5.kolo - Žiar uspel v derby a už je na čele, Kysucké Nové Mesto získalo bod v Rimavskej Sobote, Badín po jasnej výhre v Kremničke už na 9.mieste, Lučenec v zápase kola zdolal tesne MFK Banskú Bystricu, novým lídrom strelcov Holák z K.N.Mesta so 7 gólmi

04.09.2011 21:57

5.kolo - 3. a 4.9.2011

Lučenec - MFK Banská Bystrica 3:2 (2:1)

Góly: 36´Michal Kovanič - 1:0, 40´Adam Lelák - 2:0, 44´Róbert Greško - 2:1, 67´Pavel Olšiak - 3:1, 81´Stanislav Valach - 3:2

Lučenec chcel odčiniť domáce zaváhanie proti Žiaru, ale narazil na veľmi zdatného súpera, ktorý bol v tabuľke o jeden bod vpredu. 1.polčas priniesol územnú prevahu Lučenca, ale hostia prežili niekoľko sľubných šancí domácich a držali bezgólový stav. Až po úvodnej polhodine sa Lučencu podarilo gólovo presadiť. V 36´min. vsietil svoj premiérový gól v ročníku Kovanič - 1:0 a o malú chvíľu zúročil ďalšiu možnosť Lučenca Lelák - 2:0. Hostia však nezložili zbrane a ešte do prestávky ich vrátil do zápasu Greško - 2:1. Po zmene strán domáci opäť udávali tempo v snahe pridať poistku, čo sa im aj v polovici druhého dejstva podarilo zásluhou Olšiaka - 3:1. Banskobystričania sa nezvyknú vzdávať, čo potvrdili aj v Lučenci a ďalším kontaktným gólom Valacha zdramatizovali záver zápasu - 3:2. Lučenec napokon tesnú, ale zaslúženú výhru ubránil a udržal kontakt s najlepšími. MFK prehralo 2.zápas v rade a razom kleslo z 1.miesta na 8.pozíciu.

Góly: 13´Peter Kendy - 0:1, 48´Juraj Urblík - 1:1, 66´Peter Kendy - 1:2

Nová Baňa nastúpila prvý raz s kompletným kádrom. Do tímu sa vrátili hráči z prázdnin a dovoleniek. Na domácom trávniku privítali tabuľkovo lepšie postaveného súpera z Bytče. Domácim sa nevydaril vstup do stretnutia, keď z úvodného tlaku nič nevyťažili a po výbornej individuálnej akcii hosťujúceho útočníka Kendyho, ktorý sa prebil cez domácu obranu, inkasovali v 13´min. úvodný gól - 0:1. Po prestávke sa Novej Bani podarilo vyrovnať gólom Urblíka z 48´min. - 1:1. Napriek bojovnosti a snahe domácich hráčov, nepodarilo sa im vsietiť druhý gól. Naopak boli to opäť hostia, kto sa ujal vedenia. V 66´min. potvrdil dobrú streleckú formu opäť Kendy - 1:2. Bytča už do konca stretnutia tesný náskok ubránila a tešila sa s tesnej výhry, ktorá ju posunula na 5.miesto, len 3 body za lídra tabuľky Žiar.

Góly: 29´Martin Holák - 0:1, 31´Dávid Bodnár - 1:1, 62´Martin Holák - 1:2, 65´Dávid Bodnár - 2:2

V nedeľu 4.septembra remizovali Rimavskosobotskí dorastenci na domácej pôde proti doterajšiemu lídrovi súťaže 2:2. V prvej polovici prvého polčasu sa hral opatrný futbal, hostia vyčkávali len na chyby domácich. Hostia využili hned prvé zaváhanie Soboťanov, keď po rohovom kope preletela lopta cez celú päťku domácich a kanonier Holák ju dorazil do siete - 0:1. Domácim sa podarilo rýchlo vyrovnať. Rubint našiel v 16-ke dobre postaveného Bodnára a ten z voleja nekompromisne vyrovnal - 1:1. Hostia ešte nastrelili peknou strelou z diaľky brvno. Druhý polčas dostali domáci facku v podobe druhého gólu, ktorý patril opäť do kategórie zbytočných. V 62´min. sa presadil opäť Holák - 1:2. Domácim sa opäť podarilo vyrovnať. Dávid Bodnár potvrdil streleckú formu a premenil aj svoju druhú šancu v zápase po vynikajúcej prihrávke Uličného - 2:2. Domáci následne zatlačili hostí na ich polovicu, Rubint nastrelil tyčku, po ktorej si hostia vydýchli. Rozhodca sa tiež ukázal vo ´´výbornom´´ svetle, ked Erik Znám uvidel v priebehu 10 sekúnd dve  žlté karty a putoval tak predčasne pod sprchu. Domáci boli aj v oslabení lepším tímom a mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu no nepodarilo sa. Uličného strela žiaľ len opečiatkovala brvno bránky hostí. Kysučania tak môžu byť spokojní s jedným bodom, domácim ostáva len čakať, kým sa prikloní trochu šťastie aj na ich stranu.

Fiľakovo - Čadca 2:0 (2:0)

Góly: 38´Richard Kasza z 11m - 1:0, 43´Marián Serzodi - 2:0, čisté konto udržal Michal Karásek

Fiľakovo sa veľmi rýchlo otriaslo z úvodnej prehry v ročníku v Bánovej a proti trápiacej sa Čadci potvrdilo úlohu mierneho favorita. V 1.polčase videli dlho diváci vyrovnaný zápas a dôležité momenty sa odohrali až v jeho závere. Úvodný gól vsietili domáci z penalty v 38´min. Úspešným exekútorom bol Kasza - 1:0. Poistku pridal 2 minúty pred prestávkou Serzodi - 2:0. V 2.polčase domáci tím kontroloval priebeh, aj keď sa hostia dostali do niekoľkých sľubných streleckých príležitostí. Čadca má problémy s koncovkou a tak naďalej zostáva na 15.mieste.

Dolný Kubín - Veľký Krtíš 2:1 (1:1)

Góly: 4´Marek Sojka - 1:0, 17´Boris Boľoš - 1:1, 48´Matej Vorčák - 2:1

Domáci začali proti nováčikovi nátlakovou hrou a podarilo sa im vsietiť rýchly vedúci gól už v 4´min. Sojkom - 1:0. Lenže hostia sa len tak ľahko nevzdávajú a po úvodnej štvrťhodine odpovedali rovnakou mincou. Šiket vysunul Matikovského. Ten vnikol do pokutového územia domácich, kde si obhadzoval domáceho stopéra, ktorý zahral rukou. Nariadenú penaltu premenil s prehľadom Boľoš - 1:1. Dolný Kubín sa z vyrovnania veľmi rýchlo otriasol a vypracoval si do konca 1.polčasu 4 veľké gólové príležitosti. Všetky však zlikvidoval kapitán hostí Kalmár. Domáci mali do 2.polčasu rovnaký vstup ako do prvého dejstva. Po rohovom kope v 48´min. vypadla lopta z rúk výbornému brankárovi Kalmárovi a Vorčák ju dorazil do siete - 2:1. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnala, ale domáci preukázali väčšie skúsenosti a doviedli napokon zápas do víťazného konca.

Bánová - Rajec 1:0 (0:0)

Góly: 53´Juraj Mráz - 1:0, čisté konto udržal Filip Kováč

Bánová zvládla aj ďalší domáci zápas a v tabuľke jej patrí 3.miesto. Proti nováčikovi z Rajca to nemal domáci tím vôbec jednoduché. Rajec sa po výprasku vo Veľkom Krtíši zameral na zlepšenie defenzívy, ktorá pracovala počas prvých 45 minút bezchybne. Až po prestávke sa Bánovej podarilo nájsť dieru v defenzíve hostí a Mráz otvoril skóre - 1:0. V zostávajúcom priebehu zápasu sa Bánová sústredila na udržanie tesného náskoku, čo sa jej aj podarilo. Rajcu však nemožno uprieť snahu, ale dnes nemal šťastie v koncovke. Brankár Bánovej Kováč si teda pripísal druhé čisté konto za sebou.

Góly: 33´Tomáš Lipták - 0:1, 85´Tomáš Lipták - 0:2, čisté konto udržal Jakub Siekela

Vo forme hrajúci Žiar vyvíjal vo Zvolene tlak na domácich už od 1.minúty. Vytvoril si množstvo gólových príležitostí, z ktorých dokázal v 1.polčase premeniť iba jedinú. V 33´min. zakončil presnú kombináciu hostí Lipták - 0:1. Úvod 2.polčasu patril domácim, ale Žiar tlak ustál a postupne vyrovnal hru. Opäť si vypracoval niekoľko čistých šancí a nakoniec dokázal zužitkovať akciu z 85´min. Úspešným zakončovateľom bol opäť Lipták - 0:2. Brankár hostí Siekela už v závere ustrážil čisté konto a ako prvý brankár v súťaži udržal nulu 3krát. Po remíze Kysuckého Nového Mesta sa Žiar dostal na čelo súťaže.

Kremnička - Badín 0:4 (0:2)

Góly: 18´Erik Masár z 11m - 0:1, 44´Matúš Kováč - 0:2, 63´Martin Kvasna - 0:3, 72´Róbert Sovák - 0:4, čisté konto udržal René Zamboj

Badín natiahol sériu víťazných zápasov v rade na 3 zápasy. V derby stretnutí proti poslednej Kremničke od úvodu potvrdzoval úlohu jasného favorita. V 18´min. vsietil upokojujúci úvodný gól najlepší strelec Badína Masár z penalty - 0:1. Kremnička živila šancu na dobrý výsledok do záveru 1.polčasu, kedy sa presadil Kováč a zvýšil na - 0:2. Po prestávke pokračovali hostia v dobrom výkone a ďalšími 2 gólmi Kvasnu a Sovák upravili stav na - 0:4. Badín dosiahol zatiaľ svoje najvyššie víťazstvo v sezóne a v tabuľke poskočil už na 9.miesto. Kremnička opäť neprekvapila a v ďalšom zápase ťahala jasne za kratší koniec.