5.kolo - Prekvapenie kola sa zrodilo vo Veľkom Krtíši, líder napriek veľkej prevahe prehral s Tornaľou, na čelo sa dostal nováčik Tatran Čierny Balog, ktorý nedal šancu Žarnovici, Pinter z Jesenského dal Fiľakovu 7 gólov, celkovo dal už 11 gólov

30.09.2012 13:33

5.kolo - 1. a 2.9.2012

Hriňová - Brusno 3:1 (2:1) - Timotej Nosáľ

Góly: 15´Lukáš Mitter - 1:0, 44´Lukáš Mitter z 11m - 2:0, 45´Patrik Ďurčík - 2:1, 89´Roman Krnáč - 3:1

Hostia z Brusna pricestovali do Hriňovej defenzívne naladení a chceli čo najdlhšie udržať bezgólový stav 0:0. Ale to sa im dlho nepodarilo. Už v 14 minúte sa dostal do samostatného úniku rýchlik z Hriňovej Lukáš Mitter a voči brankárovi hostí nezaváhal. Domáci mali celý prvý polčas loptu na svojich kopačkách. V 35´minúte bol v pokutovom území faulovaný Mitter a rozhodca nariadil kop z bieleho bodu. Sám faulovaný hráč nechytateľne premenil. V úplnom závere urobil školácku chybu domáci obranca, keď vysunul hosťujúceho útočníka, ktorý obišiel brankára a nahral pred prázdnu bránu, kde zakončoval hráč Brusna. Druhý polčas priniesol ofenzívnu smršt v podaní domácich, celý polčas hrali na polke súpera no nedarilo sa im premieňať šance. Niekoľkokrát zakončoval Čipčala no bez výsledného efektu hostí podržal pozorný brankár. V 79´ vbehol do pokutového územia Krnáč a s prehľadom premenil.

Jesenské - Fiľakovo 12:0 (4:0)

Góly: 8´Marek Juhász - 1:0, 10´Martin Pinter - 2:0, 35´Martin Pinter - 3:0, 44´Richard Lakatoš - 4:0, 47´Róbert Bohó z 11m - 5:0, 56´Martin Pinter - 6:0, 64´Dávid Cibuľa - 7:0, 73´Martin Pinter - 8:0, 77´Martin Pinter - 9:0, 78´Martin Pinter - 10:0, 84´Zoltán Šálek - 11:0, 87´Martin Pinter - 12:0, čisté konto udržal Tomáš Szilárdi (60´Augustín Balog)

Hodruša Hámre - Hliník nad Hronom 2:3 (2:1)

Góly: 9´Marek Búry - 1:0, 38´Martin Murko - 2:0, 43´Ivan Kaprálik - 2:1, 58´Bohumír Vlačuha - 2:2, 73´Bohumír Vlačuha - 2:3

Tatran Čierny Balog - Žarnovica 4:0 (2:0)

Góly: 40´Peter Švantner - 1:0, 42´Martin Kupec - 2:0, 50´Peter Švantner - 3:0, 75´Martin Ťažký - 4:0, čisté konto udržal Michal Budovec (46´Adrián Faško)

Toto stretnutie bolo o veľkých nevyužitých šanciach domáceho mužstva. Zaslúžené víťazstvo!

Kalinovo - Detva 2:1 (2:0)

Góly: 10´Patrik Kamenský - 1:0, 29´Andrej Husár - 2:0, 80´Marek Fekiač - 2:1

Krupina - Bacúch 0:3 (0:0)

Góly: 56´Ľuboš Turčin - 0:1, 64´Teodor Lenďák - 0:2, 69´Jozef Nikel - 0:3, čisté konto udržal Marek Mucha

Veľký Krtíš - Tornaľa 1:2 (0:0)

Góly: 76´Gergely Toth - 0:1, 89´Gergo Léka - 0:2, 90´Denis Fodor - 1:2