5.kolo - Kremnica bezgólovo s Detvou a vedie už len o skóre pred Stožkom, Látky deklasovali Pliešovce, historická prvá výhra Sielnice v 5.lige, Dudince deklasovali bezbodovú Kováčovú, 3 gólový týždeň Fekiača zo Stožku

04.09.2011 21:34

5. kolo - 3. a 4. septembra 2011

Látky - Pliešovce 7:0 (4:0)

Góly: 4´Andrej Segeč - 1:0, 22´Andrej Segeč - 2:0, 32´Martin Olšiak - 3:0, 34´Lukáš Olšiak - 4:0, 52´Peter Krkoš - 5:0, 71´Peter Krkoš - 6:0, 83´Stanislav Nociar - 7:0, čisté konto udržal Daniel Slovák

Látky sa veľmi rýchlo otriasli z prvej prehry v súťaži, ktorú zaznamenali na pôde Dudiniec. Od úvodu svojho súpera pritlačili a výrazne im pomohol rýchly úvodný zásah Segeča v 4´min. - 1:0. Pliešovce sa len s veľkou námahou bránili útokom domácich a krok držali len v prvých 20 minútach. Potom pridal Segeč druhý gól a Látky už predvádzali koncert. Ich výraznú prevahu zúročili ešte v 1.polčase Olšiakovci. Po prestávke sa dvakrát presadil Krkoš a záverečné slovo mal Nociar. Pliešovce zaknihovali najvyššiu prehru v ročníku. Látky potvrdili, že majú momentálne najlepšiu obranu súťaže. Udržali čisté konto a v 5 zápasoch inkasovali len 3 góly.

Kováčová - Dudince 0:5 (0:2) - pripravené v spolupráci so Samuelom Šťastným

Góly: 5´Samuel Šťastný - 0:1, 41´René Raček - 0:2, 65´Stanislav Didi - 0:3, 80´Šimon Mataš - 0:4, 88´Rastislav Močár - 0:5, čisté konto udržal Lukáš Varday

Dudince sú v tejto sezóne ako vymenené. Až na zaváhanie v Trnavej Hore hrajú vynikajúci futbal, čo potvrdili aj na ihrisku najväčšieho sklamania prebiehajúcej sezóny, Kováčovej. Základ k jasnej výhre položili hostia už v 1.polčase gólmi Šťastného a Račeka. Po prestávke pokračovala jasná záležitosť a Dudince vďaka ďalším 3 gólom dosiahli svoje najväčšie víťazstvo na ihriskách súperov za posledných 5 rokov. Výrazný podiel mal na tom kolektívny výkon mužstva, ktoré po rokoch našlo svoju tvár a zdá sa, že by mohlo mať konečne príjemnejšie starosti ako boj o záchranu. Naopak situácia Kováčovej začína byť vážna. Takýto nevydarený vstup do sezóny si tam už dlho nepamätajú.

Stožok - Trnavá Hora 3:0 kontumačne, počet hráčov hostí klesol po 1.polčase pod 7

Góly: 10´Marek Mikuš - 1:0, 35´Patrik Gondáš - 2:0, 39´Marek Fekiač - 3:0, čisté konto udržal Peter Sliacky

Stožok mal proti nováčikovi súťaže uľahčenú prácu hneď od úvodu, keďže hostia mali problémy so zostavou a do Stožku pricestovali v oslabení. Takže nakoniec sa odohral len jeden polčas, v ktorom domáci jasne dominovali a vsietili 3 góly. Presadil sa aj najlepší strelec Stožku v sezóne - Fekiač. Ten dal v tomto týždni 3 góly (2x skóroval pri víťaznej dohrávke s Hornými Hámrami) a prepracoval sa už na 2.miesto v tabuľke strelcov. Stožok sa tak po víťaznej dohrávke s Hornými Hámrami prepracoval už na 2.miesto v tabuľke, o skóre za vedúcu Kremnicu.

Čisté konto udržali: Ivan Mriška (Kremnica) a Radomír Šulek (Detva)

Líder tabuľky stratil proti Detve prvé body v sezóne. Detva sa na Kremnicu poriadne pripravila. Zabezpečila vlastnú polovicu, prehustila zálohu a nedovolila domácim rozvinúť typickú kombinačnú hru. Šancí sa zrodilo málo. Azda o čosi nebezpečnejší boli v útoku hostia, ale s ich pokusmi si poradil bránkár Mriška. Deľba bodov je podľa tabuľkového postavenia tímov prekvapivá, ale vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžená.

Očová - Horné Hámre 1:0 (1:0)

Góly: 28´Dávid Čerhýň z 11m - 1:0, čisté konto udržal Jozef Válovčan

Horné Hámre odohrali v priebehu 4 dní 2 vyrovnané zápas na súperových ihriskách, ale ani raz to nestačilo na zisk čo i len bodu. V Očovej podali slušný výkon, ale nakoniec rozhodla penalta. Premenil ju domáci kanonier Čerhýň a zabezpečil Očovej nielen 3 body, ale aj najlepší štart tímu do súťaže od postupu Očovej do 5.ligy. Horným Hámrom nezostáva nič iné, len ďalej bojovať a pokračovať v takýchto výkonoch. Šťastie sa potom určite prikloní aj na ich stranu.

Sielnica - Bzovík 2:0 (2:0)

Góly: 11´? - 1:0, 15´Kristián Drahoň - 2:0, čisté konto udržal Peter Ryboš, v 4´min. nepremenil hosťujúci hráč Jakub Zelenčík za stavu - 0:0 pokutový kop

Sielnica konečne zabrala a ako nováčik 5.ligy si pripísala prvé a historické víťazstvo v tejto súťaži. Pritom úvod mohol mnohé zmeniť. Hostia dostali už v 4´min. výhodu penalty, ale Zelenčík ju nepremenil. Tento moment akoby položil hostí na kolená a po úvodnej desaťminútovke dvakrát rýchlo inkasovali. Meno prvého strelca Sielnice nepoznáme a druhý gól pridal Drahoň - 2:0. V ďalšej časti zápasu sa hral veľmi bojovný futbal plný osobných súbojov a šancí sa rodilo pomenej. Podobný obraz videli diváci aj po prestávke, a tak si domácim tím pripísal už spomínané historické víťazstvo, ktoré ho odlepilo z dna tabuľky. Bzovík opäť potvrdil, že má problém so strieľaním gólov, keďže dal v 5 zápasoch len 4 góly a je v tomto smere najhorší tím súťaže.

Hontianske Nemce - Braväcovo 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/e, hostia pricestovali neskoro