6.kolo - Tisovec bez straty bodu aj s Poltárom a vedie s náskokom 3 bodov, prekvapenie kola v Hajnáčke, kde prvýkrát prehrali Tomášovce, v Haliči jasná výhra domácich a hattricky Váradiho a Borovca, Rácz si 3 gólmi udržal 1.miesto medzi strelcami

03.01.2012 18:15

6.kolo - 10. a 11.9.2011

Tisovec - Poltár 4:2 (2:0)

Góly: 3´Dominik Kuchta - 1:0, 7´Jakub Matula - 2:0, 51´Ladislav Vlček z 11m - 3:0, 75´Adrián Bara - 3:1, 77´Jakub Korytiak - 4:1, 81´Milan Kelement - 4:2

Líder tabuľky predviedol aj proti Poltáru pred návštevou 70 divákov kvalitný výkon a vyhral aj 6.zápas za sebou. O všetkom rozhodli domáci hneď na začiatku, keď vsietili góly zásluhou Kuchtu a Matulu a hostia nevedeli kde im hlava stojí. Postupne sa tempo hry na domácej strane zmiernilo, ale Tisovec hral to čo potreboval. Po zmene strán definitívne rozhodol gólom z penalty Vlček - 3:0. V závere domáci zvoľnili tempo a hostia to využili na zmiernenie prehry gólom Baru - 3:1. Následne však pridal štvrtý gól Korytiak a stav stretnutia uzavrel hosťujúci Kelement - 4:2. Tisovec zvládol ďalší náročný zápas a naďalej vedie tabuľku bez straty bodu. Navyše po prehre Tomášoviec má pred druhým Čiernym Balogom náskok 3 bodov.

Čierny Balog - Nenince 6:1 (3:1) - pripravené v spolupráci s Marcelou Belkovou

Góly: 1´Peter Švantner - 1:0, 9´Dávid Očovský - 1:1, 10´Miroslav Makovník - 2:1, 27´Matej Budovec - 3:1, 56´Marek Pendziviater - 4:1, 65´Martin Kováčik - 5:1, 73´Juraj Ťažký - 6:1

Domáci sa od začiatku zápasu ujali role favorita a už v 1´min. padol aj prvý gól zásluhou Švantnera - 1:0. Vyrovnajúci gól v 9´min. od Očovského naštartoval Tatrancov a viac príležitostí už hosťom nedali. Okamžite odpovedali vedúcim gólom Makovníka - 2:1 a postupne pridávali aj ďalšie góly. Dokonca ani nevyužili všetky svoje strelecké šance, no napriek tomu vyhrali s krásnym výsledkom 6:1. Hostia museli uznať svoje chyby v obrane a domáci vyhrali zaslúžene!

Hnúšťa - Revúca 3:0 (1:0)

Góly: 41´Radovan Bruchánek - 1:0, 52´Radovan Bruchánek - 2:0, 77´Radovan Bruchánek - 3:0, čisté konto udržal Ivan Pavlove

Najútočnejší tím súťaže zlyhal na celej čiare. V Hnúšti takmer nič nepredviedol a prehral rozdielom triedy. Vyrovnaný bol len priebeh 1.polčasu, ale po úvodnom góle Brucháneka v 41´min. získali kontrolu nad zápasom domáci. Práve Bruchánkovi sa vydaril tento zápas. Po zmene strán pridal ešte 2 góly a skompletizoval svoj hattrick - 3:0. Revúca sa na nič nezmohla a po dobrom štarte do súťaže, postupne stráca formu a klesá v tabuľke. Hnúšťa naopak podala azda svoj najlepší výkon v ročníku a vybojovala 2.výhru.

Halič - Klenovec 10:0 (6:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 13´Stanislav Nociar - 1:0, 16´Arpád Váradi - 2:0, 20´Adrián Takáč - 3:0, 34´Arpád Váradi - 4:0, 39´Stanislav Nociar - 5:0, 41´Ján Borovec - 6:0, 56´Ján Borovec z 11m - 7:0, 77´Arpád Váradi - 8:0, 81´Ján Valko - 9:0, 89´Ján Borovec - 10:0, čisté konto udržal Erik Hudec (46´Ján Piatrik)

Od úvodu bolo zrejmé, že to bude súboj mačky s myšou. Hostia pricestovali len 10 a od prvej minúty sa úporne bránili. Táto taktika im vychádzala len do 13´min., kedy otvoril skóre Nociar - 1:0. potom domáci postupne pridávali jeden gól za druhým a hattrick sa podaril nielen kanonierovi Arpádovi, ale v 2.polčase aj kapitánovi Borovcovi. Váradi vsietil celkovo už 11 gólov. Halič si 4.výhrou v 6. zápase výrazne polepšil a poskočil na 4.miesto. Klenovec je s 1 bodom posledný a mal by sa nad svojimi výkonmi zamyslieť, inak bude patriť medzi horúcich kandidátov na zostup do 1.triedy.

Hajnáčka - Tomášovce 4:0 (3:0)

Góly: 10´Tomáš Rácz - 1:0, 26´Tomáš Rácz - 2:0, 39´Tomáš Rácz - 3:0, 57´Richard Darabi - 4:0, čisté konto udržal Ondrej Tužinský

Hajnáčka je doma mimoriadne silná, o čom sa už presvedčila v 2.kole Hnúšťa, ktorá tu inkasovala 10 gólov. Doteraz neporazené Tomášovce, ktoré inkasovali len 2 góly sa nepoučili a odišli s dlhým nosom. Domáci sa mohli ako tradične oprieť o strelecké schopnosti Tomáša Rácza, ktorý všetko rozhodol už v 1.polčase hattrickom. Dal už 13 gólov v 6.zápasoch a je jasným lídrom medzi strelcami. Pred rokom delili oba tímy 2 súťaže, ale nováčikovská dravosť uspela nad skúsenosťami. Hostia sa snažili aspoň o skorigovanie prehry, ale ani to sa im nepodarilo po 1.prehre klesli na 3.miesto. Pre Hajnáčku je každá výhra nad favoritom veľkým povzbudením a vďaka tejto poskočila na 11.miesto.

Cinobaňa - Vidiná 3:1 (1:1)

Góly: 23´Pavol Salaj - 1:0, 24´Tomáš Demok - 1:1, 53´Dávid Horváth - 2:1, 75´Róbert Berky - 3:1

Súboj nováčikov priniesol zaujímavý futbal. V 1.polčase bola hra pomerne vyrovnaná. Domáci išli do vedenia v 23´min. gólom Salaja, ale hostia prakticky okamžite odpovedali Demokom - 1:1. V 2.polčase po prestriedaní domáci predsa len zapli na vyššie obrátky a dokázali strhnúť výhru na svoju stranu. Dôležitý bol najmä gól Horvátha na - 2:1, ktorý sa ukázal byť rozhodujúci. Poistka Berkyho štvrťhodinu pred koncom už len stanovila konečné skóre. Vidiná síce opäť prehrala, ale jej výkony majú stúpajúcu tendenciu a mohla by sa teda dostať z predposlednej priečky. Cinobaňa musí byť spokojná veď v 6 zápasoch získala už 9 bodov a je v strede tabuľky.

Kokava nad Rimavicou - Dolná Strehová 1:1 (1:0)

Góly: 37´Ondrej Radič - 1:0, 80´Ján Oláh - 1:1

Prvý polčas bol dosť vyrovnaný. Šance sa rodili na oboch stranách, možno o niečo bolí lepší domáci a dočkali sa vedúceho gólu z priameho kopu. Presne namieril Radič - 1:0. V druhom polčase mali viac z hry hostia, ktorí súpera tlačili až kým z toho nevyťažili gól Oláha 10 minút pred koncom - 1:1 . Domácich môže mrzieť zahodená tutovka, keď Gibala išiel v 90 min. sám na bránu no zľakol sa šance. Domácu Kokavu môže mrzieť, že stratila dalšie body dôležité pre záchranu.