5.kolo - Jelšava neprehrala už 30.súťažný zápas v rade, Revúca vybuchla doma s Tisovcom, nestačili ani 2 góly Valašteka, ktorý dal už celkovo 15 gólov, 5 gólový koncert Baru z Poltára proti Hajnáčke, Halič deklasoval Klenovec a poskočil na 2.miesto

05.09.2012 18:45

5.kolo - 1. a 2.9.2012

Poltár - Hajnáčka 7:0 (3:0)

Góly: 29´Adrián Bara - 1:0, 43´Martin Holas - 2:0, 44´Adrián Bara - 3:0, 49´Adrián Bara - 4:0, 76´Adrián Bara - 5:0, 79´Adrián Bara - 6:0, 81´Martin Holas - 7:0, čisté konto udržal Michal Mojžiš (81´Adrián Király)

Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, no Poltár mal mierne navrch. Veľké šance spálili Kubuš a Kanáloš, až v 30 minúte po krásnej akcii Kanáloša poslal do odkrytej bránky Poltár do vedenia Bara. Zdalo sa že do šatní sa odíde za stavu 1:0, no v 43 minúte sa rútil na bránku Holas a s prehľadom premenil - 2:0. Domáci ešte nepovedali v tomto polčase svoje posledné slovo a v 45 minúte po narážačke medzi dvojicou Holas-Bara sa do šance dostal druhý spomínaný a Adrián Bara strelil svoj druhý gól v zápase - 3:0. V druhom polčase už Hajnačka hodila flintu do žita a domáci sa snažili pridať ďalšie góly. Ešte 3krát sa v druhom dejstve presadil Bara a jedenkrát Martin Holas -7:0. Poltárčania mohli pridať aj omnoho viac gólov, no tutovky pozahadzovali Kanáloš, Antal a Holas.

Kokava nad Rimavicou - Jelšava 0:2 (0:0)

Góly: 70´Patrik Bryndzák - 0:1, 85´Michal Hyžnaj - 0:2, čisté konto udržal Ondrej Siman

Revúca - Tisovec 2:6 (1:1) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 41´Ladislav Vlček - 0:1, 42´Jozef Valaštek - 1:1, 47´Dominik Kuchta - 1:2, 55´Ladislav Vlček - 1:3, 61´Jakub Matula - 1:4, 77´Jozef Valaštek - 2:4, 78´Dominik Kuchta - 2:5, 85´Jakub Matula - 2:6

Revúca: Sušila - Urc, Mušuka, Antal, Bohlke - Kasper, Hreňo, Konček, Šmidt - Bartoš, Valaštek
Striedali: Očenáš, Černický, Durančík, Randyš

Halič - Klenovec 12:1 (6:1)

Góly: 2´Dominik Novotka - 1:0, 7´Kristián Štepánik - 2:0, 11´Stanislav Nociar z 11m - 3:0, 29´Frederik Horváth - 3:1, 34´Jaroslav Nociar - 4:1, 36´Michal Líška - 5:1, 38´Ján Valko - 6:1, 48´René Kuchár - 7:1, 53´Ján Valko - 8:1, 65´Lukáš Segeč - 9:1, 78´Lukáš Póni - 10:1, 81´Dominik Gálik - 11:1, 86´Roman Markovič - 12:1

Tomášovce - Vidiná 3:1 (2:1) - Tomášovce News

Góly: 21´Adrián Svorad - 1:0, 29´Ján Mičuda - 2:0, 44´Lukáš Adam - 2:1, 88´Peter Barcaj - 3:1

Tomášovčania nastúpili na derby zápas proti Vidinej v úlohe jasného favorita, ale hosťujúci hráči nabudení po poslednom domácom víťazstve 4:1 nad Nenincami nechceli dať výsledok zadarmo. Hra začala nervózne na obidvoch stranách a prebiehala najmä medzi šestnástkami. Až v 27 minúte po nádhernej prihrávke Patrika Studeného musel Adrián Svorad svoj nájazd premeniť a tak sa domáci dostali do vedenia 1:0. Domáci začali na bránu hostí útočiť častejšie, no zlyhali hlavne vo finálnej fáze. Až center z pravej strany zakončil do odkrytej brány hlavou Janko Mičuda a domáci viedli v 35 minúte 2:0. Potom domáci hráči poľavili, čo sa im vyplatilo v 44 minúte, keď po chybe v obrane po nakopnutom voľnom kope loptu dorazil do brány hosťujúci útočník. Druhý polčas začali domáci opäť nervózne. V 60tej minúte sa do nájazdu na brankára dostal hosťujuci Peter Vaclavík, ale po zrážke sa musel s nepríjemným zranením so zápasom rozlúčiť a keďže už Vidiná nemala hráča na striedanie museli dohrávať len desiati. V 75 krásnu akciu domácich zakončoval Bubenko a dobiehajúci Peter Barcaj dokopol loptu do bráni hostí. Tomášovčania zápas už len kontrolovali a zaslúžene si zapísali druhé víťazstvo v sezóne aj napriek absencii opory Sivičeka.

Málinec - Hnúšťa 4:1 (3:0)

Góly: 23´Erik Karlík - 1:0, 30´Ľubomír Lisičan - 2:0, 33´Ľubomír Lisičan - 3:0, 52´Tomáš Mihalčík - 4:0, 75´Lukáš Petrok - 4:1

Nenince - Bušince 1:3 (0:2)

Góly: 6´Jozef Koštial - 0:1, 45´René Račko - 0:2, 52´Dávid Očovský - 1:2, 78´Jozef Koštial - 1:3