6.kolo - Lisková je v tejto sezóne už 5.lídrom, Turany pokračujú vo víťaznej sérii, Bešeňová s 3.prehrou za sebou, ktorú zariadil 4 gólmi Masničák z Rabče, na lídra strelcov Klačana z Vrútok sa dotiahol Prídavok z Bieleho Potoka, obaja skórovali 7krát

11.01.2012 18:12

6.kolo - 10. a 11.9.2011

Dlhá nad Oravou - Zákamenné 1:2 (1:0)

Góly: 8´Martin Sloboda - 1:0, 70´Erik Kurňavka - 1:1, 84´Erik Kurňavka - 1:2

Dlhá sa svojimi výkonmi prepracovala na 1.miesto a na zápas so Zákamenným prilákala 100 divákov. Domáci hráči hnaní fanúšikmi začali veľmi aktívne a vo 8´min. otvoril skóre kapitán Sloboda - 1:0. Ďalšie šance už Dlhá nevyužila a hostia postupne vyrovnali hru v poli. Zákamenné je v tejto sezóne tak trochu zvláštnym tímom. V predchádzajúcich zápasoch dokázali vyhrať len vonku. Túto tradíciu začali napĺňať po prestávke. S pribúdajúcimi minútami mali viac z hry a v 70´min. sa dočkali. O vyrovnanie sa postaral Kurňavka - 1:1. V závere mali väčšiu snahu rozhodnúť hostia a Kurňavka sa 6 minút pred koncom presadil aj druhýkrát a stal sa hrdinom duelu - 1:2. Dlhá prišla prvou prehrou doma o líderskú pozíciu. Zákamenné si polepšilo o 1.miesto a je na 8.mieste.

Lisková - Liesek 3:2 (1:2)

Góly: 19´Tomáš Koleják - 0:1, 24´Michal Forgáč - 1:1, 39´Tomáš Koleják - 1:2, 59´Richard Šípka - 2:2, 62´Radoslav Hančík - 3:2

Na zaujímavý súboj si našlo cestu 50 divákov, ktorí určite neľutovali. Z oboch strán sa hral veľmi ofenzívny, útočný futbal, ktorý musel baviť. Zaujímavú zápasovú zápletku začal v 19´min. hosťujúci kapitán Koleják - 0:1. Za domácich odpovedal už po 5 minútach Forgáč - 1:1. Hostia sa na zápas veľmi dobre pripravili a vo výbornej forme hral najmä kapitán Koleják. Ten 6 minút pred prestávkou opäť získal vedenie na stranu hostí - 1:2. Lisková vstúpila do 2.polčasu s veľkým odhodlaním zvrátiť priebeh a odvrátiť prvú prehru v sezóne. Hostia odolávali len do 59´min., kedy sa o druhé vyrovnanie postaral Šipka - 2:2. Už o 3 minúty pridal tretí domáci gól Hančík a dostal Liskovú na koňa - 3:2. Domáci mohli pridať poistku, ale ďalšie šance zostali nevyužité a tak bol stav tesný až do záveru. Skóre sa už nezmenilo a Lisková si pripísala tesnú, ale cennú výhru, po ktorej sa dostala na čelo 5.ligy. Pochvalu za kvalitný výkon si zaslúžia aj hostia.

Likavka - Biely Potok 1:4 (1:1)

Góly: 10´Miloš Benčo - 1:0, 26´Jakub Sleziak - 1:1, 63´Jakub Sleziak - 1:2, 68´Adam Prídavok - 1:3, 76´Jozef Bradiak - 1:4

Nováčik stúpa v tabuľke neustále nahor a z kola na kolo podáva lepšie a lepšie výkony. Nárast formy potvrdil aj v Likavke. Hostia síce inkasovali úvodný gól už v 10´min. od Benča, ale potom bol zápas plne v ich réžii. Ešte do prestávky vyrovnal Sleziak a po zmene strán pridali hostia 3 góly v priebehu 13 minút. Postupne skórovali Sleziak, Prídavok a Bradiak. Pre Adama Prídavka to bol 7.gól v sezóne čím sa dotiahol na lídra strelcov Klačana z Vrútok. Likavka ťahala v zápase za kratší koniec a po prvýkrát v sezóne prehrala doma. Biely Potok poskočil už na 2.miesto. Stretnutie sledovalo 60 divákov.

Zuberec - Vrútky 1:1 (1:1)

Góly: 7´Jakub Šiška - 1:0, 8´Matúš Havran - 1:1

Oba tímy svoje posledné 2 zápasy prehrali a nepriaznivú sériu chceli ukončiť. Ako prví sa k tomu priblížili domáci rýchlym gólom Šišku zo 7´min., ale už o minútu odpovedal Havran - 1:1. Po rýchlych úvodných góloch sa hra upokojila a do konca 1.polčasu sa už nič podstatné neudialo. Po zmene strán pokračoval vyrovnaný priebeh s minimom šancí na oboch stranách. Keďže už ďalší gól nepadol, skončilo sa stretnutie spravodlivou deľbou bodov. Pre Zuberec i Vrútky je to prvá remíza v sezóne.

Turany - Trstená 2:0 (0:0)

Góly: 58´Libor Majerík - 1:0, 65´Rastislav Bochnička - 2:0, čisté konto udržal Matúš Fúčela

Turany v poslednej dobe poriadne šľapú. Sériu víťazstiev za sebou natiahli aj proti bývalému štvrtoligistovi. Trstenej nemožno uprieť snahu, jej výkon bol podstatne lepší ako na začiatku sezóny, ale na body nestačil. V 1.polčase sa ešte nováčik strelecky nepresadil, ale po zmene strán to prišlo. Tesne pred koncom hodiny hry otvoril skóre Majerík - 1:0. Poistku pridal onedlho Bochnička - 2:0. Pre oboch strelcov to bol 6.gól v sezóne, čím sa zaradili na 2.miesto v streleckej tabuľke. Trstenej sa napriek snahe skórovať nepodarilo a brankár Turian Fúčela si pripísal 1.čisté konto v 5.lige. Turany sú už na 4.mieste. Trstená klesla opäť na zostupové 12.miesto.

Oravské Veselé - Sihelné 1:0 (0:0)

Góly: 76´Ivan Ganobčík - 1:0, čisté konto udržal Maroš Babečka

Oravskému Veselému príliš posledné 2 zápasy nevyšli, hosťom zatiaľ nevychádza celá jeseň. Kríza sa prejavila na hre oboch tímov. Diváci príliš veľa futbalových akcií nevideli, prevládala bojovnosť. Obrany pôsobili istejším dojmom ako minule a šancí bolo málo. Vyrovnané stretnutie napokon rozhodla jediná vydarená akcia. Na jej konci bol v 76´min. domáci kapitán Ganobčík a zabezpečil svojmu tímu 3 body. Sihelné toho smerom dopredu veľa nevymyslelo, ale isté zlepšenie v obrane bolo badateľné, čo dáva nádej pre posledný tím súťaže do nasledujúcich kôl.

Rabča - Bešeňová 4:1 (3:0)

Góly: 7´František Masničák - 1:0, 20´František Masničák - 2:0, 38´František Masničák - 3:0, 64´František Masničák - 4:0, 74´Matej Červeň - 4:1

Tabuľkové postavenie oboch tímov nebolo pred zápasom vôbec lichotivé. Hostia boli na 12.mieste, domáci dokonca ešte o pozíciu nižšie. Čakal sa vyrovnaný futbal, ale papierové predpoklady sa tentoraz nenaplnili. Domáci ovládli dianie na ihrisku a mimoriadny výkon podal domáci hráč Masničák. Gólmi v 7´, 20´a 38´min. zabezpečil Rabči pohodlné trojgólové polčasové vedenie. Hostia hrali opäť zakríknuto a nadviazali na nevydarené výkony z Oravského Veselého a doma proti Liskovej. V 2.polčase domáci kontrolovali priebeh a v 64´min. pridal Masničák aj 4.gól, čím sa stal hrdinom 6.kola. Aspoň čestný gól zaznamenal za hostí Červeň - 4:1. Rabča podala najlepší výkon sezóny a konečne potešila svojich fanúšikov, ktorých prišlo aj napriek zlým výsledkom 100. Bešeňová je od svojho minuloročného postupu do 5.ligy na najhoršej priečke, momentálne je predposledná.