5.kolo - V šlágri kola remíza vo Zvolene, Lučenec vydrel výhru nad Bánovou, Dolný Kubín rozdrvil Kremničku, Fekete a Paraj stále na čele strelcov

18.10.2010 22:25

Nová Baňa - Bytča 3:2 (2:0)

Góly: 16´Michal Marek - 1:0, 29´Michal Budinský - 2:0, 54´Michal Marek z 11m - 3:0, 70´Patrik Skotnický - 3:1, 83´Peter Kendy - 3:2

Zvolen - Námestovo 0:0

Čisté kontá udržali: Lukáš Hoger (Zvolen) a Jozef Jadroň (Námestovo)

Lučenec - Bánová 1:0 (0:0)

Góly: 90´Michal Kovanič - 1:0, čisté konto vychytal Tomáš Albert

Dolný Kubín - Kremnička 6:0 (4:0)

Góly: 10´Ján Otruba - 1:0, 33´Michal Trabalík - 2:0, 37´Vladimír Jašica - 3:0, 42´Vladimír Jašica - 4:0, 74´Tomáš Škuta - 5:0, 90´Marek Sojka - 6:0

Čisté konto udržal Adrián Drígeľ

Liptovský Mikuláš - Fiľakovo 4:0 (2:0)

Góly: 9´Filip Legerský - 1:0, 25´Michal Uram - 2:0, 57´Albín Stankoviansky - 3:0, 66´Miroslav Pastva - 4:0, čisté konto udržal Matúš Macík

MFK Banská Bystrica - Tvrdošín 3:1 (2:0)

Góly: 13´Andrej Turančík - 1:0, 22´Ivan Baláž - 2:0, 48´Patrik Murín (brankár) z 11m - 3:0, 74´Matúš Dedinský - 3:1

Dohrávky 5.kola

Čadca - Badín 0:4 (0:1)

Góly: 31´Peter Palúch - 0:1, 60´Peter Palúch - 0:2, 69´Patrik Tužinský - 0:3, 85´Patrik Prikryl - 0:4, čisté konto udržal René Zamboj

Nečakane jasný výsledok sa zrodil v dohrávke 5.kola v Čadci. Po vyrovnanej prvej polhodine hostia jednoznačne ovládli hru a dosiahli svoje najvyššie víťazstvo na súperovom ihrisku v sezóne. Dvoma gólmo im k tomu pomohol Palúch. Čadca nebola počas celého zápasu schopná nič vymyslieť na dobre chytajúceho Zamboja.

Kysucké Nové Mesto - Žiar nad Hronom 3:2 (2:1)

Góly: 6´Matúš Glab - 0:1, 17´Patrik Štefunda - 1:1, 19´Jozef Čelko - 2:1, 52´Erik Gašinec - 3:1, 81´Róbert Neuschl - 3:2

Súboj tabuľkových susedov priniesol vyrovnaný a kvalitný futbal so zaujímavou zápletkou. Žiar sa dostal veľmi rýchlo do vedenia Glabom, ale na konci prvej dvadsaťminútovky domáci obrátili duel na svoju stranu Štefundom a Čelkom. Keď pridal po prestávke tretí gól Gašinec, zdalo sa, že domáci už zvládnu duel bez problémov. Žiar však nezložil zbrane a 9 minút pred koncom vsietil kontaktný gól zásluhou Neuschla. V samom závere sa hostia snažili vyrovnať, miestami boli ku gólu veľmi blízko, ale Kysucké Nové Mesto ubránilo najtesnejšiu výhru.