5.kolo - Dlhá uspela vo Vrútkach a je novým lídrom, Lisková po výhre v Bešeňovej v tesnom závese, Zuberec dostal výprask v Bielom Potoku, Turany vsietili v Rabči 5 gólov, na dne Sihelné, Klačan stále lídrom medzi strelcami

10.01.2012 21:01

5.kolo - 3. a 4.9.2011

Biely Potok - Zuberec 6:0 (3:0)

Góly: 4´Andrej Prídavok - 1:0, 19´Andrej Prídavok - 2:0, 30´Patrik Vierik - 3:0, 50´Andrej Prídavok - 4:0, 56´Andrej Prídavok - 5:0, 69´Jozef Bradiak z 11m - 6:0, čisté konto udržal Adam Rechtorík

Zuberec prehral v týždni dohrávku 1.kola v Rabči a neuspel ani na pôde nováčika. Biely Potok si pred návštevou 80 divákov zgustol na lídrovi a zosadil ho z 1.miesta. K výbornému výkonu sa rozohral Andrej Prídavok, ktorý bol vďaka 4 gólom hlavným strojcom domáceho víťazstva. Veľkú pochvalu za predvedený výkon si zaslúži celý tím od brankára Rechtoríka až po strelca Prídavka. Zuberec herne sklamal a po tomto debakli klesol až na 5.miesto. Naopak Biely Potok sa výhrou dostal na 3.miesto a na lídra stráca 3 body.

Vrútky - Dlhá nad Oravou 2:3 (2:1)

Góly: 5´Jakub Chomistek - 0:1, 27´Jakub Šenšel - 1:1, 28´Patrik Lejtrich - 2:1, 50´Jakub Chomistek - 2:2, 88´Martin Sloboda - 2:3

Šláger kola, v ktorom sa stretli druhý tím s tretím priniesol zaujímavý futbal a dva rozdielne polčasy. V 1.polčase boli lepší domáci, aj keď od 5´min. prehrávali gólom Chomisteka - 0:1. V rozpätí 2 minút však Šenšel s Lejtrichom obrátili vývoj - 2:1. Vrútky mohli pridať aj ďalšie góly, ale svoje šance nevyužili, čo sa im po prestávke vypomstilo. Svojim druhým gólom v zápase vyrovnal Chomistek - 2:2 a začal sa tuhý boj o vedúci gól. Vzhľadom na výsledok Zuberca bolo jasné, že víťaz zápasu pôjde do čela. V dramatickom závere sa šťastie usmialo na nováčika, ktorý 2 minúty pred koncom upravil Slobodom na - 2:3. V Dlhej musí byť zatiaľ s účinkovaním tímu v 5.lige spokojnosť. Vrútky prehrali druhýkrát za sebou a klesli na 4.miesto.

Liesek - Oravské Veselé 2:1 (1:1) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 14´Tomáš Koleják z 11m - 1:0, 35´Michal Stašák - 1:1, 81´Štefan Paľa - 2:1

Hostia v týždni prehrali doma s Turanmi - 1:4 a tak necestovali do Lieseka v dobrej nálade. Navyše prišli len s 10 hráčmi a od začiatku zápasu sa museli iba brániť. Táto taktika im pomerne vychádzala až na faul vo vlastnom pokutovom území v 14´min., po ktorom nasledovala penalta. Tú s prehľadom premenil Koleják - 1:0. Hostia pokračovali v dobrej defenzíve a keď domáci nepridali poistku, nečakane udreli. V 35´min. vyrovnal Stašák - 1:1. Vzhľadom na početné oslabenie bol nerozhodný výsledok pre hostí veľmi cenný. Po prestávke domáci útočili, ale nedarila sa im koncovka. Stav sa dlho nemenil a na hráčoch Lieseka sa začínala objavovať nervozita. Až v 81´min. ich vykúpil víťazný gól Paľa - 2:1. Liesek sa na svoje 2.víťazstvo poriadne natrápil, ale udržal si 10.miesto. Hostia prehrali druhýkrát za sebou.

Bešeňová - Lisková 2:5 (0:2)

Góly: 9´Matúš Saro - 0:1, 29´Michal Macík - 0:2, 53´Tomáš Baďo - 1:2, 66´Martin Didek - 2:2, 73´Jakub Fúra - 2:3, 76´Richard Šipka - 2:4, 90´Richard Šipka - 2:5

Lisková ukončila 14 zápasovú sériu Bešeňovej na domácom ihrisku bez prehry a získala mimoriadne cenné 3 body. Favorit ovládol 1.polčas a vyťažil z neho sľubné dvojgólové vedenie. V 9´min. skóroval Saro a v 29´min. Macík - 0:2. Lenže Bešeňová sa po prestávke spamätala a svojou nátlakovou hrou sa postarala gólmi Baďa a Dideka o vyrovnanie - 2:2. Zlom v zápase nastal v 73´min., keď hosťom vrátil vedenie Fúra - 2:3. Bešeňovú akoby inkasovaný gól zlomil a už nedokázala odpovedať. Navyše o 3 minúty zvýšil vedenie Šipka - 2:4. V samom závere potom ešte ten istý hráč pridal piaty gól. Bešeňovej posledné 2 zápasy vôbec nevyšli. Inkasovala 12 gólov a razom klesla na zostupovú 12.pozíciu. Lisková sa naopak posunula na 2.miesto, 2 body za Dlhú a ešte má dohrávku 2.kola k dobru.

Zákamenné - Trstená 0:1 (0:0)

Góly: 81´Dávid Koleják - 0:1, čisté konto udržal Martin Števaňák

Zákamenné nenadviazalo na skvelý obrat z Turian a počas celého zápasu nebolo schopné prekonať obranu ešte donedávna posledného tímu ligy. Trstená ako sa zdá po 3 kolách začala makať a prinieslo to 2.výhru za sebou na nulu. Aj tentoraz sa mohli hostia oprieť o spoľahlivý výkon brankára Števaňáka, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jednu loptu. Šancí hostí nebolo v zápase veľa, ale boli nebezpečné. V 81´min. sa zrodila jediná gólová akcia zápasu a hosťujúci kanonier Koleják vystrieľal Trstenej ďalšie 3 body. Jeho tím si tak udržal 11.miesto a bodovo sa dotiahol na svojho súpera, ktorý naďalej čaká na prvú domácu výhru v sezóne.

Sihelné - Likavka 0:5 (0:0) - domáci nastúpili na zápas len s 9 hráčmi

Góly: 55´Jozef Bachan - 0:1, 57´Jozef Bachan - 0:2, 65´Jozef Bachan - 0:3, 70´Jozef Bachan - 0:4, 80´Miloš Benčo - 0:5, čisté konto udržal Jozef Krakovský

Sihelné má v poslednej dobe veľké problémy. V minulom kole inkasovalo 6 gólov v Zuberci a teraz doma nastúpilo len s 9 hráčmi. Domáci vzdorovali presile súpera úspešne celý 1.polčas. Hostia sa nevedeli strelecky presadiť a tak bol stav bezgólový. Po zmene strán sa k veľkému individuálnemu výkonu rozohral Bachan, ktorý 4 gólmi v rade rozhodol. Po ňom sa presadil ešte Benčo a Likavka si pripísala 2.výhru v sezóne, čím poskočila na 7.miesto. Naopak domáci klesli na poslednú priečku.

Rabča - Turany 1:5 (1:1)

Góly: 20´Róbert Piader - 0:1, 41´Martin Adamčík - 1:1, 48´Rastislav Bochnička - 1:2, 75´Eugen Majerík - 1:3, 85´Ján Vrabec - 1:4, 90´Rastislav Bochnička - 1:5

Turany si po výhre v Oravskom Veselom trúfali aj na Rabču. Tá však v týždni konečne zabrala a zdolala Zuberec. 1.polčas sa niesol v miernej réžii hostí, ktorí sa aj ujali vedenia gólom Piadera - 0:1. Domácich vrátil do zápasu pred prestávkou Adamčík - 1:1. Po zmene strán hostia pridali a v 48´min. išli do vedenia - 1:2 gólom Bochničku. Tesný stav vydržal do 75´min. Gólom na - 1:3 rozhodol o osude zápasu Majerík. V závere duelu domáci odišli a hostia to využili na navýšenie náskoku. Najprv sa presadil kapitán Vrabec a v poslednej minúte Bochnička. Turany sa 2 výhrami v tomto týždni dostali z predposlednej priečky až na 6.miesto. Rabča je predposledná.