6.kolo - Oravan nedokázala zastaviť ani Turzovka, bez straty bodu aj Stráňavy, Žilina sa pohrala s Černovou, Staškov stratil 3 body v Závažnej Porube v závere, Krásno rozstrieľalo Predmier, Mičenec a Pindura dali 8 gólov

30.09.2012 19:14

6.kolo - 8. a 9.9.2012

Stráňavy - Rosina 4:0 (2:0)

Góly: 9´Matej Kuchár - 1:0, 29´Maroš Ďanovský - 2:0, 54´Dávid Mičenec - 3:0, 73´Dávid Mičenec - 4:0, čisté konto udržal Michal Gálik (46´Matej Tavač)

Góly: 23´Denis Vavro - 1:0, 35´Filip Rybár - 2:0, 53´Adam Štefanec - 3:0, 56´Martin Slaninka - 4:0, 66´Denis Vavro - 5:0, 79´Rastislav Václavík - 6:0, 86´Marek Pindura - 6:1, 88´Marek Pindura - 6:2, 89´Martin Slaninka - 7:2

MŠK: Sága (45. Bajza) – Skaličan (45. Šesták), Vavro, Nemčík, Slaninka – Minárik (45. Václavík) – Štefanec (57. Beniač), Pochyba – Kratochvíl, Rybár – Puček

S Černovou sme odohrali dobrý zápas, podali sme zodpovedný výkon. V prvom polčase nám chýbalo viac kľudu a trpezlivosti, mali sme byť silnejší na lopte a ešte viac kombinovať. V druhom polčase sa nám to už darilo viac, boli tam veľmi prekné útočné kombinácie. Mrzia ma dva strelené góly na konci zápasu. Musíme hrať až do poslednej minúty, nesmieme poľaviť z koncentrácie za žiadného stavu. Súper bránil iba na svojej polovici ihriska, nechcel hrať futbal. My musíme v takýchto zápasoch ešte zlepšiť pohyb, hrať rýchlejšie cez prihrávku, nachystať si súpera a cez slabú stranu v krídelnom priestore sa dostať ku centrom a byť nebezpeční a dôrazní v koncovke. V zápase ma najviac upútal Slaninka.
Tréner Žiliny Tibor Goljan

Góly: 66´Adam Greš - 0:1, 90´Matúš Trabalík - 0:2, čisté konto udržal Dušan Miškovič

Od začiatku tohto stretnutia sme boli lepším tímom, no nevedeli sme sa presadiť. Skvelá šanca Filipa Guru, ktorú len tak tak vyškriabal brankár z brány na roh. Skvelý priamy kop v podaní Adama Greša. Lopta smerujúca do šibenice, no opäť brankár zachránil. Od 30.min sme prestali hrať. Domáci mali dve šance no obe sa črtali v gól. Najskôr nedorozumenie stopéra s brankárom a lopta tam len tak podskakovala, no včas sa ju podarilo odkopnúť. Ďalšia skvelá šanca domácich keď z ľavej strany centrovali loptu do šestnástky. No hráč si s loptou nevedel poradiť. V druhom polčase sa šance črtali len sporadicky. Hralo sa hlavne v strede ihriska. Asi v 60.min sa nám konečne podarilo rozvlniť sieť, keď po centri Ivana Farského pekne hlavičkou loptu do siete umiestnil Adam Greš. Domáci sa snažili vyrovnať no šanca sa im nenaskytla a od 70.min hrali v oslabení o jedného hráča. V 85.min si sám na bránu beží striedajúci hráč Kristián Farský no zahadzuje jasnú tutovku. V už nadstavenom čase sa nám podarilo vsietiť i druhý gól. Po prihávke od Jána Vošku do šestnástky ďalšiemu striedajúcemu hráčovi Matúšovi Trabalíkovi nebolo ťažké premeniť z takejto pozície na konečných 2:0. Zaslúžené tri body si odnášame domov.

Tvrdošín - Lisková 4:0 (2:0)

Góly: 23´Filip Mravec - 1:0, 43´Michal Lajš - 2:0, 66´Karol Vrana - 3:0, 87´Peter Huraj - 4:0, čisté konto udržal Richard Kordiak

Sučany - Liptovský Hrádok 2:1 (1:0)

Góly: 33´Jakub Vajdel - 1:0, 66´Patrik Kováč - 1:1, 87´Lukáš Košinár - 2:1

Krásno nad Kysucou - Predmier 8:1 (4:1)

Góly: 6´Miloš Klus - 0:1, 11´Miroslav Trauer - 1:1, 29´Tomáš Tomčala - 2:1, 31´Dávid Rajnoha - 3:1, 42´Tomáš Bros - 4:1, 62´Jozef Baltiar - 5:1, 76´Tomáš Tomčala - 6:1, 79´Marek Sýkora - 7:1, 84´Peter Mahút - 8:1

Góly: 44´Marcel Ohrádka - 0:1, 90´Michal Kuska - 1:1

Staškov: M.Badura - P.Čuboň , J.Sabela , J.Bugáň , M.Šperka - M.Ohrádka , J.Slúka , P.Jantoš , M.Kvašňovský - T.Grácik - M.Babiš

Náhradníci : D.Turiak , D.Krížek , D.Estočin , R.Ježík

V sobotu 8.9.2012 o 15:30 sme odohrali 6.kolo na pôde Závažnej Poruby . Po veľmi slabom výkone , sme si odviezli iba bod , keď v 89´minúte sme inksaovali gól z 2 - metrového offsajdu . V zápase bolo kopec šancí , na jednej , či druhej strane a zas náš slabý výkon sme si nezaslúžili vyhrať , i keď sme ktomu mali veľmi blízko . Treba pochváliť hlavne brankára Mira Badura , ktorý vychytal veľa šancí a tak tiež aj penaltu.