5.kolo - Oravan po kvalitnom výkone zdolal Sučany, Stráňavy zdolali majstra Žilinu, Staškov udolal v závere zápasu Krásno, Černovej koncert v Liskovej, Pindura dal 4 góly, 10gólová prestrelka v Predmieri pre domácich, súboj nováčikov pre Turzovku

30.09.2012 18:01

5.kolo - 1. a 2.9.2012

Lisková - Černová 0:6 (0:2)

Góly: 25´Jakub Grieš - 0:1, 40´Marek Pindura - 0:2, 65´Jakub Žákovský - 0:3, 70´Marek Pindura - 0:4, 72´Marek Pindura - 0:5, 75´Marek Pindura - 0:6, čisté konto udržal Tomáš Lako

Góly: 12´Maroš Ďanovský - 1:0, čisté konto udržal Michal Gálik

MŠK: Hudek – Skaličan, Beniač, Pobijak (58. Coma), Brodňan (62. Marčiš) – Minárik, Holka (45. Gorelčík) – Šesták, Václavík, Hrnčiar (45. Koňařík) – Konečný

Oproti stredajšiemu zápasu v Banskej Bystrici, kde sme hrali veľmi dobre, sme dnes podali podpriemerný výkon. Takticky sme hrali zle, slabá organizácia hry, neplnili sme to, čo sme si povedali. Dlho sme vodili loptu, na miesto toho, aby sme hrali rýchlo, cez prihrávku na dva, tri dotyky. Strácali sme ľahké lopty, nedostali sme sa do kombinácií cez kraje. V defenzívnej činnosti slabé bránenie jeden na jedného, priam katastrofálne. Dostali sme gól zo štandardnej situácie, keď po nakopnutí lopty z polovice ihriska, sme boli nedôrazní v našej 16-ke a súper sa presadil hlavou. V prvom polčase sme mali tri stopercentné šance. Prvú mal Pobijak, keď jeho hlavičku odvrátil na brankovej čiare domáci hráč. Druhú šancu mal Konečný po Václavikovej prihrávke, keď bol sám pred brankárom Gálikom, ale ten mu jeho šancu chytil. Ďalšiu šancu mal Václavík, ale jeho strelu brankár vyrazil a následnú dorážku z päťky trafil Šesták do brvna.
Do druhého polčasu sme spravili dve striedania, zmenili sme rozostavenie, ale katastrofálne výkony niektorých hráčov boli príčinou našej slabej kombinačnej hry. Zápas sa hral v dobrom tempe, to je jediné pozitívum a výkon brankára Gálika.
Tréner Žiliny Tibor Goljan

Predmier - Tvrdošín 6:4 (4:1)

Góly: 14´Filip Hôrecký - 1:0, 18´Martin Čička - 2:0, 21´Andrej Pobijak - 3:0, 39´Radoslav Vozárik - 4:0, 41´Michal Lajš - 4:1, 47´Karol Vrana - 4:2, 48´Michal Kováč - 4:3, 49´Adam Galo - 5:3, 61´Martin Čička z 11m - 6:3, 77´Karol Vrana - 6:4

Rosina - Turzovka 1:3 (0:1)

Góly: 42´Christofer Chajdák - 0:1, 57´Tomáš Kyjanica - 0:2, 81´Tomáš Kyjanica - 0:3, 84´Andrej Kurucár - 1:3

Góly: 16´Jakub Slúka - 1:0, 25´Matej Kvašňovský - 2:0, 41´Dávid Rajnoha - 2:1, 45´Marek Babiš - 3:1, 53´Eduard Jakubec - 3:2, 61´Jozef Baltiar - 3:3, 84´Jakub Slúka - 4:3, 89´Marcel Ohrádka - 5:3

Zostava Staškov: M.Badura - M.Šperka , J.Sabela , M.Grečmal , J.Bugáň - M.Kvašňovský , J.Slúka , P.Jantoš , M.Ohrádka - D.Turiak , M.Babiš

Náhradníci : M.Čečotka , P.Smreček , T.Grácik , R.Ježík , D.Krížek , D.Estočin

Posledný prázdninový deň o 13:00 sme odohrali 5.kolo proti Tatranu Krásno , ktoré nás minulú sezónu deklasovalo doma 0:6 . Od začiatku zápasu to bol vyrovnaný zápas , Krásno hralo veľmi dobre kombinačne ale prvý sme odpovedali my , keď sme vyťažili z minima maximum a vsietili sme prvé dva góli . Hostia sa začali viacej tlačiť do predu a 10 minút pred koncom 1.polčasu sa im podarilo znížiť. V zápätí sme opäť viedli o 2 góli , keď sa strelecky presadil M.Babiš . V 2.polčase hralo Krásno aktivnejšie a dokázali behom chvíľky vyrovnať na 3:3 . To nás však nezlomilo a podali sme ešte lepší výkon , snažili sme sa streliť výťazný gól a to sa nám aj 5 minút pred koncom podarilo zásluhou J.Slúku . Definitívny klinec do rakvy spečatil M.Ohrádka v nadstavenom čase . Po tomto veľmi dobrom výkone sme si pripísali ďalšie veľmi cenné 3 body a tešíme sa na ďalší zápas , ktorý odohráme v sobotu v Záv.Porube . Tak tiež ďakujeme ľudom , ktorý si našli čas aj na dorastenecký futbal a podporili nás.

Góly: 9´Patrik Kavoň - 1:0, 21´Lukáš Košinár - 1:1, 49´Lukáš Košinár - 1:2, 62´Ján Voška - 2:2, 69´Erik Polák - 3:2, 84´Patrik Kavoň - 4:2, 88´Erik Polák - 5:2, v 78´min. nepremenil domáci hráč Adam Greš za stavu - 3:2 pokutový kop

Tento zápas bol od začiatku vyrovnaný. Prvý gól padol po peknom centri Erika Graňáka, keď Patrik Kavoň hlavou rozvlnil sieť po prvý krát. Súper ale o onedlho vyronal, po dlhej lopte, ktorú mal odhlavičkovať preč Martin Polák. No urobil chybu a tak sa hosťujúci hráč presadil na 1:1. V druhom dejstve začali lepšie hostia a hneď sa aj dokázli presadiť na 2:1. No po dobrom striedaní sa presadil Ján Voška, ktorý v hre nahradil Matúša Madleňáka. Tempo domácich sa stupňovalo až vyvrcholilo gólom Erika Poláka na 3:2 a už sme vo vedení. Po tomto momente nasledoval pokutový kop, ktorý zahodil Adam Greš. No stav sme dokázali zvýšiť dvoma gólmi v podaní Erika Poláka a Patrika Kavoňa. Po poslednom góle domácich rozhodca odpískal a to znamenalo, že body ostávajú doma.

Liptovský Hrádok - Závažná Poruba 2:1 (1:0)

Góly: 34´Rastislav Žiška - 1:0, 63´Michal Kuska z 11m - 1:1, 77´Rastislav Žiška - 2:1