6.kolo - Krásno presvedčivo aj v Závažnej Porube, Sučany pred návštevou 150 divákov nerozhodne s Oravskou Jasenicou, Žilinskí mladíci suverénni proti Tvrdošínu, prvé výhry Hôrok a L.Lúčky, 4 strelci dali po 5 gólov

12.09.2011 22:07

6.kolo - 10. a 11.9.2011

Góly: 47´Patrik Krčula - 1:0, 67´Dávid Kratochvíl - 2:0, 78´Dávid Kratochvíl - 3:0, 88´Jaroslav Iliev z 11m - 4:0, čisté konto udržal Adrián Tichák

Prvý polčas dvoch popredných tímov 4.ligy bol vyrovnaný. Útoky končili medzi šestnástkami, aj keď si domáci vypracovali viac šancí, gól sa im nepodarilo streliť. Hneď na začiatku  47.min. Čmelík prihrávkou do 16-ky našiel  Krčulu, ktorý dotlačil loptu do siete súpera - 1:0. Po strelenom góle hráči začali domáci viac kombinovať, lepšie sa pohybovať, čo robilo súperovi veľké problémy. A po jeho chybách, strelili Žilinčania ďalšie góly. Druhý a tretí gól strelil Kratochvíl a štvrtý v 88. min.Iliev z pokutového kopu. Hostia si tiež vypracovali niekoľko šancí, ale ich nepremenili a tak si po 4 výhrach v rade pripísali druhú prehru v ročníku. Domáci už poskočili na 2.miesto.

Predmier - Stráňavy 4:1 (1:0)

Góly: 14´Lukáš Čička - 1:0, 56´Tomáš Janči - 1:1, 78´Andrej Pobijak z 11m - 2:1, 80´Andrej Pobijak - 3:1, 82´Andrej Pobijak - 4:1

Predmier podal proti Stráňavám svoj najlepší tohtosezónny výkon. 1.polčas bol v réžii domácich a kapitán Lukáš Čička zabezpečil Predmieru vedenie v 14´min. - 1:0. Po prestávke začali lepšie hostia a gólom Jančiho vyrovnali. Zvýšená aktivita sa domácim vyplatila lebo v záverečnej fáze zápasu strhli 3 rýchlymi gólmi výhru na svoju stranu. Hrdinom zápasu sa stal Pobijak, ktorý zaznamenal čistý hattrick v rozpätí 4 minút. Predmier si druhou výhrou v sezóne vylepšil bodovú situáciu a udržal si 10.miesto. K Stráňavám sa priblížil na rozdiel 1 bodu.

Góly: 17´Matúš Tavel - 1:0, 33´Juraj Ivanovič z 11m - 1:1, 42´Dávid Heglas - 1:2, 47´Marek Babiš - 1:3, 57´Marek Babiš - 1:4, 76´Jakub Likavčan - 2:4, v 53´min. nepremenil hosťujúci kapitán Juraj Ivanovič za stavu - 1:3 pokutový kop

Ani v treťom domácom zápase sa Sliačanom nepodarilo bodovať. Hlavným dôvodom bolo podobne ako v predchádzajúcich zápasoch nevyužitie gólových príležitostí, ktoré si dokážu vypracovať a aj v tomto zápase ich bolo neúrekom, ale zakončenie je žalostné. Naopak súper ukázal, ako sa hrá efektívny futbal a zúžitkoval takmer každú ponúknutú šancu na strelenie gólu.

Lietavská Lúčka - Černová 4:2 (3:0)

Góly: 13´Marián Hudek - 1:0, 17´Ján Čerňan - 2:0, 22´Daniel Majerčík - 3:0, 48´Ján Čerňan - 4:0, 65´Lukáš Kajan - 4:1, 83´Lukáš Kajan - 4:2

V súboji tímov z chvosta tabuľky sa mali prítomní diváci neustále na čo pozerať. Domáci podali najmä v 1.polčase výkon na hranici svojich možností a vicemajstrovi nedali žiadnu šancu. 3 gólmi v rozpätí 9 minút od Hudeka, Čerňana a Majerčíka získali pohodlný náskok. Množstvo šancí potom ešte zahodili. Keď pridal po prestávke štvrtý gól opäť Čerňan, vyzeralo to na debakel Černovej. Ten nakoniec odvrátil 2 gólmi v záverečnej polhodine Kajan. Domáci si teda zaslúžene pripísali prvú výhru v ročníku a na zostupovú 13.pozíciu odsunuli práve Černovú.

Hôrky - Liptovský Hrádok 4:2 (2:1)

Góly: 10´Marek Martan - 0:1, 26´Lukáš Pirošík - 1:1, 45´Michal Stalmašek - 2:1, 67´Radovan Hudáček - 2:2, 75´Lukáš Pirošík - 3:2, 90´Juraj Knapec - 4:2

Hôrky boli pred týmto zápasom jediným tímom, ktorý ešte nemal ani bod a tak sa proti v poslednej dobe dobre hrajúcemu Hrádku, pokúsili túto nepriaznivú bilanciu odvrátiť. Lenže úvodný gól dali hostia, keď sa v 10´min. presadil Martan - 0:1. Lenže domáci zvýšenou aktivitou dokázali vývoj otočiť ešte v 1.polčase. Skórovali Pirošík a Stalmašek. Hostia zápas zdramatizovali v 67´min. vyrovnávajúcim gólom Hudáčeka - 2:2. V záverečnej štvrťhodine strhol výhru na stranu Hôrok druhým gólom v zápase Pirošík - 3:2 a pri záverečnom tlaku hostí unikol Knapec a upravil na - 4:2. Domáci sa teda tešili z prvej výhry v sezóne a odlepili sa z dna tabuľky.

Závažná Poruba - Krásno 1:3 (0:1)

Góly: 20´Branislav Macura - 0:1, 64´Peter Zaťovič - 0:2, 71´Branislav Macura - 0:3, 76´Filip Janek - 1:3

Krásno zvládlo aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe Závažnej Poruby, ktorá zatiaľ ako jediná v súťaži získala skalp Žiliny. Po dlhšej dobe dal o sebe vedieť kanonier Krásna Macura a najmä jeho zásluhou hostia vyhrali aj 6 zápas v rade. Vsietil 2 góly a jedným presným zásahom sa k nemu pridal Zaťovič. Domáci, ktorí ťahali v zápase za kratší koniec stihli už len skorigovať Janekom na - 1:3. Závažná Poruba tak po dobrom štarte do súťaže prehrala druhýkrát v rade a pomaly stráca kontakt s čelom tabuľky.

Sučany - Oravská Jasenica 2:2 (0:1)

Góly: 19´Erik Polák - 0:1, 49´Marek Huličiar - 1:1, 76´Juraj Melo z 11m - 2:1, 90´Kristián Ďurica - 2:2

Pred návštevou kola 150 divákov sa hral veľmi kvalitný zápas dvoch vyspelých súperov. Stretnutiu nechýbalo prakticky nič. Padali góly, bola tu dramatická zápletka a zrodila sa asi zaslúžená remíza, ktorá viac potešila hostí, keďže vyrovnali v poslednej minúte. Skóre zápasu otvoril svojim 5.gólom sezóny hosťujúci Polák - 0:1. Po prestávke domáci zlepšenou hrou obrátil priebeh gólmi Huličiara a Mela - 2:1. Posledné slovo mal hráč hostí Ďurica v 90´min. Sučany tak po 2 prehrách v rade bodovali, aj keď boli blízko výhre. Poďakovanie si zaslúžia aj fanúšikovia, ktorí napriek posledným nepriaznivým výkonom prišli nováčika ligy povzbudiť v hojnom počte. Jasenica gólom v poslednej minúte odvrátila hrozbu prvej prehry v ročníku.