6.kolo - Brusno v miernom trháku, v šlágri kola zdolala Hriňová tesne Tornaľu, prvé výhry Žarnovice, Divína a Kalinova, na spodok tabuľky klesla Šalková, Šagát si 9.gólom upevnil 1.miesto v tabuľke strelcov

12.09.2011 21:47

6.kolo - 10. a 11.9.2011

Kalinovo - Bacúch 3:1 (0:0)

Góly: 56´Michal Krajči - 0:1, 79´Patrik Kamenský - 1:1, 81´Kamil Karásek - 2:1, 86´Patrik Kamenský - 3:1

Bacúch bol od začiatku stretnutia lepším tímom, zatlačil domácich na ich polovicu a vytvoril si niekoľko sľubných šancí, ktoré však nedokázal pretaviť na gól. Až v druhom polčase sa hosťom podarilo skórovať z kopačky Krajčiho. Potom prišli chyby v obrane Bacúcha a domáci dokázali v priebehu pár minút otočiť skóre, keď zo 4 striel vyslaných počas celého zápasu 3 skončili v sieti hostí. Pod výkon sa určite podpísala aj absencia 3-och vykartovaných hráčov zo základnej zostavy v Tornali. Kalinovo si tak pripísalo prvú a mimoriadne cennú výhru a v tabuľke sa odlepilo z absolútneho dna. Bacúch klesol po 2 prehrách v rade na 6.miesto.

Hriňová - Tornaľa 1:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 70´Jakub Chriašteľ - 1:0, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Na horúcu pôdu do Hriňovej zavítali futbalisti Tornaľe nabudení po poslednej výhre nad Bacúchom. Od začiatku sa začal hrať pekný kombinačný futbal, hra bola vyrovnaná a do dobrých šancí sa mužstvá takmer nedostávali. V 32´min. dostal výbornú loptu zo stredu poľa hosťujúci útočník, ale keď sa ocitol pred brankárom zoči voči, zaváhal a nastrelil len ľavú žrď. Obidva tímy sa pokúšali dostať do lepšej šance, ale obrana domácich ako aj hostí bola pozorná. Do konca polčasu sa tak už ani jeden tím nedostal do vážnejšej šance. Do druhého polčasu vstúpili domáci s cieľom vsietiť vedúci gól. Viackrát sa pokúšali vysunúť hrotového útočnika Jakuba Chriašteľa, ale neúspešne, obrana hostí bola pozorná. V 70´min. zobral loptu v strede poľa Pavol Mičuda a pekným sólom sa dostal až na roh malého vápna, kde z posledných síl vystrelil, lopta brankárovi vykĺzla a z bránkovej čiary ju do siete doťukol Jakub Chriašteľ a zaznamenal už svoj štvrtý gól v sezóne. Do konca zápasu mali ešte domáci pár nevýrazných šanci. A svoj tesný náskok si udržali. Treba pochváliť brankára Petra Chriašteľa, ktorý už tretí zápas po sebe neinkasoval a vychytal svoje štvrté čisté konto v sezóne.

Brusno - Šalková 2:1 (1:0)

Góly: 35´Tomáš Šagát - 1:0, 85´Samuel Knižka - 2:0, 86´Šimon Bútora - 2:1

Líder tabuľky sa pustil v derby zápase do Šalkovej vo veľkom štýle. V úvode si vypracoval výraznú prevahu s niekoľkými dobrými príležitosťami, ale chýbalo presnejšie zakončenie. Potom vysunul Knižka typickým spôsobom za obranu kanoniera Šagáta, ktorý sa prirútil z pravej strany do šestnástky, brankár Šalkovej jeho prvý pokus zneškodnil, ale len pred seba a z dorážky zaznamenal najlepší strelec súťaže už svoj 9.gól - 1:0. V 1.polčase zaujala ešte nebezpečná hlavička Knižku, ktorá len tesne minula žrď hosťujúcej brány. V 2.polčase pokračovala prevaha lídra, ktorý však zahadzoval jednu šancu za druhou. Tie najväčšie Šagát, keď dvakrát nastrelil žrď. S blížiacim sa záverom hostia stále živili šancu na zisk bodu. Definitívu priniesla až 85´min. Šagát ušiel obrane Šalkovej, brankár jeho strelu vyrazil do strany na hranicu šestnástky, kde si nabehol Knižka, ktorý prestrelil aj obrancu stojaceho v bráne - 2:0. Hneď po rozohrávke založili hostia protiútok. Záložník hostí vysunul pred bránou Bútoru, ktorý sám pred Hlinkom nezaváhal - 2:1. V záverečných 2 minútach si už Brusno postrážilo tesný náskok a pripísalo si už 5 výhru v prebiehajúcej sezóne. V tabuľke sa tak dostalo do 4 bodového trháku. Šalková touto prehrou klesla na samé dno tabuľky, keď ako jediný tím súťaže čaká na prvú výhru. Vo štvrtok sa bude v Brusne predohrávať 8.kolo. K lídrovi príde nováčik z Bacúcha a očakáva sa kvalitný futbal, na ktorý fanúšikov oboch táborov pozývame.

Hliník nad Hronom - Banská Štiavnica 5:2 (1:2)

Góy: 3´Erich Čík - 0:1, 15´Dušan Bosák z 11m - 1:1, 45´Marek Pastier - 1:2, 56´Dušan Bosák - 2:2, 62´Patrik Ďuriš - 3:2, 84´Patrik Ďuriš - 4:2, 89´Patrik Ďuriš - 5:2

Hliník na rozdiel od svojich dospelých kolegov v tomto ročníku šľape. Na domácom ihrisku si po Jesenskom a Divíne poradil aj s tretím súperom. Proti Banskej Štiavnici sa prvýkrát v novej sezóne zapísal do streleckej listiny Ďuriš a hneď bol z toho hattrick, ktorý mu vyniesol titul hráča kola. Zdatne mu sekundoval Bosák, ktorý sa zaslúžil o ďalšie 2 góly. Hosťom nemožno uprieť snahu, dali aj 2 góly a dvakrát viedli, čím sa pričinili o pekný futbalový zážitok, ale zdá sa, že aj v novej sezóne ich čakajú náročné záchranárske práce. Všetko bude výrazne záležať už od ďalšieho kola, kedy na svojom ihrisku privítajú Hodrušu. Hliník sa 4.výhrou v ročníku posunul už na 2.miesto tabuľky o skóre pred Hriňovú. Potvrdiť ho bude chcieť v sobotu v Šalkovej.

Hodruša Hámre - Krupina 3:0 (1:0)

Góly: 21´Miroslav Bernáth - 1:0, 53´Tomáš Tóth - 2:0, 84´Tomáš Tóth - 3:0, čisté konto udržal Peter Danko

Hodruša hrá v novom ročníku ako vymenená a predovšetkým na domácej pôde valcuje jedného súpera za druhým. Po Kalinove a Sliači si bez väčších problémov poradila aj s jedným z favoritov súťaže Krupinou. 1.polčas priniesol vyrovnaný futbal, keď na oboch stranách si tímy vypracovali minimum šancí. Jedinú premenil domáci Bernáth v 21´min. - 1:0. Krupine chýbajú po odchode viacerých hráčov (napr. J.Kindernaj, B.Tomus) kreatívnejší hráči smerom dopredu a v novej sezóne má problém so strieľaním gólov. To sa naplno potvrdilo aj po prestávke, kedy domáci 2 gólmi Tótha navýšili vedenie a hostia nedokázali odpovedať ani jedným gólom. Hodruša sa v tabuľke prepracovala pred svojho súpera už na 5.miesto a to hrá ešte dohrávku 2.kola v Divíne. Krupina dala zatiaľ len 8 gólov a to je málo ak chce pomýšľať na popredné priečky.

Sliač - Divín 0:1 (0:1)

Góly: 41´Marek Majkút - 0:1, čisté konto udržal Juraj Rafaj

Začiatok stretnutia bol z oboch strán opatrný. Bol to boj o každý kúsok ihriska. Ani jeden z tímov nevedel udržať loptu dlhšiu dobu na kopačkách. V 41.min Sliač prepadol v obrane, keď sa hosťujúci hráč Majkút ocitol sám pred domácim brankárom a prekonal ho - 0:1. Sliač ostal ako obarený a potreboval prestávku. Na druhý polčas vyšiel úplne iný Sliač. Od začiatku druhého polčasu tlačili na súpera a chceli čo najskôr vyrovnať stav stretnutia. V 72.min dokonca nastrelili žrď. V 84.min mohol byť spasiteľom domáceho tímu rozhodca, keď hosťujúci hráč v šestnástke chytil na zemi rukou loptu. Rozhodcova píšťaľka, ale ostala nemá. Hostia už len dokonca bránili a Sliaču sa nepodarilo vybojovať ani bod. Divín tak vybojoval prvú výhru po návrate do 4.ligy a odrazil sa z dna tabuľky. Pre Sliač bola táto prehra nečakaná a tak trochu smolná.

Jesenské - Žarnovica 1:2 (1:1) - pripravené v spolupráci s Lukášom Žiškom

Góly: 7´Július Fodor - 1:0, 35´Samuel Truska - 1:1, 89´Adrián Zmitko - 1:2

Favoritom pred zápasom boli domáci, ktorí disponovali najlepším útokom sezóny. Žarnovica navyše v prvých 5 zápasoch nezískala ani jednu výhru. Hostia nastúpili konečne po dlhej dobe v kompletnom zložení. Úvod stretnutia patril Jesenskému, ktoré vyťažilo z úvodného tlaku vedúci gól Fodora - 1:0. Od polovice druhého polčasu hostia hru vyrovnali a miestami mali aj navrch. V 35´min. sa postarali o nečakané vyrovnanie. Konečne sa strelecky prebudil jeden z najlepších minuloročných strelcov Truska - 1:1. 2.polčas bol prevažne v réžii domácich. V 69´min. získali početnú výhodu po vylúčení Kúšika, ale obrana Žarnovice odolala. Hostia sa zamerali na udržanie stavu a v predposlednej minúte nečakane udreli. Rýchly protiútok do otvorenej domácej obrany podnikol Truska. Obohral 3 obrancov aj s brankárom, naservíroval loptu pred prázdnu bránu nabiehajúcemu Zmitkovi a azda najväčšie prekvapenie kola bolo na svete. Pre Žarnovicu bude táto výhra určite veľkým povzbudením do ďalších zápasov.