 (0:1)

Góly: 30´Tomáš Zošák - 0:1, 55´Rudolf Nociar - 1:1, 80´Arpád Váradi z 11m - 2:1

Halič je novým lídrom súťaže. Proti vicemajstrovi odohral asi svoj najťažší zápas a navyše musel otáčať nepriaznivé skóre. Aj zásluhou kanonierov Nociara a Váradiho to nakoniec zvládol. Sklabiná vsietila vôbec prvý gól do siete Haliča v novej sezóne.

Kokava - Veľký Blh 3:2 (2:2)

Góly: 10´Mário Sendrei - 1:0, 20´Richard Cibula - 1:1, 22´Marek Varga - 2:1, 38´Róbert Gál - 2:2, 83´Marek Varga - 3:2

Kokava dosiahla cennú výhru v zápase dvoch slabších tímov. Aj keď si Blh zaslúžil podľa výkonu bod, o všetkom rozhodol domáci Varga sedem minút pred koncom.

Ružiná - Klenovec 4:2 (2:1)

Góly: 36´Zvonislav Berky z 11m - 1:0, 41´Denis Brudiar - 1:1, 45´Štefan Hronec - 2:1, 82´Patrik Smädo - 3:1, 84´Štefan Hronec - 4:1, 86´Denis Brudiar - 4:2

Posledné tímy tabuľky odohrali zaujímavý zápas, v ktorom mali navrch domáci a pripísali si historicky prvú výhru v 5.lige. Klenovec zostáva naďalej bez bodu na chvoste tabuľky.

Čierny Balog - Poltár 2:0 (1:0)

Góly: 15´Filip Tischliar - 1:0, 47´Filip Tischliar - 2:0

Domáci si pripísali cenný skalp silného súpera, ktorý hral ešte v minulom roku 4.ligu. Balog potiahol najmä autor oboch gólov Tischliar a výborný výkon brankára Michala Bamburu.