4. a 5.kolo 4.liga dorast sever, šláger Černová - Hôrky jasne pre domácich, Raková po sľubnom začiatku v kríze, Dvorský opäť lídrom medzi strelcami

30.09.2010 23:27

4.kolo

Liptovské Sliače - Trstená 2:1 (1:1)

Góly: 28´Matúš Tavel - 1:0, 32´Ľubomír Lepáček - 1:1, 80´Matúš Tavel - 2:1

V zápase tímov, ktoré mali na konte po tri body sa hral vyrovnaný futbal. Domáci viedli zásluhou Tavela, ale Lepáček sa postaral o vyrovnanie. V 2.polčase rozhodol o tesnej výhre Sliačov opäť Tavel. Hostia by si za predvedený výkon azda zaslúžili bod, ale ak budú pokračovať v takýchto výkonoch aj body sa dostavia.

Predmier - Rajec 2:1 (0:0)

Góly: 48´Róbert Židek - 1:0, 66´Ján Praženica - 1:1, 71´Róbert Bačík - 2:1

Predmier získal skalp lídra súťaže z Rajca. Hostia však opäť podali veľmi dobrý výkon a nesklamali. Podarilo sa im vyrovnať, ale Bačík strhol vedenie na stranu Predmiera, ktorý si vybojoval druhú výhru v sezóne.

Hôrky - Krásno 3:2 (0:1)

Góly: 8´Peter Zaťovič - 0:1, 51´Boris Kopásek - 0:2, 79´Stanislav Makuka - 1:2, 85´Stanislav Makuka - 2:2, 90´Stanislav Makuka - 3:2

Neuveriteľný obrat sa podaril Hôrkam v súboji s Krásnom. Hostia boli lepší takmer 80´min. Vybojovali si dvojgólové vedenie, ale domáci kanonier Makuka otočil v posledných 11 minútach hattrickom zápas na stranu domácich.

Raková - Oravská Jasenica 0:2 (0:2)

Góly: 24´Stanislav Kavoň - 0:1, 38´Jakub Prielomek - 0:2

Raková žiaľ nadviazala na nevydarený zápas v L.Lúčke a po matnom výkone stratila body doma proti Jasenici. Jasenica naopak po skalpe Hôrok pokračuje v kvalitných výkonoch. Čistým kontom jej k druhej výhre v ročníku pomohol Vladimír Polák.

Liptovský Hrádok - Máj Černová 2:4 (1:2)

Góly: 15´Juraj Harich - 1:0, 20´Milan Kopáček - 1:1, 45´Lukáš Frolo - 1:2, 65´Dávid Lovasovič - 1:3, 75´Ján Dvorský - 1:4, 90´Slavomír Marek - 2:4

Černová vyhrala tretí zápas v sezóne z troch a potvrdzuje úlohu favorita. Hrádok mal síce lepší úvod, ale hostia sa po prvom inkasovanom góle rozbehli a s prehľadom otočili priebeh duelu. Skóre mohlo byť aj vyššie, ale v 35´min. zahodil Milan Kopáček za stavu 1:1 pokutový kop.

Stráňavy - Terchová 6:1 (3:1)

Góly: 4´Jakub Ondák - 1:0, 16´Ján Ondruš - 1:1, 28´Radoslav Lončík z 11m - 2:1, 41´Tomáš Janči - 3:1, 55´Radoslav Lončík - 4:1, 62´Tibor Grňa - 5:1, 87´Róbert Bugala - 6:1

Stráňavy si s prehľadom poradili s posledným tímom súťaže a vylepšili si skóre. Jediným svetlým momentom hostí bol vyrovnávajúci gól Ondruša na 1:1. Od tohto momentu už dávali góly iba domáci a v tabuľke poskočili už na 4.miesto.

Závažná Poruba - Lietavská Lúčka 7:0 (2:0)

Góly: 12´Pavel Beťko - 1:0, 26´Daniel Filčák - 2:0, 52´Marek Herčut - 3:0, 57´Michal Kuska - 4:0, 64´Marek Herčut - 5:0, 75´Daniel Koštial - 6:0, 82´Marek Herčut z 11m - 7:0

Nečakaný výsledok sa zrodil v súboji predposledného tímu z Poruby a štvrtého tímu z Lúčky. Domáci svojho súpera zvalcovali siedmimi gólmi a hattrickom sa predviedol Marek Herčut. Čisté konto udržal Michal Goč.

Tabuľka strelcov po 4.kole

1. Stanislav Makuka - Hôrky 9

2. Ján Dvorský - Máj Černová 7

3. Stanislav Kavoň - Oravská Jasenica 5

5.kolo

Terchová - Liptovský Hrádok 4:4 (2:0)

Góly: 2´Pavol Michálek z 11m - 1:0, 33´Ján Ondruš - 2:0, 51´Martin Števček - 2:1, 65´Michal Žufaj - 2:2, 68´Michal Fajták z 11m - 2:3, 90´Juraj Vantúch - 3:3, 90´+ Pavol Michálek - 4:3, 90´+ Andrej Rezník - 4:4

Rajec - Stráňavy 0:0

Stráňavy podali veľmi organizovaný výkon v defenzíve a zaslúžene si vezú z Rajca bod. Domáci neodohrali najvydarenejší zápas a prvdepodobne mali ešte v podvedomí prehru z Predmiera. Čisté konto si pripísali obaja gólmani domáci Matej Fraštia i hosťujúci Daniel Niník.

Trstená - Predmier 0:0

Trstená podala proti tradičnému tímu 4.ligy opäť dobrý výkon, ale na výhru to nestačilo. Domáci hrajú dobrý futbal, ale stále tomu niečo chýba. Možno skúsenosť, možno len treba prekonať zlé obdobie. Ak však bude Trstená pristupovať k zápasovým povinnostiam ako doteraz určite prídu aj víťazstvá. Čisté kontá udržali Filip Romaňák (Trstená) a Alexander Vaculík (Predmier).

Oravská Jasenica - Závažná Poruba 2:2 (0:1)

Góly: 44´Martin Šimček - 0:1, 52´Daniel Filčák - 0:2, 66´Karol Graňák - 1:2, 86´Jakub Prielomek - 2:2

Zaujímavý zápas s remízovým kocom odohrali tímy, ktoré v poslednom kole vyhrali na nulu. Hostia z Poruby dali na konci prvého a na začiatku druhého polčasu dva góly, ale domáci zabojovali a aspoň remízu zachránil 4 minúty pred koncom kapitán Prielomek.

Krásno - Raková 3:0 (1:0)

Góly: 39´Jakub Zátek - 1:0, 68´Roman Sýkora - 2:0, 78´Boris Kopásek - 3:0

Raková potvrdila, že sa nachádza v kríze, keď už v druhom zápase po sebe neskórovala. Domáci si po úvodnom góle s prehľadom s trápiacim sa súperom poradili. Navyše brankár Pavol Lastovica sa môže pochváliť čistým kontom. Raková potrebuje nový impulz napr. v podobe vydarenej akcie, aby sa psychicky zdvihla, lebo kvalitu tento tím rozhodne má.

Lietavská Lúčka - Liptovské Sliače 1:3 (1:2)

Góly: 13´Michal Sliacky vlastný gól - 1:0, 34´Róbert Dvorský - 1:1, 37´Róbert Dvorský - 1:2, 79´Martin Sliacky - 1:3

Liptovské Sliače sú presným opakom Rakovej. Prvé dve kolá bol tento tím po dvoch prehrách na dne, ale potom sa herne chytil a v Lietavskej Lúčke vyhral už tretí duel v rade. Domáci síce viedli vlastným gólom Michala Sliackeho, ale Róbert Dvorský v rozpätí 3 minút obrátil skóre. V 2.polčase hostia spečatili tri body tretím gólom a razom sa dostali na horné pozície tabuľky.

Máj Černová - Hôrky 6:2 (2:1)

Góly: 4´Ján Dvorský - 1:0, 16´Lukáš Pirošík - 1:1, 31´Ján Dvorský z 11m - 2:1, 56´Dávid Lovasovič - 3:1, 64´Ján Dvorský - 4:1, 73´Tomáš Kostelanský - 4:2, 85´Viliam Tarač - 5:2, 87´Marek Pindura - 6:2

V šlágri 5.kola na seba narazili dvojnásobný majster súťaže a minuloročný treťoligista. Konfrontácia vyšla jasne v prospech domácich, v drese ktorých exceloval Ján Dvorský autor hattricku, ktorý sa zároveň prepracoval na čelo kanonierov. Hostia herne sklamali a len ťažko môžu s takýmto výkonom pomýšľať na návrat do 3.ligy. Černová si výhrou upevnila vyhliadky na majstrovský hattrick.