5.kolo, Dolný Hričov udržal prvé miesto, Ján Turek stále vedie tabuľku strelcov, ale ďalší strelci sa doťahujú

19.09.2010 21:56

5.kolo

Zborov nad Bystricou - Čierne pri Čadci 3:1(1:0)

Góly: 17´Stanislav Frnka - 1:0, 69´Frederik Tatarka - 1:1, 73´Vladimír Frančiak - 2:1, 84´Vladimír Frančiak - 3:1

Zborov dokázal zdolať dovtedy druhý tím tabuľky a pripísal si veľmi cenné tri body. Rozhodujúcim elementom úspechu boli dva presné zásahy Frančiaka po vyrovnávajúcom góle kanoniera hostí Tatarku.

Podvysoká - Rosina 3:3 (1:2)

Góly: 8´Jakub Gulčík - 1:0, 15´Jakub Porubčanský - 1:1, 36´Pavol Židek - 1:2, 58´Michal Chrobák - 2:2, 79´Jakub Porubčanský - 2:3, 87´František Barnošák z 11m - 3:3

Súboj tabuľkových susedov z dna priniesol remízu, ale aj množstvo gólov a zaujímavý priebeh. Za hostí sa presadil opäť Židek, ktorý dal už svoj štvrtý gól v sezóne.

Kotešová - Radoľa 3:0 (2:0)

Góly: 15´Jakub Beniač - 1:0, 21´Michal Bubica - 2:0, 83´Peter Kamas - 3:0

Nováčik súťaže zdolal s prehľadom tradičný tím 5.ligy. V úvode si domáci vybojovali dvojgólový náskok, ktorý už Radoľa nedokázala zlikvidovať, naopak v závere ešte inkasovala tretí gól.

Turzovka - Skalité 6:0 (0:0)

Góly: 53´Tomáš Staník - 1:0, 56´Matej Hrčka - 2:0, 64´Matej Hrčka - 3:0, 68´Anton Ramšák - 4:0, 77´Anton Ramšák - 5:0, 80´Anton Ramšák - 6:0

Po vyrovnanom 1.polčase spustila Turzovka kanonádu a rozdrvila Skalité. Hattrick zaznamenal Anton Ramšák a čisté konto František Niník.

Dolný Hričov - Belá 3:2 (0:0)

Góly: 49´Michal Cigánik - 1:0, 65´Milan Gažo - 1:1, 69´Igor Turták - 2:1, 87´Richard Šugár - 2:2, 90´Maroš Kramara - 3:2

Pravdepodobne najlepší zápas prebiehajúcej sezóny. Belá sa poriadne zahryzla do lídra, ktorý zachránil tri body v hodine dvanástej zásluhou Kramaru. Hričov tak stále vedie 5.ligu.

Čadca B - Staškov 2:1 (1:0)

Góly: 5´Rudolf Laš - 1:0, 72´Tomáš Králik - 2:0, 80´Vladimír Gajdošík - 2:1

Svrčinovec - Strečno 0:3 (0:2)

Góly: 16´Marek Mojský - 0:1, 45´Jozef Židek - 0:2, 68´Marek Mojský - 0:3, čisté konto udržal Martin Bukovický

V dohrávke 5.kola jednoznačne dominovali hostia. Proti súperovi z chvosta súťaže rozhodli o výhre už v priebehu 1.polčasu gólmi Mojského a Žideka. Po prestávke dominancia hostí pokračovala a vyvrcholila tretím gólom Mojského. Strečno výhrou poskočilo na 5.miesto, naopak domáci zostávajú aj naďalej na zostupovom predposlednom mieste tabuľky.