4.kolo - Turany prvýkrát zaváhali, s O.Veselím inkasovali prvý gól, ktorý ich stál stratu 2 bodov, Oravská Polhora bodovala aj v Zákamennom, v Zuberci padlo 6 gólov, Dlhá zdolala rozdielom triedy Istebné, Liptovské Sliače si poradili s D.Kubínom

28.08.2012 22:44

4.kolo - 25. a 26.8.2012

Liptovské Sliače - Dolný Kubín 4:0 (1:0) - Jozef Dvorský

Góly: 29´Peter Kurhajec - 1:0, 60´Lukáš Kováčik - 2:0, 77´Lukáš Kováčik - 3:0, 90´Lukáš Kováčik - 4:0, čisté konto udržal Miroslav Ivák

1.OFC : Ivák – Fulla (od 57´Roštek), P.Likavčan, J.Likavčan, Sliacky (od 87´Bartík), Trnovský, Šida, Piatka (od 83´Littva, Kováčik (od 91´Ondrejka), Kurhajec, Graňák.

MFK : Calo – Nemček, Zaťko, Halaša, Grenčík, Janotík, Šubjak, Vlček (od 64´Revaj), Puskarťík, Páleš, Kaplánek.

Prvú štvrťhodinku zápasu pôsobili hostia mierne lepším dojmom, ale ich akcie stroskotávali na šestnástke. Potom prevzali iniciatívu domáci. Sliačania hrali jednoduchšie a dokázali si vytvárať príležitosti. V 13´ Kurhajec z ľavej strany spätnou nahrávkou našiel Šidu, jeho strele však chýbali centimetre od šibenice. Gólový účet zápasu otvoril v 29´ Peter Kurhajec, keď po prieniku Graňáka , šikovne „dloubákom“ obstrelil brankára 1:0. Šancu zvýšiť vedenie mal aj Graňák v 56´, po zlej rozohrávke hostí sa rútil sám na brankára, ten však jeho strelu bravúrne zneškodnil. V 60´ priamo po výkope Iváka si najlepšie nabehol Lukáš Kováčik a hlavičkou preloboval vybiehajúceho brankára Cala 2:0. Ten istý hráč mohol skóre vylepšiť hneď v nasledujúcej minúte, ale z 8-ich metrov tesne prestrelil a v 75´ hlavičkoval koníčkom do zeme, lopta prekonala brankára, ale preskočila aj bránu. V 76´to predsa vyšlo, keď Kurhajec pekne prenikol po krídle, našiel hlavu Kováčika a ten zo 6-tich metrov nemal problém 3:0. V týchto fázach Sliačania stláčali svojho súpera a do konca zápasu sa hralo na jednu bránu. V 81´centroval Jakub Likavčan do „ohňa“, no Kováčik nedokázal privysokú loptu usmerniť do siete. O tri minúty dezorientovaná obrana hostí vyrobila hrubú chybu, čo Ľubomír Trnovský nepotrestal a zo 7-ich metrov pálil vedľa. Čistý hattrick zápasu dosiahol Lukáš Kováčik, v 90´ svojim tretím gólom v druhom polčase, keď po peknej kombinácii zužitkoval prihrávku od Kurhajca a strelou pod brvno uzavrel na konečných 4:0.

Štatistika zápasu: Strely na bránu 10:2, vedľa brány 16:8, rohové kopy 5:5, faulovanie 13:11, ofsajdy 2:2, žlté karty 1:0 (v 72´Trnovský). Zápas za pekného počasia ( 28°C ) sledovalo 85 spokojných divákov.

Zákamenné - Oravská Polhora 0:0

Čisté konto udržali: Lukáš Florek (Zákamenné) a Maroš Vanek (Oravská Polhora)

Trstená - Likavka 1:5 (0:3)

Góly: 14´Jozef Krakovský - 0:1, 27´Jozef Krakovský - 0:2, 28´Matúš Kučera - 0:3, 70´Ľubomír Lepáček z 11m - 1:3, 72´Jozef Krakovský - 1:4, 75´Kristián Bubniak - 1:5

Dlhá nad Oravou - Istebné 4:1 (2:1)

Góly: 4´Juraj Jendrišek z 11m - 1:0, 12´Ján Čupaj - 2:0, 43´Lukáš Kostroš - 2:1, 70´Patrik Zrnčík - 3:1, 80´Patrik Zrnčík - 4:1

DLHÁ NAD ORAVOU: 1. Bača, 2. Korman, 3. D.Capuliak, 4. Mikula, 5. Jendrišek /kpt./, 6. Sálus ( 81.min. 12. K.Capuliak ), 7. Zrnčík, 8. Kožienka, 9. Čupaj, 10. Gvora ( 75.min. 13. Mäsiar ), 11. Gonos

ISTEBNÉ: 1. Bernaťák, 2. Pavlovčík, 3. Javornícky, 4. Zelina ( 79.min. 15. Osadský ), 5. Labuda, 6. Kostroš /kpt./, 8. Melicherčík ( 81.min. 12. Hančák ), 9. Jánosdeák ( 46.min. 7. Bystrický ), 10. Kohár ( 77.min. 16. Vrábel ), 11. Lomáz, 14. Kutlík

ŽLTÉ, ČERVENÉ KARTY: bez kariet
DIVÁKOV: 50

Za príjemného teplého počasia sa v sobotu poobede rozohral zaujímavý zápas dvoch Oravských tímov z dolnokubínskeho okresu a to zápas medzi Dlhou a Istebným. V lepšej pozícii pred zápasom boli hostia, tí mali po 3 kolách 6 bodov, zatiaľ čo domáci zatiaľ nebodovali a preto potrebovali bodovať. Cesta za troma bodmi sa začala už v 4.minúte keď hosťom po pravej strane ušiel Zrnčík, v pokutovom území ho podrazil Zelina a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil JURAJ JENDRIŠEK a bezpečne premenil - 1:0. Hostia si vypracovali prakticky hneď po góle dve gólovky ale obidve chytil skvelý Bača a tak udrelo znova na domácej strane. 10 metrov za šestnástkou sa oprel do lopty JÁN ČUPAJ a jeho tvrdá strela zapadla pod brvno brankár Bernaťáka - 2:0. To bolo všetko čo domáci predviedli v prvom polčase, a taktovku zobrali do svojich rúk hostia, no zahodili množstvo veľmi dobrých šancí, keď netrafili bránu alebo skvele zakročil gólman domácich Bača. Až tesne pred polčasom v 43.minúte síce strelu Melicherčíka obrana odvrátila tá sa odrazila k LUKÁŠOVI KOSTROŠOVI a ten strelou k žrdi nedal Bačovi šancu - 2:1. Do druhého polčasu opäť vstúpili aktívnejšie hostia, no bola to len platonická prevaha bez nejakých gólových šancí. A tak prišiel úder na druhej strane a to v 70.minúte, keď domáci mali šancu štandardnej situácie a center zo stredu poľa letel do šestnástky hostí, kde ostal úplne voľný a nikým neatakovaný PATRIK ZRNČÍK a hlavičkou zvýšili na 3:1. To už hostí otupilo definitívne a inkasovali ešte raz v 80.minúte, keď sa presadil opäť PATRIK ZRNČÍK - 4:1. Po tomto góle sa zápas už defakto len dohrával a po konečnom hvizde mohli byť spokojní domáci, ktorí síce neboli lepším tímom ale dokázali premeniť šance a to rozhodlo. Naopak hostia z Istebného si môžu za prehru sami, keď zahodili množstvo šancí čo sa im nakoniec vypomstilo.

Rabča - Švošov 6:2 (4:1) - dohrávka z 21.9.2012

Góly: 8´Milan Bajčičák z 11m - 1:0, 15´Patrik Krivanka - 2:0, 19´Patrik Krivanka - 3:0, 26´Jakub Roštek - 3:1, 42´František Masničák - 4:1, 73´Adam Ganobjak - 5:1, 79´Patrik Krivanka - 6:1, 80´Kristián Kučera - 6:2

Zuberec - Bešeňová 3:3 (1:1) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 18´Matej Šiška - 1:0, 37´Lukáš Teličák - 1:1, 53´Lukáš Teličák z 11m - 1:2, 67´Dávid Šuriňák - 2:2, 77´Lukáš Teličák - 2:3, 89´Dávid Šróba - 3:3

Hostia pricestovali do Zuberca len s 10 hráčmi. Ale za svoj výkon sa nemuseli hanbiť. Ukázali, že aj s 10 hráčmi sa dá hrať dobrý futbal. Dvakrát viedli, ale šťastnejší domáci dokázali streliť zlepené góly. Domácim zabezpečil bod gólom z poslednej minúty zápasu, ktorý bol veľmi šťastný, keď hosťujúcemu brankárovi skočila lopta ponad ruky a do prázdnej brány si zabezpečili šťastnou remízou aspoň bod.

Turany - Oravské Veselé 1:1 (1:1) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 9´Lukáš Mydlár - 0:1, 28´Ondrej Kumor vlastný gól - 1:1