6.kolo - Ruža prvýkrát zaváhala, ale udržala si 1.miesto, súboj o 2.miesto vyznel v prospech Prešova, majster Žilina si poradil s Trnavou, Dukla deklasovala Podbrezovú aj vďaka hattriku Erika Hrica

Góly: 28´Kadlec - 1:0, 78´Kratochvíl - 2:0

MŠK: Kňazovič - Iliev, Šutý, Kostolný, Stranianek – Lojdl, Kincl, Kopičár (65. Kratochvíl), - Kadlec (80. Remek), Michlík (48. Pochyba), Krčula.

Zápas sme mali celý čas pod kontrolou. Súpera sme do náznakov šancí dostávali našimi nepresnosťami pri zakladaní útoku, nepresnými prihrávkami pri vedení útoku. Od začiatku sme sa snažili hrať, konečne hráči pri zakladaní útoku otvárali priestory, stredoví hráči sa nebáli prijať loptu aj pod tlakom súpera, ktorý bránil s desiatimi hráčmi. Problémy sme mali s vedením útoku, častokrát to bolo zdĺhavé, nepresné a súperovi sme dali možnosť presunúť sa a zatvoriť priestor. Ešte stále absentuje jednoduchá kombinácia a cirkulácia lopty na jeden - dva dotyky. Obrovský problém máme s prvým dotykom, ako prebrať loptu, do akého priestoru, či ju vôbec preberať a nehrať prvým dotykom. Napriek týmto negatívam bolo obrovská chuť po víťazstve a konečne za víťazstvom šiel celý kolektív spolu.

Góly: 2´L.Tóth - 0:1, 18´Jochman - 1:1, 24´L.Tóth - 1:2

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - J. Vaško (60. Tkáčik), M. Janočko, Mikovčík, Halagan - Vajs, M. Ferko, Havrila, L. Tóth (75. Sarik), J. Andrejko - Bellás (45. Copko)

Tréner Michaloviec Ján Gajdoščík: "Počas celého zápasu sme boli jednoznačne lepším tímom a vedenia sme sa ujali už v druhej minúte po krásnej strele Lukáša Tótha. Domáci síce v 18. minúte z ojedinelej šance vyrovnali, no o šesť minút strelil náš druhý gól opäť Lukáš Tóth, keď sa presadil hlavou. Domáci hrali iba na brejky. Ďalšie naše góly mohli pridať Vajs či Bellás, ale neuspeli. Vyhrali sme úplne zaslúžene."

Dukla Banská Bystrica - Podbrezová 6:0 (2:0)

Góly: 15´Erik Hric - 1:0, 29´Erik Hric - 2:0, 42´Erik Hric - 3:0, 61´Jakub Hubert - 4:0, 76´Lukáš Čecho - 5:0, 79´Oliver Križo - 6:0

Dukla: Vaník – Neušel, Fízeľ, Kupec, M. Mesík, Gregáň (41´ Čecho), Kollati, Andráši (48´ Arendáš), Hric, Kuchta (60´ Križo), Gaško (56´ Hubert)

Podbrezová: Páriš - Fraňo, Ogurčák (41´ Dobranský), Hruška (41´ Blahuta), Klimo, Galo (65´ Vrana), Sudimak, Balla, Gánovský, Zachar (41´ Hanzlík), Rovňan

Zlaté Moravce - Nitra 0:5 (0:2)

Góly: 2x Bojda, Ács, Kinče, Chorváth

Trenčín - Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: Petrík vs. Zsigmund

Košice - Slovan Bratislava 2:0

Góly: Haluška, Micovčák