5.kolo - Ruža pokračuje vo víťaznom ťažení a navyše ešte neinkasovala, šláger lídra Dubnice s majstrom Žilinou nerozhodne, atraktívne duely v Trnave, Prešove a Podbrezovej, Spišiaci vezú cenné 3 body z Nitry, lídrom strelcov stále Slávik z Dubnice

27.08.2012 19:02

5.kolo - 25.8.2012

Góly: Krištof vs. Drga vlastný gól

Tréner Žiliny Ladislav Kubalík:

Zápas sme mali rozhodnúť už v prvom polčase. Bohužiaľ, opäť sme pri starých chybách. Od úvodu sme boli aktívni. Hráči si plnili úlohy v defenzíve, kde sme boli aktívni a súpera sme nepustili do kombinácie. Dobre sme otvárali priestory. Chýbala väčšia aktivita a podpora od krajných obrancov a opäť sme sa nevyvarovali ľahkých strát lôpt. Po strate lopty sme sa snažili aktívne napádať alebo sa stiahnuť do bloku. Škoda nevyužitých príležitostí. Opäť sme doplatili na nedisciplinovanosť hráča. Vo fáze stretnutia, keď sme dali gól a súpera sme prehrávali sme doplatili na jeho skrat a naivný faul pri súperovom pokutovom území, za ktorý dostal červenú kartu. Napriek vylúčeniu sme zápas dohrali bez väčších problémov, súpera sme do žiadnej šance nepustili. Kvôli základným predpokladom, ako sú disciplína, pokora, kolektívny duch, ktoré musia mať družstvá a jednotlivci vžité, sme stále len na začiatku.

Nitra - Spišská Nová Ves 1:2 (0:1)

Góly: Urblík vs. 2x Steiner

Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:1)

Góly: 10´Jakub Kuchta - 0:1, 72´Filip Urbanovský - 1:1, 78´Martin Arendáš - 1:2, 80´Šimon Marko - 2:2

Trnava: Vahalík - Kurinec (79´ Roško), Hošták, Blaško, Haršány, Dubec (41´ Marko), Brestovanský, Duračka, Némethy (41´ Antol), Vrábel (41´ Herceg), Urbanovský

Dukla: Ťapaják - Neušel, Fízel, Kupec, Arendáš, M. Mesík, Gregáň (73´ Križo), Kollati, Šufliarsky (56´ Čecho), Kuchta, Gaško

Slovan Bratislava - Zlaté Moravce 3:0 (0:0)

Góly: 2x Lády, Ševčík

Góly: 3´Chvátal - 0:1, 9´Maník - 1:1, 47´Rajník - 1:2, 75´Lukáč - 2:2

Tréner Prešova Marek Ondrík:

Zápas sme začali aktívne, už od prvých minút sme sa snažili o presingové situácie, hlavne v stredovej zóne a v útočnej zóne, čo sa nám darilo hlavne do 30. minúty zápasu. Už v 3. minúte sme pri našej štandardnej situácii pokazili 2 prihrávky, súper rýchlou kolmou prihrávkou sa dostal do vzdialenosti asi 25 m a nádhernou strelou do šibenice našej brány otvoril skóre. Hneď o dve minúty sme po peknej hernej kombinácii mohli vyrovnať Andrejkom, no jeho strela skončila na brvne súperovej brány. No v 9. minúte po kombinácii cez stred ihriska a peknom nabehnutí a strelou na bližšiu žrď Maník vyrovnal. V ďalšom priebehu sme nevyužili zisk lopty po presingových situáciách, keď sme pokazili finalizáciu. V 30. minúte po najkrajšej akcii v pravej vertikále Lukáča a Michaleka a následnom milimetrovom centri trestuhodne Adamčík z 5 metrov netrafil bránu. Súper tesne pred polčasom, kedy nám rapídne ubúdali sily mal tiež vyloženú šancu. Od druhého polčasu súper prevzal iniciatívu a už v 47. minúte sa ujal vedenia. Nám sa neustále nedarili kombinácie a súper bol nebezpečný hlavne z pravej vertikály. V 75. minúte po štandardnej situácii, ktorú zahrával Maník a následnom dôraze Lukáča sme vyrovnali."

Ružomberok - Košice 1:0 (0:0)

Góly: Kružliak z 11m

Michalovce - Bardejov 0:0 - dohrávka zo 4.9.2012

Góly: Hanzlík, Sudimák, Dobranský, Varga vs. 2x Polák, Juliny

Podbrezová: Pariš – Rovňan, Fraňo, Balla, Pocklan (33´Galo) – Klimo, Gánovský – Blahuta (50´Hruška), Sudimák, Vrana( 50´Dobranský) – Hanzlík (67´Varga)

Tréner Podbrezovej Július Szoke:

Dnešný zápas priniesol veľa pekných futbalových akcii, ale aj veľa chýb a to sa prejavilo aj na počte gólov a skóre. Počas celého zápasu sme nezvládali bránenie hráča Vlčeka, ktorý vypracoval všetky 3 góly súpera. Najprv po jeho úniku sa hostia ujali vedenia 0:1. Následne sme my nevyužili 2 šance po rohových kopoch, ktoré veľmi dobre zahral Sudimák. Potom sa k jednej z odrazených lôpt pred 16-kou dostal Hanzlík, neunáhlil sa, vylepšil si strelecký uhol a trafil pekne do šibenice. Po faule na Vlčeka kopali hostia priamy kop a prekvapili nás signálom na prvú tyč 1:2. Ešte do polčasu sme stihli vyrovnať keď Gánovský prihral Sudimákovi a ten sa nemýlil, 2:2. V druhom polčase chceli obe družstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tak sa hralo bez taktizovania hore-dole vo vysokom tempe, napriek veľkej horúčave. Po striedaniach sme prešli na hru s dvomi útočníkmi a hra sa ešte viac zofenzívnila. Prišli aj naše šance – Dobranský strieľal nožničkami, ale jeho strelu odhlavičkoval obranca hostí z brankovej čiary a Galo trafil z dobrej pozície len brvno. Aj hostia mali 2 čisté gólové šance ale podržal nás brankár Pariš. Dôraznou hrou platil na súpera Dobranský, ktorý už vo svojej ďalšej šanci do ktorej ho poslal hlavou Galo, nezaváhal – 3:2. Pár minút potom znovu ušiel po pravej strane súperov krídelník Vlček a zastavil ho až faulom na hranici pokutového územia Balla ( dovtedy výborne hrajúci ), rozhodca rozhodol, že to bude pokutový kop – 3:3. Naša 17-ka sa nevzdávala a bojovala do konca. V poslednej minúte ušiel obrane súpera Sudimák a bol surovo zrazený súperovým brankárom na hranici 16-ky. Po ošetrení Sudimáka zahrával priamy voľný kop Varga a ukázal, že má pevné nervy a ako správny žolík rozhodol nechytateľne ponad múr o našom víťazstve 4:3. Chcem poďakovať všetkým hráčom za chuť behať, morálku a vôľu po víťazstve. Verím , že ich prvé víťazstvo povzbudí do ďalšieho tréningu pretože je toho ešte veľa v čom sa musíme zlepšovať.