5.kolo - Braväcovo sa pohralo s oslabeným Stožkom, Bodnárik vsietil už svoj 10.gól, Hontianske Nemce vyhrali aj 4.zápas v rade, Ďurovič režíroval jasnú výhru B.Štiavnice proti nováčikovi zo S.Ľupče, Hrochoť si zastrieľala v Kremnici

18.09.2012 14:50

5.kolo - 1. a 2.9.2012

Hontianske Nemce - Podzámčok 6:1 (3:1)

Góly: 9´Marek Gajdoš - 1:0, 19´Ján Poláček - 2:0, 22´Marek Gajdoš - 3:0, 38´Jozef Berky - 3:1, 62´Šimon Troiak z 11m - 4:1, 84´Filip Babiak z 11m - 5:1, 88´Gregor Vician - 6:1

Ambiciózny nováčik tentoraz na jedeného z favoritov súťaže nestačil. Zápas si pokazili vlastnou nedisciplinovanosťou, keď videli spolu 6 žltých a 1 červenú kartu. Hontianske Nemce sú tak aj naďalej 100%tné a ešte nestratili ani bod. Podzámčok klesol po prvej prehre v 5.lige na 6.miesto.

Braväcovo - Stožok 10:0 (4:0) - Denis Kuchár

Góly: 5´Matúš Onisko - 1:0, 25´Peter Bodnárik - 2:0, 36´Peter Bodnárik - 3:0, 44´Miloš Faško - 4:0, 51´Tomáš Pauliak - 5:0, 54´Ján Tkáčik - 6:0, 57´Ivan Tešlár - 7:0, 61´Ján Tkáčik - 8:0, 81´Ján Tkáčik - 9:0, 84´Ján Tkáčik - 10:0, čisté konto udržal Tomáš Šajgalík (46´Jozef Radóc)

Domáci úplne ovládli zápas a súper len bránil. V prvom polčase len Fekiač ohrozil brankára domácich. Druhý polčas za prvých 15 minút domáci dali 4 góly a potom mohli byť hostia radi, že nedostali viac gólov. Zápas výrazne ovplyvnila neúčasť brankára hostí, keď musel nastúpiť hráč z poľa. Braväcovo si vysokou výhrou udržalo 1.miesto v tabuľke a v 5 zápasoch nastrieľalo už 32 gólov.

Látky - Pliešovce 1:1 (1:0)

Góly: 35´Jaroslav Poláček vlastný gól - 1:0, 53´Martin Popper - 1:1

Očová - Selce 5:2 (2:0)

Góly: 31´Peter Huliak - 1:0, 42´Tomáš Huliak - 2:0, 68´Dávid Čerhýň - 3:0, 76´Patrik Ivanič - 3:1, 80´Patrik Oláh - 4:1, 87´Peter Huliak - 5:1, 89´Michal Turošík - 5:2

Banská Štiavnica - Slovenská Ľupča 5:0 (0:0) - Dávid Szabo

Góly: 47´Milan Potančok - 1:0, 53´Matúš Zupka - 2:0, 63´Radovan Ďurovič - 3:0, 71´Radovan Ďurovič - 4:0, 79´Lukáš Malatinec - 5:0, čisté konto udržal Dávid Szabó

Prvý polčas začal v znamení domácich, ked od začiatku zápasu držali hostí na ich polovici. Domáci si vytvárali množstvo šancí, avšak bez úspechu a tak po polčase odišli tími do kabín s bezgólovým stavom. Druhý polčas začal podobne, avšak už aj s gólmi. Domáci vstrelili prvý gól v 47 min., ked Potančok po krásnej strele spoza 16tky otvoril skóre (1:0). V 53 min. skóroval Zubka, ked si sám založil akciu nahral Ďurovičovi a ten mu nahrávku naservíroval ako na podnose (2:0). Po tomto góle to hostia nezvládli a otvorili obranu. V 63 min. skóroval konečne Ďurovič, ktorému to nechcelo padnuť a zvýšil skóre na (3:0). Ďuroviča to nakoplo a už o 8 min zase skóroval (4:0). Za stavu 4:0 prišlo medzi domácim hráčom Binderokom a útočníkom hostí k bitke a obaja dostali červenú. V hre 10 na 10 to vyhovovalo viac domácim a svoje dielo dokončil Malatinec v 85 min., keď vymietol šibenicu (5:0). Tento zápas bol zatiaľ najkvalitnejším výkonom Banskej Štiavnice a dúfame, že takých bude aj viac.

Kremnica - Hrochoť 0:6 (0:2)

Góly: 16´Vojtech Zachar - 0:1, 41´Peter Berky - 0:2, 49´Drahomír Berky - 0:3, 76´Drahomír Berky - 0:4, 81´Daniel Berky - 0:5, 89´Daniel Berky - 0:6, čisté konto udržal Michal Ondrejka

Zápas začal aktívnejšie u hostí. No prvú gólovú šancu si vypracovali domáci, ktorú však zahodili. Následne nato po chybe brankára otvorili gólový účet hostia. Mladíci z Kremnice nehrali dobre, no vedeli si vytvoriť šance. Do polčasu mali ďalšie dve, no nedokázali ich využiť. Na konci prvého polčasu skórovali hostia opäť. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, ktorí zvyšovali svoje vedenie jeden gól po druhom. Domáci si stále vedeli vypracovať dosť šancí, no ani jednu nevyužili. Hrochoť teda rozstrieľala Kremnicu zahanbujúco 0:6.